:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Kto kandyduje na burmistrza Garwolina? – Iwona Kurowska rozpoczęła kampanię?

Do rąk mieszkańców Garwolina trafiają czerwcowe numery informatora posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka „Na Piśmie”, w których opublikowany jest wywiad z Iwoną Kurowską, kandydatką PiS na burmistrza Garwolina. To jak na razie jedyna osoba, która rozpoczęła widoczną kampanię. W kuluarach mówi się o trzech innych kandydatach. Czy Tadeusz Mikulski, Marzena Świeczak i Urszula Zadrożna będą walczyć o głosy wyborców z Garwolina?

– O przeszłości i przyszłości, o tym, że rodzina to siła, a przede wszystkim o moim kochanym Garwolinie. Tym wywiadem zapraszam do rozmowy o tym, co warto poprawić w Mieście, jak ono ma wyglądać w przyszłości. Porozmawiajmy jak sąsiedzi, bez krzyku, hałasu i animozji. Tradycyjna papierowa wersja już wędruje po Garwolinie – o wywiadzie w czerwcowym numerze informatora posła Grzegorza Woźniaka poinformowała w mediach społecznościowych Iwona Kurowska, oficjalna kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Garwolina. To jak na razie jedyna osoba, która rozpoczęła widoczną w Garwolinie kampanię wyborczą. (na głównym zdj. na górze, obok pary prezydenckiej. W galerii: fot. nr 4 - w środku).

 

Co planuje zrobić w Garwolinie?

Mieszkańcy miasta, którzy znaleźli informatory między innymi na swoich klatkach schodowych przeczytają w wywiadzie o ważnych dla kandydatki wartościach, planach łączenia obowiązków rodzinnych z funkcją włodarza miasta, wsparciu rodziny i programie kandydatki, który jak informuje Iwona Kurowska, jest oparty na rozmowach z mieszkańcami i kandydatami na radnych. Cały program ma zostać przedstawiony po oficjalnym rozpoczęciu kampanii, ale kandydatka w wywiadzie zdradza, że na pewno znajdą się w nim starania o pozyskanie środków na remonty dróg i budowę „małej obwodnicy” Garwolina, co rozwiąże problem zakorkowania miasta. Kandydatka PiS mówi także m.in. o mieszkaniach dla młodych rodzin, budowie pełnowymiarowego boiska przy SP nr 1, budowie lodowiska i skateparku, modernizacji budynku Urzędu Miasta, wsparciu dla przedsiębiorców i wykorzystaniu możliwości rekreacyjnych przy zbiorniku retencyjnym, przy którym ma powstać tor dla rolkarzy, wieża widokowa, siłownie OSA i plac zabaw dla dzieci. Iwona Kurowska dodaje, że nie zabraknie środków na cele społeczne.

Kandydatce przyświeca hasło „Garwolin … łączymy”. I tak, Iwona Kurowska zapewnia, że będzie stawiać na otwartość na ludzi i różne środowiska, aby wspólnie podnieść miasto na wyższy poziom i przyspieszyć jego rozwój. – Garwolin to nasze wspólne dobro – podkreśla w wywiadzie dla informatora poselskiego kandydatka na burmistrza.

 

O fotel burmistrza będą walczyły tylko kobiety?

Z jakimi kontrkandydatami przyjdzie się zmierzyć kandydatce PiS? Czy walka o burmistrzowski fotel rozegra się w kobiecym gronie? Czy obecny burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski planuje walczyć o reelekcję? Czy wieloletniego włodarza miasta chce zastąpić młoda nauczycielka Marzena Świeczak, którą ostatnio dość często widać u boku burmistrza? A może fotel wicestarosty na burmistrzowski ma chęć zamienić Urszula Zadrożna? Zapytaliśmy.

– Decyzja zapadła. Będę kandydować na burmistrza Garwolina. Chyba, że pan Tadeusz Mikulski będzie kandydował, to wtedy ja zrezygnuję z kandydowania – zaznacza wicestarosta powiatu i prezes Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa Urszula Zadrożna 
(na głównym zdj. na dole pierwsza od prawej)

– Na chwilę obecną zamierzam kandydować na burmistrza Garwolina – przyznaje Marzena Świeczak (na głównym zdj, na dole w środku), która w tej kadencji jest radną miasta Garwolina (okręg Zarzecze, Zawady), nauczycielką matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie oraz wiceprezesem i aktywnym działaczem Stowarzyszenia Calos Cagathos. – Jestem typem społecznika i lubię wyzwania, a praca dla lokalnej społeczności jest tym czymś, co daje energię do działania i pozwala się rozwijać. Zdecydowałam się kandydować na stanowisko burmistrza, bo Garwolin jest mi bliski. Z tym miastem jestem związana od zawsze, tu się urodziłam i wychowałam, tu mieszkam, mam rodzinę i przyjaciół. Mam też odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by móc rozwiajać potencjał Garwolina. Jako radna, podejmując się pracy na rzecz lokalnej społeczności, poznałam wiele możliwości naszego miasta. Wiem, że można wiele zrobić jeśli człowiek nastawiony jest na dialog i słuchanie drugiego człowieka – podkreśla kandydatka.

– Do wyborów jeszcze daleko. Na razie nie chcę się wypowiadać na ten temat. Nie wiadomo, jak to się wszystko potoczy – mówi obecny burmistrz Tadeusz Mikulski (na głównym zdj, na dole pierwszy z lewej).

 

Przeczytaj także: Wybory 2018 w powiecie - PiS przedstawia kandydatów - część 1

ur

 


Kto kandyduje na burmistrza Garwolina? – Iwona Kurowska rozpoczęła kampanię? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 19:41:00

    Bardzo dobrze pani Iwono, wreszcie jakaś konkretna wizja rozwoju miasta.

  • gość 2018-07-06 19:50:19

    ja też ,, bede ,, jako prawdziwy bedok kandydował i obiecam wam wszystko co tylko chcecie mieszkania drogi przedszkola szkoly wszytkim prace nie za minimalna stawke a co co najmniej 3 tys na ręke a co pis.......ce pani kurowska obieaca wam wszystko żeby tytlko dorwać się do stołka tak tak Iwonko sodówka udeżyła do główki

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 19:59:16

    Nie chcemy PIS-u!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 20:00:41

    Mikulski to niech idzie już spać.

  • gość 2018-07-06 20:15:34

    Czas posłuchać co mają do powiedzenia wszyscy kandydaci. Jedna z nich coś zaproponowała? A reszta?

  • gość 2018-07-06 20:17:32

    Bardzo ciekawy wywiad, czytałem. Chce wygrać i wie po co.Mój głos pani Iwona już ma.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 20:21:30

    Co tu dużo pisać Mikulski, Świeczak i Zadrożna to tak naprawdę jedna paczka co widać po ich wypowiedziach: dogadują się między sobą które z nich kandyduje. Mam nadzieję że wygra Kurowska u niej widać chęć, obycie a i możliwości załatwienia środków dla miasta będzie miała największe.

  • bedok - niezalogowany 2018-07-06 20:34:38

    Pani Kurowska ma szansę wygrać pod warunkiem że nie wyskoczy z jakąś zupełnie nierealną obietnicą typu Azja Medical Center czy jak to tam było. Wyborcy nie lubią jak ktoś ma ich za idiotów.

  • gość 2018-07-06 22:09:39

    A czy mamy już ogłoszony termin wyborów co uruchamia kampanię? Może trochę szacunku do wyborców... Może trochę wstrzemięźliwości, a nie kopiowanie skakania do gardeł jak w wawie.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 22:35:34

    Cyrk na kólkach.... ciekawe jakie obietnice beda może jakieś nowe opowieści bedą. Ech szkoda tylko że pieniążki publiczne.

  • Sar Castic - niezalogowany 2018-07-06 23:03:26

    Wszystko fajnie, boiska, tereny rekreayjne itd ale dlaczego nikt nie pomyslał o lotnisku?! Myślę że Garwolin jako miasto z ambicjami powinno miec lotnisko, na razie krajowe, ok jak się nie da wojewodzkie albo ostatecznie gminne. No oczywście w przyszłosci międzynarodowe ponieważ takie cudo jak zbiornik retencyjny na pewno będzie masowo odwiedzaną atrakcją naszego miasta nie wspominając o wieży widokowej z której będzie na pewno widać bratnie miasto Łaskarzew a może nawet przy sprzyjającej aurze Maciejowice. Jeżeli którykolwiek z kandydatów dopisze do swoich postulatów INTERNACJONAL AIRPORT OF GARWOLIN będę na niego głosował rękoma, nogami i czym się jeszcze tam da.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 23:46:23

    Czy to przypadkiem nie jest artykuł reklamowy?

  • gość 2018-07-07 00:03:42

    W Garwolinie potrzebne są zmiany, ale nie na takie jak się zanosi. Na mieście mówi się, że Pis ma już jakąś białą księgę, w której mają zapisane różne wątpliwe działania wladzy. Pani Iwona to nie kandydatka na burmistrza i niech zostanie w szkole. Pani Marzena niech poczeka jeszcze jedną kadencję, bo teraz za wcześnie. Pani Urszula już chyba się narządziła w różnych instytucjach i niech odpocznie w Gospodarstwie Agroturystycznym w gminie Miastków.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 05:35:06

    Pani Marzena kandydujac na radną ostatnio obiecywala obniżkę cen za śmieci. Proszę zapytać, jak jej poszla realizacja tego punktu orogramu wyborczego. Bo sama to się raczej nue rozliczy z obietnic.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 06:23:13

    Jak by jsszcze mało Pis u było.nakrecanie maszynki a objetnice i tak tylko nimi pozostana jak zawsze

  • Burdel MAMA - niezalogowany 2018-07-07 07:25:24

    Jescze zaden z kandydatow nie zaproponowal otwarciu i udostepnieniu w ramach placonych podatkow - publicznego burdelu lecz nie urzedowego tylko, aż i ino z BIB cycem:)

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 08:20:40

    Wszystko fajnie tylko oby nie wyszło szydło z worka i nie zechciało tylko mamomy

  • gość 2018-07-07 09:18:26

    Chcemy PiS, chcemy Kurowską! Nie chcemy ukrytej komuny, i kandydatki z namaszczenia starego układu obwożonej jak kukła.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 09:54:25

    Pan Mikulski przecież ogłosił, że nie kandyduje. A teraz się zastanawia? Od wielu lat brakuje miejsc dla dzieci w przedszkolach! Pani Świeczak co Pani z tym zrobiła. Po co te bujdy o pracy dla społeczności lokalnej? Co Pani zrobiła dla poprawy drogi na Dobrej?

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 10:17:27

    W końcu jakiś ogarnięty kandydat z szerszymi perspektywami. Czyżby kruszał postkomunistyczny beton?

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 10:34:47

    Jak narazie to PIS realizuje obietnice wyborcze i jest duża szansa że Kurowska zrealizuje swoje pomysły i to bez znacznego zadłużenia miasta. Iwona na burmistrza!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 10:35:12

    Patrząc na zarządzanie pani Kurowskiej szkołą, na jej pomysłowość, skuteczność i zaangażowanie, jak najbardziej jest odpowiednią kandydatką. Wspieram i promuję wśród swoich.

  • gość 2018-07-07 10:45:48

    Ogólny antypisowski kwik, jak w polityce krajowej. Ale nic to nie da bo elektorat w Garwolinie PISowski tylko komentarzy nie piszący. A pani Iwona jest super i ponad podziałami. Liczymy na nia!

  • gość 2018-07-07 10:51:12

    Wizja miasta, u którego u władzy siądzie ktoś z PIS-u, wręcz mnie odrzuca. Zdecydowanie stawiam na Panią Świeczak. Jako jedyną właśnie ją widziałem, żeby angażowała się w życie Garwolina. To między innymi dzięki niej tak szybko i widocznie rozwija się u nas kultura. Rozliczanie, w tym momencie z obietnic odnośnie, przykładowo ulicy Dobrej jest całkowicie bezpodstawne, ponieważ, była ona jedynie członkiem rady w Garwolinie, to nie tylko od niej zależało przepchnięcie danego pomysłu, a należy pamiętać ile dobrych dla Garwolina projektów Pani Marzena wprowadziła. Dodatkowo sam fakt jej kontaktów z młodzieżą Garwolińską, od której w sumie zależy dalsza jego przyszłość stawia ją w dużo lepszym świetle.

  • Antek - niezalogowany 2018-07-07 11:36:13

    Czy wyśta sie garwolaki z baranamy na rozumy pomieniałY? Zeby baba rządzila na kukrzysku?! Jeszcze przyjdzieta do Mikulszczaka i bedzieta prosiły wracaj Tadeuszu nasz geniuszu. Róbta jak chceta ale ja nie beda głupi i na babe nie beda głosował!

  • gość 2018-07-07 14:15:16

    Garwolaki. Opamiętajta się. Trzeba odrzucić pis od jakiejkolwiek władzy. To jest tak jak byk by odrzucić szatana. Normalność musi wrócić. Na razie na skalę samorządową. Musimy znów odbić się od dna. Nie można zapomniec tylu lat walki z komuną.

  • gość 2018-07-07 16:04:23

    MOZE TAK NOWY BURMISTRZ PRZEJRZY UMOWY I PRZETARGI OSTATNICH LAT. TO MOŻE BYĆ BARDZO CIEKAWE, DLACZEGO CIAGLE TE SAME FIRMY WYGRYWAŁY PRZETARGI?

  • Gość1 - niezalogowany 2018-07-07 16:37:19

    Do Gościa, Pewnie, że nie można zapomnieć walki z komuną, dlatego Pan z Ludowego Wojska Polskiego razem ze swoją przybudowka nie już idzie na odpoczynek. Iwona do roboty, ruszaj i działaj dla dobra miasta.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-07 16:41:56

    Tadeusz wasz geniusz juz dawno temu oddal władzę kobietom. Jedna "pilnuje" inwestycji druga finansów. Z jakim skutkiem, to wtajemniczeni wiedzą najlepiej. A Tadeusz pilnuje pomników.

  • gość 2018-07-07 18:21:32

    Do tych co im się "baby" nie podobają... drugiej osoby tak odważnej, pracowitej i ogólnie ogarnietej jak Iwona w życiu nie spotkałam. Niejeden facet może sie od niej uczyć nosić spodnie. Dawaj Iwona, do boju!

  • gość 2018-07-07 18:29:27

    Ta świeczka to plecie o społecznosci i pracy dla niej a naprawdę chodzi o kasę . Brała diety ? Czemu nie dla społeczności tylko za kasę łatwą i dodatkową .Do tego kontakty i głos . Niech rządzi kto chce aby nikt z mikulskiego otoczenia .Niech ktoś przyjdzie i papiery na stół co zrobiono i za ile , czego nie zrobiono a powinno być albo czego nie zrobiono i ile kosztowało . Jakoś nie widać w tej radzie wielu ludzi co uczciwą ciężką pracą się utrzymują . Za to widać takich ktorzy nie dość że lekką to jeszcze im mało i dietki biorą a po mądrzyć się pierwsi no i promować się. Albo policjant albo nauczyciel itd . Nie widać pracownika fizycznego , matki wychowującej bez pracy , tylko układzik przy korytku .

  • Uriasz Hetyta - niezalogowany 2018-07-07 21:34:07

    Trochę dziwna sytuacja po jednej stronie kandydatka PIS, osoba wyrazista i znana, kto chce zagłosuje a kto nie to nie ,jego sprawa ,jest demokracja.Po drugiej stronie burmistrz Mikulski jak widać na zdjęciu mocno zmęczony władzą i trudami swojej "posługi"i te oczy tęskniące za odpoczynkiem więc skąd to wachanie. Co prawda Papież Franciszek jest starszy ,ale nie przesadzajmy, dobrze gdyby ktoś młodszy mógł zrealizować swoją wizje rozwoju miasta.Pani Zadrożna niczym marszałek Żukow ,była już na wszystkich frontach ....władzy samorządowej i też nie wie ,będzie startować jak Mikulski nie będzie a nie będzie jak on będzie (taki zbitek słowny ,adekwatny do sytuacji),wreszcie kandydatka dużo młodsza, pani Świeczak "na chwilę obecną kandyduje ".Więc może obóz burmistrza powinien się zdecydować ,albo postawić wszystko na panią Świeczak ,albo ....no właśnie,chyba jednak to przyspawanie do krzeseł nie pozwala na jednoznaczną decyzję ..bo co będzie jak pani Marzena przegra

  • Nowoczesny - niezalogowany 2018-07-07 23:32:40

    O patrzcie jak co niektórzy boją PiS i chca żeby było jak było. Tęskno za Platformą ? Pani Iwono powodzenia w wyborach i proszę się nie przejmować tym skowytem garstki ludzi nastraszonych przez tvny

  • rebkowiak - niezalogowany 2018-07-08 09:50:19

    w ogóle nie stawiam na uczycielkę polskiego, objęła stanowisko bez konkursu, tylko z układu - prawda panie Kołodziejczyk, wójcie przypadkowy gminny?

  • Justi - niezalogowany 2018-07-08 10:42:48

    Właściwa osoba na właściwym miejscu Pani Iwono Powodzenia głosy mojej rodziny i znajomych już Pani ma

  • gość 2018-07-08 12:58:39

    Nie za wcześnie z tą kampanią? !!!

  • Anders - niezalogowany 2018-07-08 13:43:19

    Pani Iwono popieramy i wygramy.

  • gość 2018-07-08 18:48:54

    Ktoś napisał, że Pani Iwona młoda kobieta. Może młoda duchem, bo pół wieku ma już na karku. Niech lepiej dzieci niańczy niż pcha się do rządzenia miastem. To co ma i osiągnęła - to z znacznej większości wynika z układu PIS-owiskiego, np. stanowisko dyrektorki szkoły w Wilkowyi (z nadania PiS-owskiego wójta (marionetki), bez konkursa). A jak był konkurs na dyrektora w Michałówce - to po prostu, najprościej umoczyła (taka prężna). Może ktoś ma inne zdanie i opinię o tej kobiecie w wieku już niestety ale po-balzakowskim? Więc nie mowcie że taka młódka, bo najmłodszą jest pani Świeczak, i pani Świeczak jest najbardziej wykształconą i pani Świeczak ma duże doświadczenie samorządowe.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-09 05:57:59

    Co będzie jak Pani Marzena przegra? Przegra na pewno i to zdaje sie dostrzegać Pan Mikulski. Ostatnią deską ratunku może być Pani Zadrożna. Ale ten plan ma dużą lukę -Pani Świieczak się zwyczajnie nie nadaje do zarządzania miastem. Jest postacią niewyrazistą, nie pamiętam jej plomiennych wypowiedzi na sesjach, żadnych cennych inicjatyw, nic. Jak jest inaczej proszę podać przyklady. Od wielu lat brakuje miejsc w przedszkolach. Tak trudno policzyć dzieci?

  • gość 2018-07-09 09:40:56

    A ja bardzo bym chciał żeby na burmistrza kandydował np. Wilbik...

  • Garwolin - niezalogowany 2018-07-09 14:08:36

    Pani Iwono ma Pani poparcie całej mojej rodziny i znajomych. Wszyscy za Panią.

  • fanatyczka - niezalogowany 2018-07-09 15:17:43

    Ja bym oddała głos na pana Mirusia Walickiego, tylko musiałby trochę wyszczupleć, zamieszkać w Garwolinie i mieć rodowód garwolski. A tu gdzie nie spojrzysz wszystko przemawia na NIE?. Nadwaga zbyt duża, fotel mógłby nie pomieścić takiej osobowości.

  • gość 2018-07-09 21:22:34

    Ktokolwiek aby nie z SEKTY PIS

  • Gość - niezalogowany 2018-07-09 21:33:27

    Dlaczego nie kandyduje ktoś nie związany z żadnym ukladzikiem.jestem za kandydatura Pana Mrugały .

  • Garwolanka - niezalogowany 2018-07-09 22:42:06

    P. Iwona jest najlepszym kandydatem na burmistrza Garwolina. Jest pracowita, elokwentna i ma perspektywy na to jak bedzie wygladac Garwolin. To nie są wizje typu "opowiesci z mchu i paproci", ale realne potrzeby mieszkancow. Dotrzymuje slowa. Jak malo kto.

  • zalogowany - niezalogowany 2018-07-10 08:54:05

    Ktokolwiek wygra i tak ugrzęźnie w misternie tkanej, przez całe dziesięciolecia, sieci wzajemnych powiązań, przysług, wdzięcznostek itd. Praktycznie każdy urzędnik w UM zawdzięcza synekurę Tadziowi lub jego krasnalom. Tym sposobem po przegranej obozu Tadzia i tak będzie mógł on skutecznie torpedować poczynania następcy. Jedynie solidne i bezlitosne, to bardzo ważne BEZLITOSNE czystki zaraz po zdobyciu ratusza mogą dać nadzieję na naprawdę nowe otwarcie. Inaczej pani skarbnik nadal będzie bredzić, że miasto do czegoś dopłaca, ten pan od czystości (chyba Albert), że posprzątanie miasta, to jest wyzwanie tak skomplikowane jak co najmniej organizacja Euro2012, a niedoszły duchowny będzie biegał z aparatem i fotografował śmietniki (bo samochodów już mu nie wolno).

  • gość 2018-07-10 12:32:28

    "P. Iwona jest najlepszym kandydatem na burmistrza Garwolina. Jest pracowita, elokwentna i ma perspektywy na to jak bedzie wygladac Garwolin. To nie są wizje typu "opowiesci z mchu i paproci", ale realne potrzeby mieszkancow. Dotrzymuje slowa. Jak malo kto." Tato chwalo nas-my siebie a wy nas!

  • gość 2018-07-10 16:32:30

    Akurat mrugała i nezależność . Tak samo i świczka

  • gość 2018-07-10 22:25:59

    Chcecie kolejnych Misiewiczów na stanowiskach podległych burmistrzowi to głosujcie na PIS.

  • Celebryta - niezalogowany 2018-07-10 23:00:56

    P. Iwona jest najlepszym kandydatem na burmistrza Garwolina. Jest pracowita, elokwentna i ma perspektywy na to jak bedzie wygladac Garwolin. To nie są wizje typu "opowiesci z mchu i paproci", ale realne potrzeby mieszkancow. Dotrzymuje slowa. Jak malo kto. ========================================================================================== Miasto Garwolin i jego mieszkańcy zasługują na prawdziwego Burmistrza, a nie na celebrytkę Iwonkę. Iwonna to nie ma żadnego pojęcia o kierowaniu 18 tysięcznym miastem. A może z tylnego siedzenia będą nią zarządzać Woźniak, mężulek, "wisiorki" mniejszej i większej wagi. Ona byłaby ubezwłasnowolniona.

  • gość 2018-07-11 09:51:31

    A ja myślę, że tak naprawdę nie ma jak na razie wyrazistego i wartego uwagi kandydata na burmistrza. Pani Kurowska owszem wydaje się być jak najbardziej medialna, jednakże tak naprawdę na jej kandydowanie patrzy się raczej przez pryzmat jej męża, radnego powiatowego i z jego osobą kojarzy się jej kandydowanie. Pani Świeczak miała 4 lata żeby przekonać do siebie mieszkańców jako radna ale nie przypominam sobie aby można było usłyszeć cokolwiek o jej inicjatywach, a Pani Zadrożna - Pani się nie obraża ale Boże uchowaj - to nie dla Pani, a zwłaszcza nie dla nas mieszkańców Garwolina...kandydatura bez dalszego komentarza. Mam nadzieję, że taki zestaw kandydatów zmobilizuje jeszcze do kandydowania kogoś zdecydowanego z faktyczną wizją ponieważ np. te wszystkie obietnice, które padły w artykule już były i są powielane od lat. Mała obwodnica? A co to ma być i kto tam będzie jeździł jak korki nie są wynikiem przejazdu przez miasto tylko wjazdu do miasta w celu załatwienia spraw, zakupów. Skatepark, lodowisko, rekreacja na zbiorniku - to wszystko wałkowane od lat i tak naprawdę nierealne przez 20 lat do czasu spłaty basenu. A gdzie faktycznie potrzebne i konkretne rozwiązania np. takie jak drogi, chodniki, parkingi ale zaplanowane z głową czyli w kolejności, w dłuższej prespektywie, tak aby każdy wiedział kiedy jego droga, chodnik będą budowane i która po której, czy to nie wystarczy żeby rozładować korki? Wieża widokowa? Gdzie? W dołku przy zbiorniku? Chyba Państwo nigdy nie byli w Leszczynach przy rzece, kilometr dalej na łączniku z Zawadami jest "wieża" jak się patrzy i to naturalna górka z której cały Garwolin w dole widać. Infrastruktura, gospodarka przestrzenna bez chaosu w mieście gdzie każdy stawia co chce i gdzie chce, nowoczesne przedszkola i szkoły, a nie relikty minionej epoki, informatyzacja urzędu i postawienie na nowe technologie ale przy zachowaniu tradycji i rewitalizacji budynków, przestrzeń historycznego centrum miasta, śmieci na ulicach, trochę inwencji jeśli chodzi o miejskie uroczystości (a zbliżają się niemałe) bo to co jest co roku od lat to flaki z olejem. Myślę, że wiele osób czeka na takiego kandydata, najlepiej młodego (jak wielu z nas mieszkańców), którzy od lat tylko obserwują układ i chętnie posłuży pomocą zarówno w kampani, jak również podczas zarządzania miastem. Pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-11 10:46:58

    A Świczka to niby niezależna? Ubezwłasnowolnienie jej nie grozi??

  • Jankiel - niezalogowany 2018-07-11 15:52:56

    świeczka jest jak na razie niezależna od swojego mocodawcy Jonczaka. A jak będzie dalej nie wiadomo. Jonczak na burmistrza i to chyba niezły wybór - ma właściwy rodowód bez skazy, jest związany blisko z Rydzykiem. I ma wizję na wszystko, na wszystkim się zna, jest takim garwolskim wszech wiedźmą. Poprze do i lewica i centrum i prawica z Walickim, Kurkowskim i Wozniakiem. Ma też głos Eli Sionek. Na pewno nie będzie go tolerować skarbniczka miasta.

  • gość 2018-07-12 00:59:14

    Jonczak związany z Rydzykiem??!! Tzn wybiera się na "drugą stronę"??

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 08:34:34

    Skarbniczka to niech się martwi czy nowy burmistrz będzie ją tolerowal, bo to nie jest stolek na wieczność i nowy wlodarz ma prawo wybrać sobie współpracowników. Ludzie niezastąpionych nie ma...

  • gość 2018-07-12 19:08:34

    Proponuję Bartłomieja Misiewicza.

  • radny bezradny - niezalogowany 2018-07-12 20:50:08

    Misiewicze - PiSiewicze to najlepsze kandydaty

  • gość 2018-07-13 21:11:15

    Ja stawiam na Jerzego Piesia - dotychczasowego sekretarza Starostwa w Garwolinie. Najlepszy kandydat i dobrze gra w piłkę.

  • suweren - niezalogowany 2018-07-14 21:59:19

    Jak zagłosujecie na kandydatkę PIS, to będzie to wyglądać tak jak w najjaśniejszej RP? Jak wygląda spotkania PIS z suwerenem: Pytania na karteczkach ha ha - nie chcą odpowiadać na pytania, tylko na te, które im pasują. PIS-uary.. nasyłali PO awanturników ze sloganami w kampanii wyborczej takich "spontanicznych" to niech wiedza, jak to z drugiej strony wygląda. Nie wolno zadawać niewygodnych pytań, można ich tylko wielbić? Komuna cala gęba, jak za Gomułki. 3-5 miliony katolickich suwerenów ochoczo wstąpiło do komunistycznej PZPR dlatego dziś PIS ma takie poparcie.

  • Gość-obserwator - niezalogowany 2018-07-15 14:19:34

    Pani Iwona wszędzie już była, zrobiła dobre wrażenie ...i nic więcej. Później z niej rezygnowano, czasami z hukiem. Teraz w tej szkole to raczej nie pracuje, ale robi sobie reklamę, bo przecież to nie na jej ambicja, by tam zostać. A może obieca Pani, że tym razem nie będzie jak zawsze z Panią? Bo w bajki, to nawet ci uczniowie już nie wierzą. Lans i bans

  • peregrynacje - niezalogowany 2018-07-17 14:52:19

    Wyjazdy i wojaże zagraniczne bardzo dobrze wpływają kandydatce na dzietność, macierzyństwo i kobiecość i aktywność szeroko rozumianą.

  • wyborca - niezalogowany 2018-07-19 23:00:48

    Ja natomiast stawiam na Pana Walczaka Janka - dobry wyrób.

  • nepotyzm PiS - niezalogowany 2018-07-22 02:50:58

    Czyli mamy cd. nepotyzmu we władzach. Tylko tym razem w wydaniu PiS. ...a miało być tak transparentnie, po nowemu, czysto i przejrzysto. Mąż - samorządowiec (radny PIS), teraz stolec dla żoneczki. Teraz żony, potem jak obsadzą żony to matki, kochanki itp.

  • Gość serwisu - niezalogowany 2018-07-23 23:19:47

    Niech, każdy robi to co robic ma nauczyciele - uczyć, a nie pchać się na burmistrza czyżby mąż z PiS-u nie chciał startować tylko żonę wtrynil, żeby być burmistrzem trzeba liznac cit, ciut administracji a to chyba tylko Zadrozna ma. Jak inni mają się wybić jak portal E - garwolin tylko jednym sprzyja.

  • gość 2018-07-24 14:53:21

    Dajcie jakiegoś sensownego kandydata, Pani Iwonie z PIS dziękujemy, mąż i pani już jesteście beneficjentami dojnej zmiany. Wystarczy! Nic innego nie umiecie robić po za politykowaniem. Innego sensownego kandydata proszę!!!

  • bedok - niezalogowany 2018-07-25 07:44:37

    Tadziu wracaj i odstaw na boczny tor te BABY

  • Trybunał Stanu dla PiS ! - niezalogowany 2018-08-01 22:05:36

    Pisowczykom-sprzedawczykom powiedzmy wielkie NIE . Rozbiór Polski trwa!