:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Leśmian na dożynkach w Łaskarzewie

Podczas Powiatowych Dożynek w Łaskarzewie organizatorzy Powiatowego Przeglądu Artystycznego z okazji Roku Bolesława Leśmiana 2017 wręczyli nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu.


W przeglądzie jury postanowiło przyznać tytuł laureata:
W kategorii LEŚMIAN RECYTOWANY - Karolina M ichalec – LO im. J. Piłsudskiego w Garwolinie – recytacja wiersza B. Leśmiana
W kategorii LEŚMIAN RECYTOWANY - Patryk P aziewski – PSP w Maciejowicach – recytacja prozy B. Leśmiana
W kategorii LEŚMIAN I JA – Zespół N amotane w składzie Andrzej Oklesiński, Maryla Oklesińska, Rafał Wielgosz i Daniel Wielgosz – Kozłów – aranżacja muzyczna do wiersza Leśmiana „Ty przychodzisz jak noc majowa”
W kategorii LEŚMIAN I JA - Bożena W ęgrzynek - Wilga – własny wiersz inspirowany twórczością Leśmiana pt. „W chruśniaku


Laureaci przeglądu otrzymali piękne albumy z twórczością Bolesława Leśmiana.
Na scenę zostali zaproszeni także pozostali uczestnicy konkursu. Nagrodzeni zostali wszyscy. Każdy otrzymał dyplom, kupon rabatowy na zakupy w księgarni „Mądra Sowa” w Garwolinie, pocztówki wydane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz tomik poezji Leśmiana.
Pozostali uczestnicy przeglądu to: Michał G łaszczka , Wiktoria G oliszewska , Natalia P ytlarczyk , Oliwia P aśnik , Klaudia P rządka , Weronika R agus , Zuzanna P iecek , Krystian P iecek , Zofia W łodarczyk , Bartłomiej R obak , Krzysztof K rusiewicz , Halina P rządka , Andrzej M alesa , Paulina W nuk .
Ze sceny zostały także skierowane słowa podziękowania w kierunku partnerów przeglądu Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie i Księgarni „Mądra Sowa” w Garwolinie. Za wsparcie merytoryczne przeglądu podziękowanoJerzemu Rusakowi, za patronat honorowy staroście powiatu oraz mediom za patronat medialny.
– Wszystkim uczestnikom, ale także opiekunom - nauczycielom i rodzicom - serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział i pracę, którą włożyliście w przygotowanie do konkursu. Dziękuję z serca wszystkim którzy przyczynili się do organizacji przeglądu – podsumowała dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

(inf.prasowa, oprac. MB) 2017-08-24 10:10:35

 

Leśmian na dożynkach w Łaskarzewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl