:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Wybory samorządowe 2018, Marzena Świeczak przedstawiła kandydatów radnych Garwolina - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 15/09/2018 19:00

Dziś w ogrodzie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Marzeny Świeczak wspieranego przez Tadeusza Mikulskiego. Jakich kandydatów do rady miasta zaprezentowała kandydatka na burmistrza Garwolina? Jakie są główne założenia programu wyborczego klubu Teraz Garwolin?

Konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Marzeny Świeczak wspieranego przez Tadeusza Mikulskiego odbyła się w sobotę 15 września w ogrodzie CSiK w Garwolinie. Kandydatów do rady miasta przedstawiła popierana przez obecnego włodarza miasta kandydatka na burmistrza Garwolina Marzena Świeczak.

 

Dumni z Garwolina

– Naszą wizją miasta jest Garwolin, który wspiera rozwój ludzi w każdym wieku. Chcemy, żeby nasze miasto było miastem przyjaznym dla wszystkich. (…) Myślę, że ubiegająca kadencja jest kadencją sukcesu. Doceniają to mieszkańcy i doceniają to też inni. Garwolin w tym roku został wyróżniony piątym miejscem jako miasto zrównoważonego rozwoju – mówiła Marzena Świeczak. – Jako doświadczony samorządowiec, mieszkający w Garwolinie ponad 50 lat, mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że największym bogactwem naszego miasta są przede wszystkim mieszkańcy. Mieszkańcy, którzy są ludźmi pracowitymi, cierpliwymi i którzy rozumieją problemy miasta. Dzięki właśnie tym mieszkańcom oraz wzorcowej współpracy z panem burmistrzem Tadeuszem Mikulskim, co się zdarzyło po raz pierwszy od ponad 8 lat, można było zrealizować bardzo dużo zadań inwestycyjnych w mieście w różnych obszarach. Oczywiście zawsze priorytetem były dla nas drogi i chodniki i tak pozostanie. Nie zaniedbaliśmy również innych spraw. Staraliśmy się rozwiązać wiele problemów. Ogólnie, można by rzec, że ta kadencja upływająca była przede wszystkim kadencją rozwoju i spokoju. Garwolin rozwija się. Działając w Garwolinie, jesteśmy z niego dumni – mówił obecny przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, który przyznał, że w kończące się kadencji są także mankamenty i rada przyjmuje konstruktywną krytykę, której klub Teraz Garwolin się nie obawia.

 

Kandydaci do rady miasta

Do rady miasta Garwolina w tegorocznych wyborach samorządowych z KWW Marzeny Świeczak wspieranego przez Tadeusza Mikulskiego kandydują obecni radni miasta z klubu Teraz Garwolin – Marek Jonczak, Grażyna Makulec, Jakub Starzyński, Zbigniew Winek, Marek Łagowski, Jan Paziewski, Bogumiła Krulikowska, Jadwiga Wilbik, Jarosław Michalik i Jan Walczak oraz nowe osoby: Marek Mikulski, Marcin Piesio, Tomasz Wielgosz i Krystian Jończyk.

Z tego komitetu o fotel burmistrza miasta będzie walczyć Marzena Świeczak.

 

Priorytetem drogi i chodniki. Co obiecują jeszcze?

– Nasz plan opiera się na kontynuacji tego, co robimy i co chcemy w mieście dokończyć. Jesteśmy dumni z naszego miasta. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy mieszkańcami Garwolina. Razem możemy zdziałać więcej. Przede wszystkim priorytetem będą dla nas drogi i chodniki. Obiecujemy corocznie 2 mln zł przeznaczać na budowę dróg i chodników. Jest to możliwe. W mijającej kadencji pokazaliśmy, że da się tak zrobić – mówiła Marzena Świeczak.

Kandydaci obiecują również, że zapewnią miejsca w przedszkolach dla wszystkich dzieci, będą między innymi dążyć do rozbudowy ścieżek rowerowych, tworzenia nowych miejsc parkingowych, wprowadzenia założeń budżetu obywatelskiego tak, żeby mieszkańcy mogli decydować o wydarzeniach kulturalnych, jakie będą odbywały się w mieście. Wśród obietnic wyborczych znalazły się także m.in.: modernizacje boisk i doposażenie pracowni komputerowych, inteligentne ławki z WiFi, budowa bieżni, trybun, dokończenie budowy lodowiska, wsparcie inicjatywy odbudowania łuków na garwolińskim moście, zagospodarowanie terenu wokół zbiornika, żeby miejsce to było odwiedzane przez mieszkańców i turystów, remont zabytkowego budynku Urzędu Miasta Garwolina, budowa ścieżki spacerowo-rowerowej wzdłuż rzeki Wilgi (od zbiornika retencyjnego do parku 100-lecia Niepodległości), renowacja amfiteatru, modernizacja placów zabaw i miejskich skwerów, wsparcie finansowe dla stowarzyszeń i klubów sportowych, utrzymanie niskich podatków i system ulg dla przedsiębiorców oraz szkolenia i granty oświatowe.


 

Podczas konferencji obecny burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski przyznał, że gdy podjął decyzję o nie kandydowaniu w wyborach, zastanawiał się, kto mógłby go godnie zastąpić. Dlaczego zaproponował kandydowanie Marzenie Świeczak? – Jest osobą młodą, nie podlegającą żadnym lustracjom politycznym i ustrojowym. Posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. (…) Posiada odpowiednie cechy, aby godnie wykonywać obowiązki burmistrza Garwolina i reprezentować nasze miasto na zewnątrz – mówił włodarz miasta, który podkreślił analityczny umysł kandydatki oraz zaangażowanie w życie miasta. Burmistrz dodał, że po odejściu poprzedniej wiceburmistrz zaproponował Marzenie Świeczak stanowisko swojego zastępcy, które objęła z początkiem sierpnia. 

 

ur

Reklama

Marzena Świeczak przedstawiła kandydatów na radnych Garwolina komentarze opinie

  • gość 2018-09-15 19:26:04

    No sami geniusze !!! FILOZOFOWIE i jakoś do cięzkiej pracy nienawykli

  • gość 2018-09-15 21:11:24

    Panie Tadeuszu, to czemu natychmiast zatrudnił pan poprzednią wiceburmistrz? Kandydatka sobie ne radzi, czy nie ma czasu?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 21:14:26

    Ale jaja! Program niemal żywcem ściągnięty od Kurowskiej.
    No i wow! utrzymanie niskich podatków

  • gość 2018-09-15 21:14:42

    Panie Tadeuszu, to czemu natychmiast zatrudnił pan poprzednią wiceburmistrz? Kandydatka sobie ne radzi, czy nie ma czasu?

  • gość 2018-09-15 22:42:19

    A miało być kulturalnie bez inwektyw i złośliwości. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek!!!

  • gość 2018-09-16 08:00:45

    Co pani kandydatka zamierza zrobić z psiarzami nie sprzątającymi po swoich zwierzętach a takich większość w Garwolinie. Czy w ogóle zamierza pani coś z tym zrobić ?

  • gość 2018-09-16 09:15:51

    Jeżeli chodzi o program to nie można powiedzieć,że jest ściągnięty od Kurowskiej tylko odwrotnie obecni włodarze miasta w programie pokazali w większości kontynuację swojej pracy. Garwolin moim zdaniem cały czas się rozwija z korzyścią dla jego mieszkańców. Oczywiście nie wszyscy będą zadowoleni i obecnym żądzącym będą wytykali różne rzeczy ale moim zdaniem to właśnie krytyka wszystkich nas pomogła rozwinąć program na najbliższe kilka lat. Celowo napisałem rozwinąć bo w programie który przedstawili wiele punktów to kontynuacja tego co już zaczęli.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 09:41:00

    A ja chciałbym zobaczyć w przybliżeniu zdjęcie tej mapy na drewnianych nóżkach.To tam są- wydaje się- najciekawsze informacje. Twarze kandydatów już wszyscy znają, a mapa wskazuję na zobowiązania z których będzie można rozliczyć kandydatów.

  • gość 2018-09-16 09:50:39

    I wszystko jasne. Nowe wraca. Zawiodłem się, myślałem, że p. Marzena będzie mogła podejmować samodzielne decyzje. Już widać kto będzie pociągał za lejce. Lipa....

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 10:08:31

    Układ dla kasy i nic więcej nic do zaoferowania żadnego sensownego programu żadnych sensownych założeń na przyszłość, aby tylko utrzymać swoich przy korycie.

  • gość 2018-09-16 11:06:30

    Nowe - Stare.Wizytówką miasta jest rzeka Wilga. Jak to wygląda oceńcie sami. Wszystko się robi w około a jest jak jest .Piękne tereny inwestycyjne ,spot reklamowy a jest jak jest. żenada

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 12:22:11

    Priorytetem są drogi i chodniki - to chyba jakiś żart , wystarczy wyjechać z centrum a można zobaczyć te priorytety ulice bez oświetlenia dziurawe drogi . Dla włodarzy miasta najważniejsze są rzeczy zbędne parki, sadzawki , oświetlenie wału dla pijaczków i kaczek to są ich prawdziwe priorytety

  • Hanka Oświata. - niezalogowany 2018-09-16 12:57:40

    Pani Marzeno i Szanowna Rado. Czytam te wypociny propagandy żadnej władzy. Ich oferta to prowokacja buta i nieokrzesanie w Koninkach i kapeluszu. Dziękujemy wam razem z rada..... Nie będę zdradzać z którą ale wasze działania od 4 lat usprawnily działania w miejskiej oświacie. Widzę tu ta sama propagandę jak za SDG. Ba ale ja nie startuje i nie mam naszych przyjaciół w SDG . Dobrze ze czas poleciał a ich nie ma. Ale chcą zaistnieć po szyldem Jarosława. Opcjach dla PiS

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 13:34:17

    Program od Kurowskij,a jaki program ma Kurowska stek banałów na które chce złapać wyborców, i namolna kampania wyborcza,jest wszędzie ,zobaczę jeszcze do lodówki

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 13:42:27

    Tak będą mogli sobie decydować mieszkańcy jak do tej pory mogli jeśli chodzi o niepotrzebne śmieszne parki i nowy zbiornik zaporowy skoro nikt z urzędu nawet nie raczył sprawdzić czy projekt jest dobrze wykonany i czy dany zbiornik będzie spełniał pokładane w nim wymagania arogancja burmistrza przeszła wszystko. Zniszczyli stary dobry most i dawna rzekę a teraz piszą że odbuduja dawne luki przy nowym moście szkoda prądu na takich bezmuzgow.

  • gość 2018-09-16 14:56:16

    Ci kandydaci, którzy 4 lub 8 lat są w radzie to już bardziej wykazać się nie mogą niż dotychczas. A program, to przydałby się konkretny, a nie w stylu " chleba i igrzysk", bo to dziś mieszkańcom nie wystarczy.

  • Glanc-pomada - niezalogowany 2018-09-16 16:42:04

    Wg mnie to w programie pani Iwony. jest dużo punktów z programu Marzeny Ś. i Urszuli Z.. Przecież wszyscy doskonale wiedzą, ze Iwonka nie ma predyspozycji do zarzadzania 17 -tysięcznym miastem. Chce wygrać wybory samorządowe w Garwolinie, a prawda jest taka, ze nie umiała wygrać konkursu na dyrektorkę szkoły w Michałówce. Jest na stanowisku dyrektorki szkoły w Wikowyjach (wiemy w jakich okolicznościach dostała tą fuchę od Kołodziejczyka), ale do roboty w szkole jest zastępczyni społeczna i grono super nauczycieli. Oto cała prawda, a prawda sama się obroni, nieprawdaż. Przecież powinien być rozdział Kościoła od Państwa i burmistrzyni nie powinna czytać pisma świętego (ewangelii) na mszach świętych.

  • gość 2018-09-16 17:34:08

    Dlaczego w programie nie ma najważniejszej informacji - Podwyżki diet ? Przecież ta rada która kandyduje obecnie z nielicznymi wyjątkami od razu po wyborach podniosła sobie dietki . Garwolin się rozwija ?....kaleka też jest w stanie posuwać się naprzód ale konkurencja daleko w przodzie . Ustawianie ruchu drogowego pod własne potrzeby też nie obce jednemu z kandydatów , droga w pola na budzeniu też komuś potrzebna była , Jeśli tak mają wyglądać radni to miasto wcześniej czy póżniej upadnie . Jak chcą niech radzą ale pod warunkiem że społecznie za darmo i prześwietlenie 2 razy na miesiąc do stryjków włącznie przez cba

  • Hanka Oświata. - niezalogowany 2018-09-16 18:06:10

    A co do Parków i Zbiornika. Buszmenie dla ciosanego kołka tepom siekierą.Brakuje Ci oglady i wyczucia piękna. Dla ciebie każdy park to chwas a zbiornik bagnem lub sadzawka. Wiec wracaj do swojej dżungli pełnej szamba i złośliwości. Nie wypowiadaj sie za fachowców radnych poprzedniej kadencji. Bo nie bylo tam żadnego fachowca. Populisci którzy utracili stolki za bute i arogancję. Wiec nie porównuj ich . Obrazasz wykształconych melioratow i i inżynierów w tej dziedzinie. Amen

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 18:26:07

    Same słodziaki tylko im mordy lizać.

  • gość 2018-09-16 18:45:10

    w nawiązaniu do podwyżek diet to mam pytanie do "dobrze poinformowanego"- ile obecnie wynosi dieta radnego? Według moich informacji nie są to jakieś wygórowane kwoty,no chyba ,że to ok.700 zł.miesięcznie to ho,ho,ho...majątek.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 18:53:13

    Do tej kolkiem ciosanej buszmen odpisuje ten sam meliorant i ta sama firma zniszczyła nam rzekę pochwal się jak ona teraz wygląda a jaka była kiedyś to samo będzie z nowym zalewem projektant i meliorant bez doświadczenia jest guwno wart skoro ani on ani ty niepotrafisz przewidzieć jak taka inwestycja morze wyglądać za kilka lat i jakie środki pochłonie poprawa lub ponowne czyszczenie i pogłębianie danego zbiornika i rzeki chyba że jest to celowe działanie na korzyść pewnych podmiotów swoją kasa terz tak troskliwie zarzadzasz czy szastasz na lewo i prawo.

  • gość 2018-09-16 18:57:00

    Podaję informację w sprawie diet. Kłamstwem jest, że diety zostały podwyższone. Nie zostały podwyższone. Nie przystoi kłamać. Ale taka jest totalna opozycja w mieście.

  • Kukizowy człek - niezalogowany 2018-09-16 20:20:42

    Ja niestety nie zagłosuję za dobrą zmianą, którą prezentuję kandydatka PIS-u. Nie mam przekonania ani do kandydatki, ani do partii, którą reprezentuje, ani do teorii smoleńskiej, ani do prezesa i jego świty, ani do Macierewicza, ani do PAD.

  • gość 2018-09-16 21:49:55

    Ja nie poprę władzy Mikulskiego. Rozdawnictwo pieniędzy na prawo i lewo . Miasto nie będzie się rozwijać. Zamiast ulic mamy park za parkiem który jeden po drugim zarasta. Wzrost podatków za nie trafne decyzje które zadłużyły miasto (zbiornik który trudno nazwać retencyjnym - przepompownia, który zarósł i w upały był smród jak z szamba). Wzrost opłat za śmieci - układ Mikulski & Ekolider itd. Mam nadzieje że wreszcie się skończą układy obecnej władzy.

  • gość 2018-09-16 21:54:19

    burmistrz siedzi na stołku tyle lat, że ktoś spoza obecnego układu złapałby sie za głowę. A tak - wszelkie brudki pozostaną na tym samym miejscu, bo nikt nie będzie drążył. Tragedia.

  • Gościówa - niezalogowany 2018-09-16 22:14:06

    Panu Markowi i Tadeuszowi już dziękujemy wasze 5 minut już było , nie można się ślizgać całe życie.

  • Nie zagłosuje na Makulec - niezalogowany 2018-09-17 00:26:40

    Nie zagłosuje na p. Grażyne Makulec. Nie potrafiła zrobić nic skutecznie z problemem na ulicy Lelewela/Słoneczna. Po co mi taka radna??

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 09:37:40

    To jest alibaba i jego lub jej rozbujnicy.

  • emeryci - niezalogowany 2018-09-17 10:28:03

    Ja nigdy, a moja rodzina nie zagłosujemy za Iwoną K., bo nie wybiła się dzięki swoim zdolnościom i pracowitości i sama do niczego wielkiego w życiu nie doszła ( zawsze:albo mąż "załatwiał", albo "układy partyjne" wspomagały, albo poseł nakazał i wskazał, albo wójt zrobił wyjątek, albo proboszcz itd).

  • gość 2018-09-17 10:57:28

    Czy wygra pani Świeczak czy pani Kurowska to i tak miastem zarządzać będą ci sami ludzie którzy już od dawna siedzą w magistracie bo kandydatka pis wyraźnie powiedziała w radiu podlasie że nikogo zwalniać nie będzie jak wygra. Jedyną nadzieję na zmiany daje trzecia kandydatka.

  • gość 2018-09-17 12:08:58

    No tak, ekipa raczej znana. Nowa "stara" będzie pani Świeczak i zdaje się dwie-trzy osoby. Pytanie czy inna opcja była by możliwa? Ne sądzę, bo skąd brać ludzi chętnych do administrowania miastem? Kasa za to słaba, a jak czytam komentarze przedmówców to i przyjemność średnia. Tym zajmują się ludzie którym chce się coś zrobić (ta lepsza część) lub tacy co chcą wejść w układy (ta gorsza część). Najgorsze jest to, że ci drudzy tłamszą tych pierwszych.
    Moim zdaniem Świeczak jest w stanie pobudzić to miasto do działania bo jest w tej pierwszej grupie. Jeszcze nie przesiąkła tym kolesiostwem. Wiem, powiecie że jest od burmistrza i macie racje, ale sądzę że pójdzie własną drogą.
    Nie ma na to szans w przypadku pani Kurowskiej - ona pójdzie tam gdzie chcą jej mocodawcy. Ten przypadek akurat znam dobrze. W zarządzaniu jest słaba. Szkoła pani Kurowskiej ciągnie tylko dzięki zespołowi nauczycieli i jej zastępcy.
    Pani Ula Zadrożna za długo siedzi w tym bagienku. Nie ma szans by uwolniła się od powiązań które pociągną ją w dół a z nią to miasto.

  • Elka - niezalogowany 2018-09-17 13:36:23

    Tak jak w kraju wiadomo kto pociąga lejce

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 16:52:24

    Myślę że radna Grażyna Makulec zrobiła sporo jest ulica słoneczna i Żeromskiego. I to nie jedyne projekty . Działki przez długi czas nie miały nic !!! Plany na ta kadencję również są i warto dac możliwość ich realizacji.

  • gość 2018-09-17 18:00:25

    Tyle co Pani radna Grażyna zrobiła w ciągu 4 lat na działkach inni nie potrafili zdziałać przez 12 lat. Rozumiem te ataki na Panią radną z mojego okręgu. Nikt nie atakuje biernych i miernych radnych a takich jeszcze kilka latem było wielu. Atak zapewne zwolenników konkurenta a może on sam? To typowe dla tych co nie wytrzymują ciśnienia przedwyborczego.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 21:52:51

    Ciekawe jakich kandydatów rzedstawi PiS? Bo tych członków, którymi dysponuje to chyba wstyd zaprezentować. Jak tu zacząć „dobrą zmianę” jak „beton” ten sam?
    Oj problem ma kandydatka, nie lada!!! Ani ładne, ani gospodarne? I nie da się ani zagadać, ani zawyglądać, jak robi to P. Dyrektor ze szkoły, a ludzie jej wierzą...(jak z rządem, do czasu)
    Brawo Pani Marzeno!!! Damy radę!

  • gość 2018-09-19 20:50:27

    Zadrożna moim zdaniem ma konkretny program(......)
    A tej Pani Świeczak program wyborczy gdzie jest dostępny?

  • gość 2018-09-20 08:45:11

    A ja powiem tak - szac un dla Jonczaka - że dał się podporządkować i uległ (stulił uszy) takiej kukiełce... A mógł być burmistrzem!

  • gość 2018-09-20 17:04:34

    ''wsparcie inicjatywy odbudowania łuków na garwolińskim moście'
    Przepraszam, a kto te łuki rozwalił?
    Najpierw burzymy ,a potem chcemy odbudować i jeszcze się tym chwalimy...
    KABARET

  • gość 2018-10-09 21:28:11

    ja też na pewno nie zagłosuję na Makulcową. Przed ostatnimi wyborami przemierzała ulice swym autem, rozdawała ulotki, uśmiechy i obietnice. Efekt jest taki, że zadbała o osiedle, na którym mieszka i prowadzi biznes - zrobiła asfaltowe drogi (które już i tak były dobrze utwardzone) dla siebie i swych klientów. A na ul. Mickiewicza dalej jest gorzej niż na wsi - tu się chodzi w kaloszach, bo grzęźnie się w glinie, po której buty nadają się tylko na śmietnik. Serdecznie zapraszamy tą radną na spacery po deszczu lub choćby wiosną, jesienią i zimą na ul. Mickiewicza. Zobaczy jak tu się żyje - jak w średniowieczu.