:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Chęcinach. "Boimy się o dzieci"

Wczoraj po południu, na skrzyżowaniu w Chęcinach (gm. Górzno) doszło do kolejnego wypadku związanego z nieustąpieniem pierwszeństwa. Jedna osoba trafiła do szpitala. Mieszkańcy miejscowości przyznają, że zaczynają martwić się o swoje dzieci wracające ze szkoły.

– Zgłoszenie o zdarzeniu w Chęcinach otrzymaliśmy o godzinie 16.59. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 29-letni mężczyzna kierujący osobowym peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu bmw, którym kierował 20-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała 56-letnia pasażerka bmw, która została przetransportowana do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Nie ustąpienie pierwszeństwa, zderzenie dwóch pojazdów, z których jeden ląduje na łące – wczorajszy wypadek przebiegiem przypomina zdarzenie, do którego doszło na tym skrzyżowaniu stosunkowo niedawno. 17 października karetka transportowa nie ustąpiła pierwszeństwa osobówce. Wówczas w wypadku ucierpiało 5 osób. (Zobacz zdjęcia z tego wypadku>>>)

 

Wnioskują o znak "STOP"

– Chwilę rozmawiałem ze sprawcą wypadku, który jechał od Zgórza. Powiedział, że nie widział znaku "ustąp pierwszeństwa". Boimy się o nasze dzieci, które wracają ze szkoły – przyznaje jeden z mieszkańców miejscowości. Tematem już zajęła się rada sołecka Chęcin. – Jest wystapienie rady do Powiatowego Zarządu Dróg o ustawienie na skrzyżowaniu znaku "STOP", zamiast znaku informującego o drodze z pierwszeństwem przejazdu. Być może to wpłynie na kierowców, którzy będą ostrożniejsi. Moim zdaniem, jest to jedno z najbardziej widocznych skrzyżowań. Trzeba być kierowcą pozbawionym rozsądku, żeby go nie zauważyć – stwierdza dobitnie wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. Włodarz gminy dodaje, że przyczyną zdarzeń może być zbyt duża prędkość, mimo tego, że w miejscowości jest ograniczenie do 40 km/h.

 

Za zdjęcia dziękujemy Tomaszowi i Kamilowi!

ur

W połowie października na tym skrzyżowaniu w Chęcinach doszło do bardzo poważnego wypadku.


Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Chęcinach. "Boimy się o dzieci" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl