:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Łukasz Świesiulski mistrzem Polski!

Biegi, Łukasz Świesiulski mistrzem Polski! - zdjęcie, fotografia

Strażak KP PSP Garwolin Łukasz Świesiulski został Indywidualnym Mistrzem Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu Ulicznym. Zawody odbyły się 6 października w Przeźmierowie koło Poznania.

Areną zmagań ponad 300 biegaczy z całej Polski, wśród których połowę stanowili strażacy PSP był tor samochodowy Automobilklubu Wielkopolskiego.

Dziesięciokilometrowa trasa wytyczona na wyścigowym torze samochodowym oraz piękna słoneczna pogoda stanowiły doskonałe warunki do uzyskiwania rekordowych rezultatów. Linię mety, która była usytuowana na wlocie do tzw. „pit stopu”, jako pierwszy przekroczył Łukasz Świesiulski, reprezentujący KW PSP w Warszawie – czas 32:25. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Przedwojewski (KW PSP Wrocław) – 33:05, a trzecie Andrzej Szpunar (KW PSP Rzeszów).

- Wraz z trenerką postawiliśmy wszystko pod te zawody i sumiennie się do nich przygotowywałem. Sam bieg poszedł już łatwo. Od początku narzuciłem mocne tempo, a żaden z zawodników nie podjął walki. Gdy już na 6-7 kilometrze miałem minutę przewagi postanowiłem zwolnić i kontrolować bieg – mówi nam Łukasz Świesiulski. - Na poprzednich mistrzostwach Polski zdobywałem brązowe medale, tym razem chciałem złoto i się udało – dodaje.

 

Drugi w Pucharze Polski

Mistrzostwa Polski były jednocześnie zawodami kończącymi tegoroczną rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. Pomimo udziału w tylko trzech z sześciu biegów (do klasyfikacji generalnej liczyły się cztery najlepsze wyniki), Łukasz Świsiulski został sklasyfikowany na drugiej lokacie.  

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, otrzymali okolicznościowe puchary i statuetki oraz medale i dyplomy, które wręczali: bryg. Tomasz Wiśniewski – przedstawiciel SA PSP Poznań, mł. bryg. Szymon Ławecki – przedstawiciel Biura Szkolenia KG PSP oraz gospodarz obiektu Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolskiego.

(ŁS)

Łukasz Świesiulski mistrzem Polski! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 09:59:14

    Czym cię chwalicie jech pojedzie tor France i pokaże cię a nie z z dziecmi jeździł

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 20:40:21

    Po pierwsze to on biegał a nie jeździł.. A po drugie to chyba podstawówki kolego nie ukończyłeś, twój komentarz poniżej poziomu dzieci z przedszkola.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl