:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Marzena Świeczak nowym burmistrzem Garwolina - wyniki oficjalne

W drugiej turze wyborów na burmistrza Garwolina wygrała Marzena Świeczak. Kandydatka popierana przez obecnego burmistrza Tadeusza Mikulskiego miała sporą przewagę nad Iwoną Kurowską z PiS. Przedstawiamy wyniki oficjalne II tury wyborów w Garwolinie.

W niedzielę 4 listopada mieszkańcy Garwolina po raz kolejny udali się do lokali wyborczych, aby wybrać burmistrza miasta. W II turze zmierzyły się ze sobą 48-letnia Iwona Kurowska (PiS) i 42-letnia Marzena Świeczak (KWW Marzeny Świeczak wspierany przez Tadeusza Mikulskiego). 

W głosowaniu zwyciężyła Marzena Świeczak, pełniąca obecnie obowiązki zastępcy burmistrza miasta. Kandydatka popierana przez obecnego włodarza uzyskała 56.83% (4235) głosów wyborców. Jej kontrkandydatka z PiS zdobyła 43.17% (3217) głosów mieszkańców miasta. 

Marzena Świeczak, która przez najbliższe 5 lat będzie burmistrzem Garwolina wygrała 1018 głosami przewagi. Największą przewagę, bo aż 66,51% poparcia (435 głosów do 219), nowa burmistrz uzyskała w obwodzie nr 5 (PSP nr 2). Jeden głos mniej niż Iwona Kurowska Marzena Świeczak dostała w obwodzie 16, mieszczącym się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie, gdzie głosowało 7 osób (układ głosów 3 do 4).

Frekwencja końcowa z godziny 21.00 wyniosła 55.67%. W 16 obwodach wydano 7 491 karto do głosowania.

 

Źródło: PKW, oprac. ur

Fot. materiały wyborcze kandydatek, PKW

 


Marzena Świeczak nowym burmistrzem Garwolina - wyniki oficjalne komentarze opinie

  • gość 2018-11-05 08:34:52

    Garwolin-Warszawa wspólna sprawa...mamy doktorów za burmistrzów/prezydentów. Gratulacje Pani Marzeno!

  • gość 2018-11-05 08:38:04

    Trzeba uszanować demokratyczny wyniki. Gratulacje dla Pani Marzeny i Pana Tadeusza Mikulskiego. Załatwili Garwolaków jak kozę w rajtuzach. Ale swoją drogą żal d....pę ściska, jak głupi są mieszkańcy tego grajdołka. Lepszy 20 letni układ zamknięty jak ktoś świeży, co gwarantowało, że co ma szansę się zmienić.

  • gość 2018-11-05 08:45:09

    Są tysiące ludzi, którzy odwracają się od PiS-u za rozdawnictwo np. przywilej jeden z wielu 500+, którym się PiS chełpi, a niekoniecznie to się podoba tym, którzy muszą na tego typu i inne przywileje pracować dla rodzin BARDZO BARDZO zamożnych posiadających wille, etc., etc. Piórnikowe dla wszystkich bez wyjątku, no zaraz ale to coś nie halo - a VAT od towarów 23% nieobniżony! :-((( Jednym zabrać drugim rozdać - tak owszem pomagać, ale nie rozdawać!!! PiS twierdzi, że wystarczy nie kraść i uszczelnili VAT złodziejom i chwała im za to - tylko dlaczego rykoszetem np. drobni sklepikarze mają przez to obciążenia finansowe? Deklaracja VAT wysyłana elektronicznie do ministerstwa, JPK czyli zakupy i sprzedaż towarów wysyłana w plikach do ministerstwa i WIELE WIELE innych utrudnień dla drobnych, a rekiny i tak sobie poradzą...

  • Super - niezalogowany 2018-11-05 09:14:49

    Nawet Beata nie pomogla. To dobrze o nas swiadczy ze Garwolacy mysla i nie daja sie manipulowac.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:15:14

    Ludzie nie chcą aby rządził PIS już mają nauczkę chociaż jeszcze nie wszyscy otworzyli oczy PIS dał 500+ ok super nigdy nikt nie dał dzieciom takich pieniędzy super tylko że ci którym się nie należy muszą za to płacić że swojej kieszeni Wszystko jest droższe od momentu wprowadzenia 500. PANI MARZENO GRATULUJĘ.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:23:05

    Pewnie tuba wyborcza pis-u KG napisze że kogutowska zajęła zaszczytne drugie miejsce gdy jej rywalka była dopiero przedostatnia.

  • Podziękowania - niezalogowany 2018-11-05 09:27:59

    Widocznie w szpitalu powiatowym w Garwolinie dziękowali pani Kurowskiej że dzięki niej pani Szydło nie przyjechała do placówki na wszystkich szczęście:) i stąd to większe poparcie haha

  • gość 2018-11-05 09:34:03

    pani dr czego jak nawet czytac nie bardzo potrafi a wystapieniach nie ma mowy.garwolin cimnogrod.

  • Wyborca - niezalogowany 2018-11-05 09:34:50

    Do gościa z 8:38. Żal dupę to tobie ściska bo nie wygrał Pis. Nie obrażaj mieszkańców Garwolina i mnie również - taka była wola większości miasta . Wgrała Pani Świeczak bo nie robiła cyrków z kampanii. Brawo Pani Marzeno !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:59:25

    Pani Marzenko Gratulacje.Wiedziałem ze Pani wygra.Dobro i szacunek zwycięży zawsze.

  • gość 2018-11-05 10:05:28

    Gratulacje. pani Iwono.Jestem dumna że mimo wszystko pani zyskała sobie sporo ludzi to też on czymś świadczy. Ludzie nie są wieczni mam nadziej, że to się zmieni.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 10:12:01

    Wygrala taka niekompetentna osoba.Nadal bedzie korupcja,zniszczone autokary,urzedy pełne leniów.Naprawde Garwolinianie to ciemniaki.Taka prawda.Trzeba dalej uświadamiać,szczegolnie mlodziez.Pani Iwono-jeszcze przyjdzie pani czas i gratuluje że zmierzyla sie pani z ukladem starych komuchów.Oby tak dalej.

  • gość 2018-11-05 10:19:22

    Chciałabym bardzo pogratulować mieszkańcom jedynego i właściwego wyboru. Gratulacje składam również Pani Marzenie. Jestem bedoczką z pochodzenia od wielu pokoleń. Mieszkam obecnie poza Garwolinem ale mimo wszystko jest mi on bardzo bliski. Będąc ostatnio w Garwolinie u moich rodziców bałam się otworzyć lodówkę, gdyż myślałam że z niej wyskoczy p. I. Kurowska. Skromność jest bardzo ważną cechą. Lans przy braku jakichkolwiek kompetencji jak widać nie wystarczy. Całe szczęście że moim krajanom rozum wrócił i pislandia garwolińska zbliża się ku końcowi. Zaczynam mieć nadzieję, że w moim rodzinnym mieście zacznie panować normalność a nie ułuda ciemnogród i głupota.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 10:24:46

    Radni z Pis-u.Brawo.Przytłaczająca wiekszosc.Bedziemy obserwowac ręce burmistrz.Brawo pani Iwona!

  • Neutralna - niezalogowany 2018-11-05 10:48:44

    Przede wszystkim należy pogratulować Pani Marzenie wygranej. Szkoda Pani Iwony, bo dziewczyna miała jakiś pomysł, coś by ruszyło coś się zmieniło, a tak zostaliśmy na starych śmieciach. A Pani Iwona przegrała tylko dlatego że jest z Pis, i obrażanie nic Wam nie da. Takim prawem rządzi się kampania wyborcza. Plujecie na innych, szydercze usmiechy, gorzej jak zwierzęt! Tylko szkoda że te beznadziejne komentarze obrażające Panią Iwonę piszą osoby z jej najbliższego grona. Jesteśmy ludźmi. Chcesz opluć podpisz się imieniem i nazwiskiem, starczy Ci odwagi? Wstyd!

  • gość 2018-11-05 11:10:14

    Neutralna! Postulujesz podpisywanie się imieniem i nazwiskiem, hipokrytko zacznij od siebie. Ja Garwolak jak czytałem program Pani Iwony to czułem się jak bym czytał program partii rządzącej...nie ta skala!. Nie partyjaniactwu w samorządach!

  • Kasia - niezalogowany 2018-11-05 11:32:54

    Te wszystkie komentarze to chyba gratuluje rodzina no i ci co d..... liza Wygrala no i bedzie zadzic dalej byly burmistrz bo to marionetka wiadomo kto sznurkami porusza Bedocja niby takie cwaniaki ooo a dalej ciemnogrod .To 2 tura to zenada wiadomo bylo kto wygra

  • gość 2018-11-05 11:34:33

    Gratulacje

  • Do Neutralna! - niezalogowany 2018-11-05 11:59:30

    Posługujesz się słowami o których nie masz pojęcia piszesz "neutralna" gratulując Marzenie a obstajesz za Kurowska I najeżdżasz na wyborców Marzeny! Powinnaś się podpisać obłuda i dwulicowość bo neutralności tutaj nie ma żadnej. A tak wogóle to poczytaj komentarze pod wszystkimi artykułami dotyczącymi wyborów i Zobacz czyi wyborcy wykazywali się większą bezczelnością chamstwem , obłudą i krytyką w stosunku do innych nie patrząc na to co piszą pokazali swoją nienawiść do drugiego człowieka w sposób tak perfidny że człowiek neutralny by to zauważył, że jednak większość komentujących ,bezczelnie komentujących była wyborcami pani Kurowskiej. Taka właśnie twoja neutralność że aż żal d...ściska!

  • gość 2018-11-05 12:03:31

    PiS pluje jadem - tak ciężko się pogodzić z porażką. Brawo dla p. Marzeny - nie dała się Pani sprowokować i wciągnąć w tą chorą kampanię.

  • gość 2018-11-05 12:04:22

    BRAWOOOOOO. NIE DLA PISU. To nie Kurowska przegrała. Przegrał pis. Naród ma dość hipokrytów i tańca na grobach. Niech zaproszą Szydło i Sasina przed następnymi wyborami Sukces pewny.

  • gość 2018-11-05 12:20:13

    Kasia, oczywiście ,że gratuluje rodzina- bo Garwolin to jedna wielka rodzina..Jak zapewne zauważyłaś, nasza siostra Marzenka wygrała prawie we wszystkich okręgach ( jedyny ogromny nokaut Pani Kurowskiej to wygrana w szpitalu :) ) a to świadczy o sile rodziny. Nikt nikogo nie zmuszał do głosowania na siostrę Marzenkę, pistoletu do głowy też nie przystawiał, więc nie rozumiem twojej wrogości. Uspokój się, przełknij porażkę zapewne swojej kandydatki i nie obrażaj ludzi. Każdy ma wolną wolę i wybór ...:)Pozdrawiam

  • Tomasz - niezalogowany 2018-11-05 12:21:33

    Jeśli czegoś żal to tego że mieszkańcy nie zdecydowali się odświeżyć układ. A tak będzie po staremu, czyli nic się nie zmieni. No cóż, wygranej gratuluję. A Garwolin dostanie to na co zasługuje. ;)

  • gość 2018-11-05 12:28:18

    ciekawe czy teraz jak wygrała zrobi coś z tą rzeką czy w najbliższym czasie czeka nas plaga komarów w mieście. Proponuję osuszyć rzekę ,przecież mamy piękny zbiornik retencyjny .Na miejscu rzeki zrobimy spacerniak

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 12:32:08

    Suweren zdecydował

  • gośjaroslawć - niezalogowany 2018-11-05 12:36:59

    bezstronny garwolak gratuluje

  • Rzeka - niezalogowany 2018-11-05 12:39:48

    Wydaje mi się że za bardzo się czepiasz. Jeżeli w całym kraju panuje susza i wszędzie jest brak wody, to powiedz mądralo skąd ona ma się wziąć i w naszej rzece. Pewnie, że byłoby pięknie gdyby płynęła wartkim prądem - ale takie pretensje do matki natury a nie do Pani Burmistrz. A jeśli jesteś taki pomysłowy Dobromir to zapodaj pomysł jak to zrobić.

  • gość 2018-11-05 12:42:44

    Ciemnogród i ciemnogród .....Garwolin właśnie pokazał że nie jest ciemnogrodem bo nie dał się wciągnąć w partyjne rozgrywki .To jest właśnie DEMOKRACJA '

  • gość 2018-11-05 12:53:27

    GRATULACJĘ dla Pani IWONY, za ogromną odwagę, że nie bała się stawić garwolińskim układom. A przede wszystkim za to, że całe serce włożyła Pani w tą kampanię. Dąży Pani do celu to widać, bo z ogromnym zaangażowaniem chciała Pani zmienić Nasz Garwolin. Głosowałam na Panią, bo widzę, że Garwolin potrzebuje zmian. Najpierw zmian w Urzędzie, od tego trzeba zacząć. Nie wygrała Pani, bo Garwolinem, rządzi układ. Może kiedyś ludzie się otrząsnął. Jeszcze raz wielkie gratulację!!!

  • gość 2018-11-05 12:55:29

    Ciekawa sytuacja. Rada w większości przeciwko, ale dla dobra miasta może będzie współpracować. Swoją drogą to ciekawe czy wszyscy są bardziej związani z partią, czy z miastem? Moda jest na bezpartyjnych, to i w radzie mogą zacząć się tacy pojawiać.

  • gość 2018-11-05 13:29:54

    W Garwolinie zwyciężyła demokracja! Gratulacje dla zwyciężczyni i brawa dla wyborców.

  • Z poza Garwolina - niezalogowany 2018-11-05 13:49:07

    Witam i gratuluje wygranej nowej Pani burmistrz!! Co do niektórych co walczą na szyldy partyjne czy tez nie, polecam wylaczenie telewizorów na jakiś czas i ochloniecie od polityki .taka ładna jesień mamy

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:50:31

    Brawo

  • Neutralna do hipokryty - niezalogowany 2018-11-05 15:22:49

    Ja nikogo nie obrażam , więc nie podpisuje się , naturalne nie mam się czego wstydzić.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:23:34

    Demokracja!!! Partia pis musi zobaczyć że Gorszy Sort też trzeba szanować. Bo chodzimy na wybory.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:34:53

    Zwyciężył stary układ budowniczych niepotrzebnych zbiorników wodnych za miliony i stref aktywności gospodarczej w postaci dzikich pól. Przegrało miasto Garwolin. Mimo wszystko warto było poczuć smród strachu starego/obecnego układu.

  • Gość 1136 - niezalogowany 2018-11-05 16:14:14

    Brawo, odzyskałem wiarę w mieszkańców Garwolina:)

  • gość 2018-11-05 16:31:51

    tu nikt nie wygrał ani przegrał tylko dokonano wyboru . Moim zdaniem niewłaściwego . Ludzie w garwolinie mają dziwny zwyczaj kierowania się przeczuciami niż rozumem . Od wielu lat wybierani są ci którzy kampanię prowadzą pocztą pantoflową czyli plotkami . Taka miejscowość więc nie jest dziwne że nazywana grajdołkiem lub ciemnogrodem . Pani kurowska jako kobieta z klasą i kobieta sukcesu budzi najgorsze uczucia u zawistnych ludzi zwłaszcza plci kobiecej . Ot cała prawda . Teraz rada miasta powinna wyautować tych łagowskich ,jończaków itp abu byli statystami , żadnych komisji itp nie mogą pełnić .

  • gość 2018-11-05 16:55:16

    Widać straszną żałość u "tętniących". Ale dlaczego ? Czyżby już tak były pewne wygranej, że trudno przełknąć porażkę ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:19:27

    Ciekawe, jak Ci zatroskani o rozwój miasta radni, będą realizować, i czy z podobną gorliwiścią, jak obiecali, swoje przedwyborcze zobowiązania? TEŻ ICH Z TEGO ROZLICZYMY!!! OWOCNEJ I ZGODNEJ WSPÓŁPRACY DLA NAS, MIESZKAŃCÓW MIASTA ŻYCZĘ! Przecież wszyscy deklarowaliście taką chęć służenia. OBRAŻANIE SIĘ TERAZ, TRZEBA BYŁO ZAPISAĆ W SWOICH PROGRAMACH! NIKT NIE NAPISAŁ, ŻE NIE BĘDZIE DOBRZE WSPÓŁPRACOWAŁ Z BURMISTRZEM Z INNEJ LISTY!!! WIĘC ŚPIMY SPOKOJNIE....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:23:34

    Jak widać szopka w kampanii wyborczej nie popłaca.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:56:19

    Jestem młodym Bedokiem i bardzo się cieszę z wyników wyborów,brawo Pani Marzeno! Wystarczy że większość PiS jest w radzie nie można oddać miasta pod dyktaturę Kaczora i kolegów. Mam nadzieję że ludzie nie najedzą się pisowskiej ciemnoty i za 5 lat znów podejmą dobry wybór! Jeszcze raz Brawo Pani Marzeno! Ps. Drugiej Pani gratuluje drugiego miejsca

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 18:13:52

    Ludzie jaka Świeczak! Wygrał Mikulski stary i młody! Za 5 lat wystartuje na burmistrza. Pani Świeczek jest tylko na przeczekanie. A Grajdoł jakim jest takim będzie. Szkoda kolejnych 5 lat zacofania.

  • Garwolanka - niezalogowany 2018-11-05 19:26:34

    Gratulacje dla nowej burmistrz p. Świeczak, ale przede wszystkim dla I. Kurowskiej za podjecie tematu zmian, za odwage i kulture.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:50:20

    Dokładnie tak. Nie mogą pogodzić się z porażką więc dalej atakują. Ot i cała polityka Pisiorow. Stołki były już poobsadzane a tu d..pa.

  • UWAGA - niezalogowany 2018-11-05 20:02:24

    We wczorajszej ll turze wyborów PIS zyskał 35% głosów a 65% zyskała reszta startujących. To są wyniki w skali KRAJU! Więc teraz się zastanówmy kto tu jest "CIEMNOTĄ I CIEMNOGRODEM" bo chyba raczej nie te 65% głosujących tylko właśnie ta mniejszość 35%! A rzucacie się jak byście mieli 100%! Jak widać jesteście mniejszością i na nic te wasze nic nie znaczące uwagi!! Nie pogrążajcie się jeszcze bardziej!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 20:13:43

    Pani Burmistrz mamiasta nadzieję że zajmie się Pani "bezpłatnymi " przedszkolami w Garwolinie będącymi pod pani rządami. Jest rodzicem dziecka w publicznym przedszkolu i płacę za książkę do nauki 140 zł. u 4 latka, 150 zł na wyprawkę (kredki, kleje, papier, farby itp. Ponadto 150 ekstra na radę rodziców której nikt nie kontroluje. Wszystko na polecenie dyrektorka trzeba płacić bo rodzice boją się szykan. Kino, teatrzyk, zdjęcia, wystep, orkiestra itp. co tydzień i płać rodzicu. A podobno płaci się za wyżywienie i nadgodziny. Resztę zapewnia burmistrz. To dlaczego ja tyle płacę skoro nauka w przedszkolu jest bezpłatna? Proszę coś zrobić z tym układem.

  • gość 2018-11-05 20:16:58

    Ciemnogród wygrał ,ciemnogród komentuje ,zakodowane byle co.

  • Marcin - niezalogowany 2018-11-05 21:37:30

    Brawo Pani Marzeno. Nawet Pani kurowskiej nie pomogło nic. Poparcie Pani Zadroznej było największym błędem. Każdy wie że chciała załatwić sobie stołek jak i Pan Wilbik. Niestety Norbert twój czas się skończył w polityce każdy to zapamięta a z pewnością platforma, której byłeś w powiecie garwolinskim liderem. I co? Nic nie zrobiłeś od 3 lat. Zero zaangażowania a teraz Cie wywala i młodzi to przejmą którzy mają pomysł. Dziwię się, że ludzie na Ciebie zaglosowali jak nic nie robiłeś. Sorry pomyliłem się. Zrobiłeś. Poparles PiS!! Oby ludzie zapamietali z kim układy robiłeś. Liczę aby wywalili Cie z Platformy albo już swój żywot w niej straciłeś. Cieszę się że będziesz tylko radnym. Bo dyrektorem zatrudniaka nie będziesz

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 21:50:12

    Komuchy, układ, grajdol, ciemnogrod, bedocja, jakbym to gdzieś słyszał. Pocieszające jest to że mieszkańcy zaczynają zauważać skąd zieje jad!!!!! Jak nie z Mieciem to go zmieciem Brawo Pani Marzeno

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 21:51:48

    Czytam i się dziwię. Ktoś pisze że pani Świeczak to marionetka Mikulskiego no ale zapomniała dodać że pani Kurowska to marionetka Pana W. który sterowałby wszystkim, a więc oceniajmy obiektywnie. Dodatkowo nadmieniam że jeżeli ktoś nosi się z zamiarem startowania na takie stanowisko to powinien być osobą skromną, a zarazem mądrą i lubianą. Moje grono znajomych nie było za Panią K bo uznali że jak można ludzi nie poznawać, a miesiąc przed wyborami lub dwa uśmiechać się i kłaniać. Dla nas takie zachowania są nie na miejscu. Na bycie Burmistrzem trzeba pracować całe życie i być lubianym.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 23:12:14

    Choćby było i 99 proc to racja nie podlega głosowaniu. Ciemnogród i tyle . Niestety ktoś dał prawo głosu ciemniakom. To latają na wybory. Może pora wprowadzić obowiązek głosowania pod karą. Bo inaczej to beneficjenci systemu stoją od 6 pod lokalami wyborczymi. A pozostali mają w d... ale ona się wpie.... ..wcześniej czy później. Dalej perkowa będzie brać 5200 czy ktoś inny bo wiedzy brak ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 23:56:13

    Wiedząc że rada miasta (nowa)to PIS my Garwolacy nie chcemy później słyszeć że tego czy tam tego nie zrobilam bo rada nie chciala. Widziały galy co brały....

  • Jerzy - niezalogowany 2018-11-06 00:18:30

    Brawo Pani Marzeno!Brawo Garwolińszczaki!Mam nadzieję że Pani kadencja będzie równie udana jak Pana Mikulskiego.Za Jego burmistrzowania Garwolin zmienił się na miasto w którym chce się żyć i mieszkać.A ci co nie zrealizowali swoich personalnych ambicji zostawmy ich własnym flustracjom.

  • Maria Szarek 2018-11-06 08:17:57

    Gratulacje dla Pani Świeczak i powodzenia, będzie b.trudno, ale nikt nie obiecywał , że będzie łatwo. Chciałam odnieść się do rozgoryczenia Pani piszącej o wydatkach w przedszkolu. Czy nie dostała Pani 300 pln na wyprawkę i comiesięczne 500 pln od państwa? Na co Pani te pieniądze przeznacza? Kiedyś każdy utrzymywał dzieci z własnych skromnych zarobków, a teraz pełne utrzymanie dziecka chce się przerzucić na Państwo? Decydując się na dziecko, trzeba się liczyć z wydatkami, a przedszkola to nie ochronka przy kościele i też mają ograniczone środki z budżetu. Jest takie powiedzenie: dasz palec, a będą sięgać po całą rękę.

  • gość 2018-11-06 09:07:41

    Jeszcze pani M zateskni za szkolla, no i ten szyk w podartych rajstopkach

  • Do Neutralna - niezalogowany 2018-11-06 10:20:34

    Cytuję.."Plujecie na innych, szydercze usmiechy, gorzej jak zwierzęt! Tylko szkoda że te beznadziejne komentarze obrażające Panią Iwonę piszą osoby z jej najbliższego grona. Jesteśmy ludźmi. Chcesz opluć podpisz się imieniem i nazwiskiem, starczy Ci odwagi? Wstyd!" Obrażasz- zwierzęta co one ci zrobiły? Są aż takie złe że takich porównań używasz! I kto tu pluje jadem i beznadziejnością?! To jest właśnie żenada!

  • gość 2018-11-06 12:29:54

    Jeszcze pani M zateskni za szkolla, no i ten szyk w podartych rajstopkach

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 12:53:06

    Zwycięzcy gratuluję . Jak było wiedzą oni sami a jak będzie ... bez zmian .

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 17:52:07

    Do seniorki Proszę zapoznać się z aktami prawnymi w sprawie i stanowiskiem na stronie MEN. A 300 zł. jest wyprawką dla dzieci szkolnych. Nauka w przedszkolu jest bezpłatna. Zmuszanie rodziców kupna książek i pomocy naukowych jest bezprawne. Podstawą programowa nie przewiduje w przedszkolu żadnych podręczników. Firmy oferujące książki po tym jak stały się one bezpłatne w szkołach znalazły niszę w przedszkolach. Podejrzewam że profity za zakup podręczników przepraszam rodziców "ktoś" w przedszkolu ma. A opłaty na radę rodziców. Co to za rada, gdzie komisja rewizyjna, rozliczenia. Pieniądze wpłacane gdzie? Czy temu nie powinien przyjrzeć się prokurator? jeśli organ założycielski przedszkola dopuszcza do takich nadużyć ?

  • gość 2018-11-06 22:52:23

    Powiem tak. Żałosne jest to,że teraz zagorzali pisowcy będą siedzieć i pisać złośliwe teksty o tym jak to Garwolin jest ciemnogrodem,o tym jak to nic nie będzie robione bądź nie było robione... będą szukać dziury w całym żeby obronić tylko swój własny zadek i pokazać jaki to Pis jest wspaniały radzę kupić sobie maść na ból dupy. Starają się ogłupić niektórych i rzeczywiście udaje im się to czasami nabrać babcie bądź dziadka jak złodziej na wnuczka. (bez obrazy do starszych osób). Muszę was zmartwić młodsze pokolenie ma rozumy oraz z innych pokoleń ludzie też wasze straszenie i komentowanie typu (cytuję) " będziemy patrzeć na rączki" "podobno mam wietrzyć w urzędach.." nic nie da nikt tutaj nie da się zastraszyć wręcz przeciwnie będziemy dążyć do tego żeby było lepiej-my mieszkańcy Garwolina, my obywatele Polski.Piszecie też o układach,ja nie powiem kto tu miał układy układziki co wyszło na jaw... . Przechodziłem dziś wałem nad rzeką i już zaczęły się prace nad upiększaniem Garwolina. Nikt tu się nie obija a hasło DZIAŁAMY nie było tylko głupim hasłem. Już działamy. Gratulacje Pani Marzeno oby więcej takich ludzi!!!

  • gość 2018-11-07 02:03:01

    "Dalej perkowa będzie brać 5200 czy ktoś inny bo wiedzy brak ?" Ciągle ujadacie na te 5200 ale ile to jest w skali miasta? Co bardziej obrotna osoba płaci tyle dochodowego miesięcznie. Druga sprawa jest taka, że ta obecność umożliwia transfer wiedzy i ciągłość działania - to chyba dobra rzecz? :) PiS nie ma o tym pojęcia, PiS wchodzi i wszystko chcą zaorać i obsadzić swoimi. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z wizyty Szydło, na sali macie kolejkę do koryta.

  • Suweren :-) - niezalogowany 2018-11-07 04:19:32

    Fajne są te opisy i wywody... 'suweren wybrał', 'uszanujmy wybór pani M." Suweren wybrał też większość radnych PiS w Radzie Miasta i w Radzie Powiatu w Garwolinie, a wcześniej większość sejmową i prezydenta, reprezentujących prawicę. PiS uzyskał samodzielną większość w Sejmie- jak żadna inna partia dotąd w PL. W ostatnich wyborach PiS uzyskał najlepszy wynik wyborczy w historii wyborów samorządowych w III RP - ponad 34% :-) Ale jak się zdaje, dla zwolenników nowej burmistrz, to już nie suweren wybierał, tylko pisiaki :-) To jest właśnie lewacka logika. Ot, nowoczesna, wykształcona inteligencja. Dzieciaki.

  • gość 2018-11-08 23:25:49

    Drogi Panie "Suwerenie" wyżej: jest stare powiedzenie: pycha kroczy przed upadkiem...

  • gość 2018-11-12 09:05:15

    przy korytku to juz obsadzil pan burmistrz wszystkich z rodziny i znajomych bali sie o stolki i wybierali jak i nakazywal aw szczegolnosci wszystkie rodziny korzystajace z mopsu.

  • gość 2018-11-12 23:40:34

    a duch pyszny kroczy przed upadkiem to zdanie z księgi przyslów starego testamentu dedykuję tej babie