:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Kontrolowali trzeźwość kierowców i prędkość

Archiwum Aktualności, Kontrolowali trzeźwość kierowców prędkość - zdjęcie, fotografia

W piątek 12 maja policjanci przeprowadzili krajowe działania „Prędkość”, a w poniedziałek 15 maja „Trzeźwość w przewozie osób”. Jakie były efekty policyjnych kontroli?

 

15 maja garwolińska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwość w przewozie osób”.

– W poniedziałek 15 maja, na terenie powiatu garwolińskiego, policjanci poddawali badaniu alkomatem kierujących, ze szczególnym uwzględnieniem tych zawodowo zajmujących się przewozem osób. W ich trakcie 12 policjantów poddało kontroli trzeźwości łącznie 209 kierujących poruszających się autami osobowymi, busami i autobusami. Podczas tych działań mimo kilkuset kontroli policjanci nie ujawnili żadnego kierującego na "podwójnym gazie" –  informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W piątek (12 maja) policjanci przeprowadzili krajowe działania „Prędkość”. – Działania te wymierzone były w kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości na drogach. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego cyklicznie prowadzone są działania mające na celu zwrócenie uwagi kierowców na to przewinienie. W trakcie ostatnich działań mundurowi przeprowadzili 125 kontroli pojazdów, aż w 64 przypadkach ujawnili przekroczenie prędkości przez kierujących. Pamiętajmy, ze dobre warunki pogodowe nie oznaczają że możemy jechać szybciej. Oślepiające słońce, przegrzanie również wpływa na koncentrację za kierownicą – podkreśla asp. szt. Marek Kapusta.


(KPP Garwolin, oprac. ur) 2017-05-18 09:24:20

Fot. arch. eG

Kontrolowali trzeźwość kierowców i prędkość komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl