:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Ku pamięci Mateo – Jastrabye Borowie i "Różal" zapraszają na memoriał (video)

– Jeśli go nie znałeś, to nie żałuj, bo przyjaciela straciłbyś... jak my – parafrazując słowa przeboju Dżemu, członkowie klubu Jastrabye Borowie zapraszają na memoriał „In memory of Mateo 2” – wydarzenie, którym chcą uczcić pamięć tragicznie zmarłego przyjaciela i współzałożyciela klubu Mateusza "Mateo" Baranka. W tym roku organizatorzy memoriału podkreślają, że zależy im na udziale w wydarzeniu nie tylko motocyklistów, ale także mieszkańców miejscowości i okolic.

Mateusz Baranek zginął 18 września 2016 roku w Borowiu. 24-latek kierował motocyklem honda. Na prostym odcinku drogi, z nieustalonej przyczyny, zjechał na pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu.

 

Nie tylko dla motocyklistów – zapraszają mieszkańców

Organizatorem wydarzenia „In Memory of Mateo 2” jest klub motocyklowy Jastrabye Borowie. Memoriał rozpocznie się w sobotę 15 września o godzinie 14.00 od mszy świętej, odprawionej w kościele parafialnym w Borowiu. Po nabożeństwie zgromadzeni w kościele udadzą się na cmentarz, by zapalić znicze na grobie Mateusza. – Memoriał jest nie tylko dla motocyklistów – zaznaczają organizatorzy, którzy tuż po zapaleniu zniczy na cmentarzu zaproszą niezmotoryzowanych uczestników wydarzenia do siedziby klubu w budynku OSP w Borowiu, gdzie będzie czekał na nich ciepły posiłek.

Następnie motocykliści wyruszą na ulicę Kasztanową, gdzie 2 lata temu zginął 24-latek. W tym miejscu, przy kapliczce wykonanej przez miejscowego rzeźbiarza Witolda Muchę, również zostaną zapalone znicze.

Po powrocie z przejazdu na członków klubów motocyklowych także będzie czekał ciepły posiłek.

Do udziału w wydarzeniu zachęca Marcin „Różal” Różalski.

 

Tradycyjnie, organizatorzy przygotowali także spot promujący wydarzenie (góra strony) oraz plakat.

 

ur


Ku pamięci Mateo – Jastrabye Borowie i "Różal" zapraszają na memoriał (video) komentarze opinie

  • Gosia - niezalogowany 2018-08-23 22:04:51

    skorzane gacie powazne miny. szerzyciele patosu

Dodajesz jako: Zaloguj się