:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Maluje obrazy ustami – warsztaty malarskie z Agniszką Sapińską

Od ponad 20 lat maluje obrazy ustami. Już w środę 14 marca Agnieszka Sapińska odwiedzi Garwolin, gdzie poprowadzi wyjątkowe warsztaty malarskie. Tego samego dnia odbędzie się wernisaż wystawy jej prac oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego szkół specjalnych.

– Urodziłam się w 1973 roku w Łęczycy z dziecięcym porażeniem mózgowym, a mieszkam w Mąkolicach pod Łodzią. Od 1995 roku maluję obrazy „ustami” na płótnie stosując różne techniki, najczęściej olejną. Kocham kwiaty i ludzi, dlatego są to moje tematy przewodnie. Należę do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein od 1998 roku i od tego czasu ściśle współpracuję z wydawnictwem „AMUN" z siedzibą w Raciborzu – pisze o sobie artystka na swojej stronie internetowej.

 

Agnieszka Sapińska prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, między innymi w Budapeszcie, Warszawie, Płocku, Łodzi, Łęczycy.

– Na wystawach często prezentuję technikę mojego warsztatu malarskiego. Często korzystam z zaproszeń do szkół, muzeów i innych ośrodków publicznych. Lubię podróżować, tańczyć i oczywiście malować. Moje życiowe motto to "CARPE DIEM" – przyznaje Agnieszka Sapińska.

 

Wyjątkowe warsztaty, rozstrzygnięcie konkursu i wystawa

Spotkanie z wyjątkową malarką odbędzie się już w środę 14 marca o godzinie 10.00 w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Podczas spotkania artystka poprowadzi niecodzienne warsztaty malarskie, które z pewnością na długo zapadną w pamięć uczestników wydarzenia.

Spotkaniu towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursów plastycznych szkół specjalnych „Ja i mój wymarzony świat” i „Polska, moja Ojczyzna” organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance pod patronatem starosty powiatu garwolińskiego.

Tego samego dnia o godz. 16.00 zostanie oficjalnie otwarta wystawa malarska Agnieszki Sapińskiej, którą będzie można oglądać do 28 marca. Towarzyszyć jej będzie wystawa wszystkich prac nadesłanych na konkurs.

 

Organizatorem wydarzenia jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski.

ur

Fot. asapinska.pl


Maluje obrazy ustami – warsztaty malarskie z Agniszką Sapińską komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl