:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Kryptonim Egida-17. Ćwiczenia w garwolińskiej jednostce policji

 

W 82 jednostkach policji na terenie całego kraju, w tym Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.

 

Ćwiczenia zrealizowane zostały zgodnie z zarządzeniem prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Odbyły się na terenie osiemdziesięciu dwóch jednostek policji szczebla powiatowego (miejskiego/rejonowego). Na ćwiczenia stawiło się ponad 1550 osób, co stanowi 97 % wszystkich, którzy zostali powołani. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadali nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych policji.

 

W niedzielę 17 września do garwolińskiej jednostki stawiło się 20 rezerwistów. Podczas ćwiczeń, które trwały 12 godzin, rezerwiści poznawali obowiązki służbowe oraz zadania, planowane do wykonywania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Elementem szkolenia była także pierwsza pomoc przedmedyczna oraz działanie służb ratunkowych na miejscu zdarzenia drogowego.

Głównymi założeniami ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendami powiatowymi, miejskimi, rejonowymi a komendami wojewódzkimi i komendą stołeczną policji i dalej z Komendą Główną Policji.

Źródłem finansowania ćwiczeń są środki Ministra Obrony Narodowej przydzielone komendantowi głównemu policji w ramach Programu pozamilitarnych przygotowań obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2017 – 2026.

 

(KPP Garwolin, oprac. ur) 2017-09-19 18:04:34

 

Kryptonim Egida-17. Ćwiczenia w garwolińskiej jednostce policji komentarze opinie

  • Dorian Grey - niezalogowany 2017-09-19 21:41:25

    :lol: Gorąco było !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl