:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

„Lato w Mieście” – pełen atrakcji lipiec z CSiK

Upragniony czas właśnie nadszedł! Wakacje, a wraz z nimi dużo czasu wolnego. Centrum Sportu i Kultury przygotowało propozycję zajęć dla małych i średnich. Zajęcia w blokach trzygodzinnych odbywać się będą we wtorki, środy i czwartki. Większość oferty jest bezpłatna. Start już 5 lipca.

 

Lipcowe wtorki
„Ceramiczny wtorek” to propozycja zajęć dla dzieci chcących spróbować swojej przygody z ceramiką. Zabawa w glinie niesie ze sobą wiele korzyści: uczy cierpliwości i skupienia, rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: godzina 10.00-11.00 i 12.00-13.00. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: bmikulska@csik.garwolin.pl, tel. 25 682 20 51.
„Sportowy wtorek” przeznaczony jest dla dzieci lubiących ruch. Dobrym pomysłem dla nich będzie spędzenie czasu na zabawach i grach w sali fitness Pływalni Miejskiej „Garwolanka” lub, jeśli pogoda dopisze, na świeżym powietrzu. Wymagany jest strój i obuwie sportowe.
„Fotospacery” przeznaczone są dla młodzieży. 12 i 19 lipca odbędą się „Fotospacery”. Pierwszy z nich planowany jest po Garwolinie. Podczas drugiego uczestnicy wybiorą się do Żelechowa. Udział w „Fotospacerze” jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty przejazdu. Konieczne jest posiadanie własnego sprzętu fotograficznego. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Luiza Kondej: lkondej@csik.garwolin.pl, tel. 25 682 20 51. Ilość miejsc ograniczona.

 

Lipcowe środy
Po ubiegłorocznym zainteresowaniu wycieczkami, także w tegorocznej ofercie znalazły się propozycje wyjazdowe. Odbywać się one będą w cyklu przemiennym: wyprawy rowerowe w pobliże miasta przeplatać się będą z wyjazdami autokarowymi. Na wszystkie wycieczki bliższe i dalsze obowiązują zapisy: sekretariat@csik.garwolin.pl lub telefonicznie 25 682 20 51. Liczba miejsc ograniczona. Wycieczki z cyklu „Kocham dwa kółka” są całkowicie bezpłatne. Wystarczy mieć własny rower oraz umieć na nim jeździć. Uczestnicy wyprawy muszą posiadać kaski i kamizelki odblaskowe. Wyjazdy z serii „Mali podróżnicy” są częściowo płatne. Koszt wyprawy to 55 zł od osoby. Miejsce zbiórki: parking przy „Garwolance”.
6 lipca – pierwsza wyprawa rowerowa ruszy do Zwierzątkowa koło Rudy Talubskiej. Na miejscu obejrzeć i zaprzyjaźnić się można m.in. z: pawiami, strusiami, lamami, małą sarenką i oswojonymi bocianami. Przewidziane są także zabawy.
13 lipca w cyklu „Mali podróżnicy” – wycieczka autokarowa do Lublina. W planie wycieczki: skansen Muzeum Wsi Lubelskiej oraz podziemia zamku w Lublinie.
20 lipca druga wyprawa rowerowa skieruje się na Sławiny
27 lipca autokarem odbędzie się wyjazd do Kazimierza Dolnego.
Uwaga! W razie obfitych opadów wycieczki rowerowe zostaną odwołane!

 

Lipcowe czwartki
„Magiczny czwartek” to propozycje kreatywnych zabaw dla dzieci. Odbywać się one będą w Domu Kultury lub w ogrodzie. Spotkania mają charakter plastyczno-teatralno-kulinarny. Szczególnie podczas dwóch: Strefy kibica i Party Time wskazane jest, by uczestnicy przyszli przebrani.
7 lipca organizatorzy czekają na dzieci przebrane w stroje z elementami patriotycznymi (czapki, koszulki, szaliki biało-czerwone). Mile widziane wszelkie akcesoria kibica: flagi, trąbki, kołatki. Wzniecone zostaną prawdziwe sportowe emocje. Zabawy w trakcie zajęć odbędą się pod hasłem: „Poczuj się jak prawdziwy fan”.
14 lipca podczas spotkania twórczo przetworzony zostanie recykling. Rzeczom już nieużytecznym nadane zostanie nowe życie.
21 lipca kolejna zabawa, gdzie wskazane jest przebranie się. Zorganizowane zostanie wielkie przyjęcie urodzinowe. Podczas zajęć dzieci wykonają piniaty – kule wypełnione słodyczami.
28 lipca w trakcie spotkania zatytułowanego Brykami z kolorami odbędą się zabawy kreatywne z farbami. Dobrze, by dzieci przyszły w strojach roboczych, ponieważ twórczość malarska może okazać się bardzo ekspresyjna.

 

Bajkowe wakacje w Kinie Wilga

Przez całe wakacje z propozycjami filmowymi dla dzieci czeka garwolińskie kino. Aktualny repertuar dostępny jest na stronie w zakładce KINO. Seanse odbywają się od piątku do wtorku. Wyświetlone zostaną m.in. „Gdzie jest Dory?”, „BFG Bardzo Fajny Gigant”, „Alicja po drugiej stronie lustra” oraz „Siedmiu krasnoludków i Królewna Śnieżkę. Nowe przygody”.

 

Wodne szaleństwo
Jak co roku na „Garwolance” w okresie letnim odbywać się będą „Pluski w wodzie” oraz Wakacyjna Szkoła Pływania. Na tę ostatnią konieczne są wcześniejsze zgłoszenia. Informacji w tej sprawie udziela Joanna Soszka pod numerem telefonu 797 807 882. Nauka odbywać się będzie w poniedziałki, środy, piątki od 10.00 do 10.45. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 8 nieumiejących pływać. „Pluski w wodzie” to zabawy w basenie rekreacyjnym dla dzieci. Wyścigi, wyławianie skarbów z wody, rozgrywki z piłką – to wszystko czeka na uczestników zajęć. Godzina 12.00-13:00 przeznaczona jest dla dzieci w wieku 0-7 lat. W tym przypadku konieczna jest obecność rodzica/opiekuna w wodzie. Godzina 13 00-14 00 to czas dla dzieci 8 letnich i starszych. Przez całe wakacje dla dzieci i młodzieży na pływalni obowiązuje specjalna promocja cenowa „Dla dzieciaka za piątaka”.

 

Poczuj się jak na Euro
Na orliku przy Alei Legionów 21 o godzinie 15.00 odbywać się będą turnieje piłki nożnej. Wszystkich zainteresowanych rozgrywkami organizatorzy proszą o kontakt z koordynatorem tych spotkań Łukaszem Grązką (tel. 600 336 188). Terminy meczów: 14 lipca dla dzieci klasy I-III szkoły podstawowej oraz 21 lipca dla dzieci klasy IV-VI szkoły podstawowej.

 

Garwolińskie streetball
Fanów rozgrywek w kosza z pewnością zainteresuje Wakacyjny turniej Streetball Garwolin, który rozpocznie się w niedzielę 17 lipca o godzinie 15.00. Informacje i zgłoszenia w tej sprawie przyjmuje Tomasz Turek, tel. 502 862 770. Miejsce rozgrywek: boisko na osiedlu Stacyjna.

 

Przygoda z nutami
Jest też propozycja dla małych melomanów – Paluszki na klawiszach. Nauka gry na instrumentach jest indywidualna i bezpłatna. Odbywać się ona będzie w Małym Domku przy Domu Kultury w środy i piątki. Prowadzenie, informacje i zapisy – Julian Czaporowski, tel. 668 377 768.

 

(CSiK, oprac. dw) 2016-06-28 10:32:44


„Lato w Mieście” – pełen atrakcji lipiec z CSiK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl