:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Kolejny festiwal harmonistów za nami!

Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Łaskarzewie. W minioną niedzielę festiwal odbył się już po raz 11.

 

Festiwal rozpoczął się koncertem Strażackiej Orkiestry Dętej z Łaskarzewa. Po niej na scenie z blisko godzinnym repertuarem zagrał lokalny zespół "Replay". Kolejnym punktem programu był koncert Pawła Nowaka pt. "Akordeon bez tajemnic". Jako kolejny uczestnik festiwalu, ze swoim repertuarem zaprezentowała się kapela "Bocianisko". Zespół tańca ludowego Ostrołęka zaprezentował pokaz tańca przy oberkach i poleczkach i nie tylko. Zespół schodząc ze sceny zaprosił do tańca publiczność i parkiet pod sceną po raz pierwszy się zapełnił.

Po godzinie 18. przyszedł czas na część oficjalną. wszystkich zgromadzonych w Łaskarzewskich Alejkach przywitała burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel - Sereja i przewodniczący rady miasta Łaskarzewa Michał Pałyska. Organizatorzy podziękowali za trud włożony w przygotowanie festiwalu i zachęcali do wspólnej zabawy. Kilka słów do publiczności skierowała również była poseł na sejm RP Stanisława Prządka.

- Bardzo się cieszę że wracamy wolno do tradycji, nawet czasów przedwojennych. Wtedy kiedy te alejki żyły, wtedy tam gdzie można było to była muzyka, śpiew, to był akordeon i zabawa. To była radość - podkreślał w swoim przemówieniu starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, który wręczył na ręce pani burmistrz pamiątkowy ryngraf z herbem powiatu garwolińskiego.

Następnie na scenie wystąpił Mariusz Kalaga z zespołem z koncertem zatytułowanym "Koktajl szlagierów". Do późnych godzin wieczornych uczestnikom festiwalu muzykę zapewniły zespoły "Reflex" i "Cristo Dance".

XI Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów odbył się pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika i starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

 

(KK) 2017-07-03 12:40:38Kolejny festiwal harmonistów za nami! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl