:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Kolędowe Serce Mazowsza - zgłoś się!

Inne Konkursy, Kolędowe Serce Mazowsza zgłoś się! - zdjęcie, fotografia

Kolędy i pastorałki wiecznie żywe! 11 stycznia w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędą się przesłuchania konkursowe do festiwalu „Kolędowe serce Mazowsza”. Wszyscy miłośnicy muzyki, śpiewu i Bożego Narodzenia są mile widziani.

Festiwal Kolęd i Pastorałek jest organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach już po raz dziewiąty. Celem wydarzenia jest promocja dziedzictwa kulturowego związanego z obyczajami i tradycją przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku poprzez prezentacje kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno-noworocznych.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w następujących kategoriach:

– szkoły podstawowe (klasy I-III)

– szkoły podstawowe (klasy IV-VI)

– szkoły podstawowe (klasy VII), gimnazja (klasy II-III)

– szkoły ponadgimnazjalne

– rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku

– chóry

Wykonawcy zgłaszają dwa utwory: jeden obowiązkowy (kolęda lub pastorałka powstała w latach: 1424-1945) i jeden dowolny (kolęda, pastorałka lub piosenka świątecznonoworoczna w języku polskim lub w języku obcym, mile widziane własne kompozycje i aranżacje). Zgodnie z regulaminem dopuszcza się tylko podkład muzyczny (akompaniament) wykonywany „na żywo”. Można rónież wystapić a’capella.

Do 5 styczia szkoły powinny przeprowadzić eliminacje w placówkach. 11 stycznia odbędą się przesłuchania w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury, które jest współorganizatorem wydarzenia. Jury wyłoni najlepszych wykonawców, którzy wezmą udział w finale wojewódzkim w Siedlcach w dniach 30-31 stycznia 2018 r. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Zgłoszenia do festiwalu będą przyjmowane od 15 grudnia 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. na podstawie dokładnie wypełnionej elektronicznie karty zgłoszenia, którą można pobrać ze strony Organizatora - kliknij tutaj.

Więcej informacji o utworach obowiązkowych i regulamin - kliknij tutaj.

 

CSiK, oprac. ur

Kolędowe Serce Mazowsza - zgłoś się! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl