:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Mają nowoczesny sprzęt, ale nadal głosują podnosząc rękę

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie został zamontowany nowoczesny sprzęt, który pozwala nie tylko nagrywanie obrazu i dźwięku podczas posiedzeń, ale także na rejestrację głosowań. Dlaczego mimo to radni nadal podejmują uchwały, tylko podnosząc rękę bez naciskania wybranego przycisku?

Projektory multimedialne wraz z uchwytami, ekran projekcyjny, system wideo rejestracji, bezprzewodowy system prezentacji obrazu i dźwięku, system mikrofonów bezprzewodowych, monitory wielkoformatowe, system dyskusyjny z głosowaniem i stacja robocza do obsługi rejestracji głosowań i to jeszcze nie wszystko! Starostwo Powiatowe w Garwolinie idzie z duchem czasu. Mimo, że w obiekcie został już zamontowany profesjonalny sprzęt i radni widzą się na ekranach, a słowa wypowiedziane do indywidualnych mikrofonów wydają się brzmieć donioślej, to nowoczesne głosowanie w radzie powiatu rozpocznie się dopiero od nowej kadencji.

 

Poszliśmy trochę do przodu”

Umowę na zakup i montaż nagłośnienia, systemów rejestracji i prezentacji obrazu i dźwięku oraz rejestracji głosowań podpisano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie w lipcu tego roku. Wartość zadania to blisko 160 tys. zł. Obejmowało ono m.in. zainstalowanie i skonfigurowanie systemów: nagłośnienia, głosowania, oraz prezentacji i rejestracji obrazu i dźwięku. Systemy zostały zainstalowane w sali konferencyjnej oraz w sali posiedzeń komisji. Zamontowany sprzęt audiowizualny jest dostosowany do istniejących potrzeb starostwa, a systemy są o wysokiej klasie i najlepszej jakości. Urządzenia zostały zainstalowane bezprzewodowo, co umożliwia ich mobilność. System jest również dostosowany do zmieniających się przepisów wynikających z ustawy z dnia 5 czerwca 1998 o samorządzie powiatowym. Zmiany dotyczą m.in. rejestracji głosowań.

W minionym tygodniu, podczas sesji rady powiatu, radni głosowali jednak nadal tylko podnosząc rękę. Dlaczego? – Każdy radny będzie miał indywidualną kartę. Trzeba by dzisiaj nanieść na mikrochipy wszystkie dane, a przecież wiadomo, że za miesiąc kończy się kadencja. Próbnie dokonaliśmy rejestracji dźwięku i obrazu, ale system do głosowania zaczniemy stosować od nowej kadencji. Wówczas każdy radny dostanie swoją kartę z naniesionymi danymi, którą będzie wkładał do swojego mikroprocesora po to, żeby nie było pomyłek przy głosowaniu – informuje starosta garwoliński Marek Chciałowski. Włodarz dodaje, że na wielkoformatowych monitorach mogą być także widoczne wyniki głosowań radnych. – Poszliśmy trochę do przodu, jest bardziej nowocześnie – mówi starosta Chciałowski.

 

ur


Mają nowoczesny sprzęt, ale nadal głosują podnosząc rękę komentarze opinie

  • oktet - niezalogowany 2018-09-20 07:50:31

    Wyglądem przypomina pracownie komputerowa....plątanina kabli a obiekt ponoć nowy! Dla PSLowcow i tak fullllwyyypas.

  • Ciekawy - niezalogowany 2018-09-20 17:07:06

    Dwie kwestie. Po co taki tytuł artykułu? Tylko po to, żeby się lepiej klikało? Żeby głosować i korzystać z tego sprzętu należy najpierw zmienić statut. Zgodnie ze zmienioną ustawą wszystkie zmiany należy wprowadzać od nowej kadencji. Także tytuł który ma sugerować, że Starostwo sobie nie radzi ze sprzętem, który kupiło jest słaby- nacelowany na szukanie sensacji. Szkoda bo portal egarwolin uważam za najbardziej rzetelny z tych dotyczących Powiatu. Drugą kwestia tego komentarza o braku nowoczesności u PSL to napisał ktoś kto ma obraz sprzed wielu lat. Obecnie PSL jest na pewno bardziej nowoczesny niż PiS, który stał się symbolem zaściankowości i strachu przed nowym. W zmianach , które wprowadzają w Polsce widać, że też odwołują się do przeszłości a konkretnie do PRL-u. Tam czerpią wzorce a Jarosław dumnie sprawuje funkcję I sekretarza.

  • gość 2018-09-21 17:41:11

    DLA CHŁOPSTWA Z PSLA MOZE ZSL, TO CEPY MOTYKA I PLUG ORNY, KONIEC TEJ FAŁSZYWEJ PARTII BLISKI

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl