:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków!

Sprawy kryminalne , Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków! - zdjęcie, fotografia

 

Kierowca tico jechał od prawej do lewej. Jadąca za nim 23-latka, podejrzewając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, zadzwoniła na policję i jechała za nim od Niecieplina, aż do Wilchty, gdzie kierujący wjechał do rowu. Wytoczył się z auta, po czym chciał jechać dalej. Na szczęście został powstrzymany przez świadków zdarzenia, którzy zabrali mu kluczyki. Mężczyzna miał ponad 3 promile!

 

– To cud, że nikomu nic się nie stało. Gdyby z naprzeciwka jechał jakiś tir czy inny pojazd, albo gdyby na drodze tego kierowcy pojawił się pieszy, mogłoby się to skończyć tragicznie – mówi Iza, która wczoraj od Niecieplina (gm. Garwolin) jechała za osobowym tico. Gdy zauważyła, że pojazd stale zmienia pasy i jedzie od prawej do lewej, zaczęła podejrzewać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Szybko zadzwoniła na policję, podała numer rejestracyjny pojazdu oraz jego markę i postanowiła jechać dalej za oddalającym się kierowcą.

 

– Pojazd nagle skręcił w prawo w Dudkę. Pojechałam za nim. Cały czas myślałam, jak zrobić, żeby zajechać mu drogę. Nie miałam takiej możliwości, bo samochód cały czas zmieniał pasy. Działałam pod wpływem chwili. Dopiero później, po wszystkim, pomyślałam, że gdyby doszło do wypadku, mogłabym być poszkodowana. Wtedy wiedziałam, że muszę jechać dalej za nim, żeby poinformować policję o zmianie jego położenia. Po przejechaniu około 1,5 km, tico zjechało do rowu. Zatrzymałam się i podbiegłam do pojazdu. Mężczyzna dosłownie się z niego wytoczył. Zapytałam czy coś mu się stało. Chciałam go opatrzeć. Powiedziałam, że jest pijany. Krzyknął, że nie. Chciał jechać dalej. Chwilę później na miejscu pojawili się dwaj młodzi mężczyźni. Jednego z nich poprosiłam, żeby wyciągnął z pojazdu kluczyki, które zabrałam. Na drodze zatrzymały się inne pojazdy. Kierowca cieżarówki zaproponował pomoc przy wyciągnięciu auta z rowu. Gdy zorientował się, że kierowca jest pijany, postanowiliśmy czekać na policję, która została wcześniej wezwana. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, pijany kierowca powiedział im, że zgubił kluczyki. Jeden z mudnurowych odpowiedział, że teraz długo mu nie będą potrzebne – relacjonuje Iza.

 

– Zgłoszenie o zdarzeniu w Wilchcie otrzymaliśmy o godzinie 22.45. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni kierowca osobowego Daewoo Tico zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna, który spowodował kolizję miał blisko 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Jeśli podejrzewacie, że kierowca pojazdu lub pieszy, którego napotykacie na swojej drodze może być pod wpływem alkoholu, reagujcie! Zgłoście to na policję! Dzięki szybkiej reakcji, zwiększa się szansa uniknięcia wypadku!

 

Czytaj także: Śmiertelny wypadek w Łaskarzewie: Potrącony pieszy miał 3,66 promila

 

(ur) 2017-10-13 13:27:22

Fot. Poglądowe: arch. eG

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl