:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Letnie seanse filmowe w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie zapraszają w lipcu oraz sierpniu na letnie seanse filmowe. Wstęp bezpłatny.

 

– W te wakacje zmierzymy się z problemami takimi jak uzależnienia oraz przemoc w rodzinie. Pomogą nam w tym znane i nagradzane polskie filmy: „Skazany na bluesa” i „Pręgi”. Tematyka filmów będzie okazją do dyskusji o uzależnieniach czy przemocy, na jaką narażone są w szczególności dzieci i młodzież, skłonią do refleksji nad skutkami sięgania po używki lub stosowania przemocy oraz wskażą możliwe sposoby radzenia sobie z tymi zagrożeniami – mówi Danuta Kalinowska z KPP w Garwolinie.

 

Skazany na bluesa” i "Pręgi"

Bohater filmu „Skazany na bluesa” to Ryszard Riedel – niezrównany wokalista, autor prostych, ale wspaniałych i szczerych tekstów, charyzmatyczna postać zdolna porwać na koncertach tłumy, a jednocześnie też tragiczna – więzień i ofiara narkotykowego nałogu. Mimo sukcesów na scenie nie potrafił odnaleźć się w życiu.

Z kolei, bohater filmu p.t. „Pręgi” – dorosły Wojciech, będąc dzieckiem doświadczał przemocy. Jest człowiekiem okaleczonym wewnętrznie. W sytuacjach kryzysowych reaguje jak znienawidzony ojciec – krzykiem i biciem. Zło, któremu nie potrafił stawić czoła zostaje tylko chwilowo uśpione, ale nie pokonane. Szansą dla niego jest bezinteresowna, prawdziwa, głęboka miłość kobiety, która może mu pomóc wyrwać się z kręgu przemocy. Jest to jednak długa i trudna droga.

– Mamy nadzieję, że ekranizacje tych historii pomogą uniknąć innym ludziom popełniania podobnych błędów, dlatego wychodzimy z ciekawą inicjatywą profilaktyczną do mieszkańców powiatu garwolińskiego wykorzystując czas wakacyjny – informują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Filmy zostaną wyświetlone: 26 lipca 2017 r. (środa) godzina 18.00 „Skazany na bluesa” oraz 23 sierpnia 2017 r. (środa) godzina 18.00 „Pręgi” w dworku w Miętnem.

Ze względu na poruszane zagadnienia, spotkania w Dworku w Miętnem dedykowane są osobom powyżej 16 roku życia.

 

Partnerem „Letnich Seansów Filmowych” jest ZHP Hufiec Orłów Garwolin, a patronatem honorowym wydarzenie objął starosta powiatu garwolińskiego.

 

(Inf. Pras., oprac. ur) 2017-07-19 17:58:12


Letnie seanse filmowe w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl