:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Ma 557 KM! Najmocniejszy motocykl w Polsce z powiatu garwolińskiego!

Realizacja tego projektu trwała około 3 lata. W tym czasie Hayabusa Turbo GSX 1340 stała się najmocniejszym motocyklem, jaki jeździ po kraju. Moc tej maszyny to 557 KM, a ma być jeszcze więcej! Do 300 km/h rozpędza się w 10 sekund! Właściciel tej niezwykłej maszyny jest mieszkańcem powiatu garwolińskiego.

 

– Dziś jest dzień wyczekiwany od pierwszej chwili, w której pomyślałem o tym projekcie. Najmocniejszy motocykl w Polsce, zbudowany rzecz jasna na miejscu w kraju. 557 KM (502 RWHP) przy doładowaniu 1,7 bara – napisał dziś na facebookowym fan page"u ProjectBusa pasjonat motoryzacji, który około 3 lata temu postanowił spełnić swoje marzenie i stworzyć najmocniejszy motocykl, jaki kiedykolwiek jeździł po polskich drogach.

 

Polacy również potrafią budować mocne maszyny

Projekt jest o tyle ciekawy, że do budowy motocykla zastosowano elementy, które w większej części zostały wykonane w Polsce przez krajowych producentów, czy też przez autora na obrabiarkach elektronicznych itp. Głównym zamysłem było pokazanie, że Polacy również potrafią budować mocne maszyny. Projekt wsparła firma BLOW ELECTRONIC ze Starego Puznowa, której pasjonat dziękuje za bezinteresowne wsparcie i wiarę w możliwości krajowego tuningu.

Najmocniejszy motocykl w kraju powstawał w Warszawie w SpeedBike. – Mechanikiem projektu był Przemek Badowski, który podszedł do projektu z pasją poświęcając przy tym wiele czasu i nerwów. Wszystko mogłoby się wydawać łatwe jakoby wystarczyło jedynie poskładać gotowe elementy, aczkolwiek, znając temat od środka, większość części jak plenum czy też kolektor etc., Przemek wykonał własnoręcznie i jak widać w niczym to nie odbiega od standardów zza wielkiej wody. Po drodze było wiele problemów, na które Przemo zawsze znalazł skuteczne rozwiązanie, a to właśnie w takich momentach, gdzie coś nie idzie "książkowo" poznajemy na co kogo stać – podkreśla pomysłodawca ProjectBusa.

 

To nie jest koniec!

– Doładowanie 1,7 bara nie jest ostateczne. Ciągle jest spory zapas potencjału, jak i silnik przygotowany został pod jeszcze większe emocje, niż dotychczasowe, więc już teraz mogę obiecać, że nie jest to koniec – zapewnia pasjonat.

 

Więcej szczegółów projektu oraz etapy tuningu Hayabusa Turbo GSX 1340 można znaleźć na facebookowym fan page"u ProjectBusa i Przemek Badowski SpeedBike.

 

(ur) 2017-05-19 18:14:42

Fot. ProjectBusa

Ma 557 KM! Najmocniejszy motocykl w Polsce z powiatu garwolińskiego! komentarze opinie

  • Xxxx - niezalogowany 2017-05-19 19:25:23

    Gratuluje. Sam wygląd budzi wiele emocji i szybkie bicie serca. Piękna maszyna!!!!!! Jeszcze raz GRATULACJE!!!!!!!! :-) ;-) 8)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl