:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Mazowiecka przebudowana - skrzyżowanie jest z kostki

Inwestycje Miejskie, Mazowiecka przebudowana skrzyżowanie kostki - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal eGarwolin.pl 10/08/2018 11:10

– Co oni robią? Kostkę na ulicy układają? – takie głosy zdziwionych przechodniów można było usłyszeć w Garwolinie podczas trwania prac na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Korczaka w Garwolinie, gdzie powstało nowe, wyniesione skrzyżowanie. O ekspresowej przebudowie drogi powiatowej opowiada dyrektor PZD Marek Jonczak.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Nr 1372W ulicy Mazowieckiej na skrzyżowaniu z ulicą Korczaka w Garwolinie została podpisana z firmą F.H.U. „Bruk-BUD” Piotr Skoczek 25 kwietnia. Termin realizacja zadania przypada na 14 sierpnia. Koszt inwestycji to 378 tys. 717 zł 38 gr.

 

Roboty na skrzyżowaniu ruszyły 31 lipca. Ulica Mazowiecka miała być pierwotnie wyłączona z ruchu do 4 sierpnia. Ze względu na upały drogowcy nie byli w stanie jednak pracować w systemie zmianowym, wobec czego roboty przedłużyły się. We wtorek 7 sierpnia prace zakończyły się i ulica została otwarta dla ruchu. Gdy ruch już był otwarty, drogowcy wykonali jeszcze wzniesione przejście dla pieszych naprzeciwko starostwa, które stanowi dodatkowy element bezpieczeństwa. – Moim zdaniem i tak zostało to zrobione w ekspresowym tempie – mówi Marek Jonczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie.

 

Pylony zostały zlikwidowane

W ciągu tygodnia została sfrezowana stara nawierzchnia, od skrzyżowania z ulicą Kościuszki (od sygnalizacji świetlnej) do skrzyżowania z ulicą Korczaka wykonano nową, odporną na koleinowanie nawierzchnię (tzw. SMA), a na skrzyżowaniu ułożono czerwoną kostkę brukową, która jak się okazało, jest towarem deficytowym. – Na skrzyżowaniu zlikwidowaliśmy te słynne pylony, które były od około 2001 roku, które utrudniały niewątpliwie włączanie się do ruchu szczególnie z ulicy Garwolińskiej, jak również wjazd na ul Korczaka szczególnie dla dostawców do Biedronki. Kiedyś spełniały one swoją rolę, natomiast przez te kilka lat natężenie ruchu w tym miejscu wzrosło około 4-5 razy. Wobec tego uznaliśmy, że pylony należy zlikwidować. Pierwotnie miały one oczywiście na celu zmniejszenie prędkości. Dzięki wyniesieniu skrzyżowania ten efekt jest osiągnięty bez plonów. Występuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h, żeby to skrzyżowanie można było spokojnie przejechać i włączyć się do ruchu – informuje Marek Jonczak. Dyrektor PZD zaznacza, że w tej chwili na skrzyżowaniu nie ma jeszcze oznakowania poziomego. Wynika to z tego, że świeżej nawierzchni nie można od razu malować. Dyrektor zapewnia, że przed rozpoczęciem roku szkolnego oznakowanie poziome będzie gotowe.

 

Wyniesione skrzyżowania coraz popularniejsze

Marek Jonczak podkreśla, że na skrzyżowaniu wybrano najlepsze, możliwe rozwiązanie, aby było ono bezpieczniejsze i bardziej komfortowe do przejazdu. Budowanie wyniesionych skrzyżowań jest stosowane coraz częściej, ponieważ nie zatrzymuje płynności ruchu pojazdów jak sygnalizacja świetlna. Skrzyżowanie wyniesione pozwala na swobodne włączanie się do ruchu przy zachowaniu ograniczonej prędkości (30km/h) i pierwszeństwa przejazdu. Ponadto, zastosowana na skrzyżowaniu nawierzchnia z kostki brukowej jest bardziej odporna.

 

Kierowcy, jak Wam się jeździ po nowym skrzyżowaniu?

 

ur

Fot. KK

Reklama

Mazowiecka przebudowana - skrzyżowanie jest z kostki komentarze opinie

 • gość 2018-08-10 11:29:30

  Skrzyżowanie ok. Ale po co ta ogromna góra przy Starostwie?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 11:35:41


  Pewnie że lepiej się jeździ ale dla wójta gminy. Tylko szkoda ze nie wyda hajs na drogi ktore naprawde wymagają remonty tj na ulicy dobrej, tam jest szkoła, przychodnia, laboratorium i inne. Droga katastroficzna w stanie nie do przejechania autem.


 • gość 2018-08-10 11:56:23


  Niezły wałek... Cena kostki to ok. 50 zł/m2 plus ułożenie ok. 30 zł/m2 (ceny średnie z internetu). 378 000 zł daje coś ponad 4700 m2? Dobrze liczę?


 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 12:19:11


  To decyzja jakiegoś bezmuzga asfalt łączyć z kostka bardzo ładna slizgawka będzie zima i sporo wypadków ten kto to zatwierdził nie ma za grosz wyobraźni albo działa z premedytacją na szkodę obywateli i tego miasta.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 12:21:43

  Ciekawe czy ktoś sprawdził atesty tej kostki na sól i inne chemiczne środki kture się stosuje zima do odśnieżania.

 • gość 2018-08-10 12:26:26

  Ale wałek...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 12:48:01


  Liczyłem na lewoskręty z Korczaka na Mazowiecka i z Mazowieckiej na Korczaka, a tu takie karkołomne rozwiązanie, nadwyrężające zawieszenia pojazdów.


 • e. - niezalogowany 2018-08-10 13:08:14


  W tym miejscu można by było zrobić rondo - trochę ciężko wyjeżdża się z Korczaka w stronę Kościuszki w roku szkolnym około 8-mej rano. Zastanawiam się czy tego rodzaju skrzyżowanie akurat w tym miejscu pomoże - zobaczymy. Druga sprawa to koszt. Nie to, żebym marudził, że strasznie dużo czy coś - wszystko kosztuje. Ale tak z ciekawości: na co i w jakiej ilości idą w takiej sytuacji pieniądze (na pewno na materiały - ale ile one kosztują?, na pracowników, organizację i być może na inne rzeczy - ale po ile)? Czy są jakieś szczegóły?


 • gość 2018-08-10 15:42:42


  trochę dziwnie to wygląda , szczególnie jadąc od starostwa , tak jak by było niedokończone , a co do bezpieczeństwa to się okaże, wydaje się ze poprzednie rozwiązanie było bezpieczniejsze szczególnie dla dzieci .Widziałem już durni którzy pędzili tak że aż samochód podskakiwał .


 • gość 2018-08-10 15:43:19


  Bardzo dobrze zrobili z tym wywyższeniem. Niektórzy jeździli tam bardzo szybko a teraz będą musieli zwolnić bo jak nie to uszkodzą sobie samochód.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 17:09:24


  Tylko dlaczego Nie zrobili Nowego asfaltu aż Di cmentarza. Można było odrazu zrobić całą drogę Przecież reszta drogi też wymaga remontu. W tym mieście wszytko robią bez pojęcia. A do KRUSU DZIURY, żal patrzeć Aby do urzędu nie było drogi asfaltowej.


 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-10 18:42:35


  Ponawiam pytanie które wiąże się z ulicą Mazowiecką. Na osiedlu Konarskiego dostali pozwolenie na budowę oraz wywlaszczyli niektórych mieszkańców z części działek w celu budowy drogi Konarskiego i bocznej.(budowa drogi z kostki). Więc moje pytanie w jakim celu sfrezowany asfalt z ul. Mazowieckiej przywieźli na Konarskiego i tam go wystpali??? To ta droga dla której pozabierali spec ustawą ludzią działki????? Co z Konarskiego i boczną czyli poranna obwodnica skrzyżowania stawki i spacerowe!?????


 • gość 2018-08-10 21:40:34


  Dla mnie jest OKi.


 • Jakosc - niezalogowany 2018-08-11 08:00:57

  Widzieliscie jakosc wykonania tej inwestucji? Widac jadac od cmentarza w str miasta. Juz dolki sie robia na skrzyzowaniu.

 • gość 2018-08-11 08:31:20

  Utylizacja asfaltu kosztuje dlatego najlepiej go gdzieś wysypać i wmówić mieszkańcom że będą mieli super nawierzchnię. Taki manewr już w Garwolinie przeprowadzano chociażby na Zamojskiej jakiś czas temu a teraz mieszkańcy bloków się burzą i dziwią że im drogę betoniarki rozjeździły. Był niedawno artykuł na ten temat. Już lepiej kruszywem drogę wysypać niż sfrezowanym asfaltem.

 • zalogowany - niezalogowany 2018-08-11 10:20:13

  Ja prdl !!! 400 tysi ???!!! za taką "inwestycję"?! Przecież za tyle to chałupę można elegancką postawić. I jeszcze leci do mediów się chwalić, geniusz. Niby rok wyborczy i trzeba inwestycje oddawać hurtem, ale żeby tak jawnie kręcić bat na siebie? A może chodzi o to żeby przed zmianą wachty jeszcze nachapać się z kolegami ile wlezie?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-11 16:16:22


  Jakosc wykonania minus 5.juz sie doły robia.dzis sprawdzałem.kulka ciezszych aut i remont bedzie.i pan J.przed wyborami coś przytuli znów.ach.tylko koryto im w głowie.bezmuzgi.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-11 16:41:42


  To jedno z tych skrzyżowań w mieście, gdzie naprawdę przydałoby się rondo. To podwyższenie jest zupełnie bez sensu, zwłaszcza, że jest tak łagodne, że nawet obniżonym samochodem nie trzeba za mocno hamować. Moim zdaniem tylko utrudni to włączanie się do ruchu z ulic Korczaka i Garwolińskiej, bo wysepki bardziej spowalniały ruch. Zupełnie bezsensowna inwestycja. Dodatkowo, jak już ktoś pisał, zimą może być ładne lodowisko. I wygląda to fatalnie. A dodatkowo łagodne czy nie, jednak bardziej zużywa zawieszenie. Tak naprawdę takie rozwiązanie ma same minusy i żadnych plusów.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-11 19:42:31


  Z reguły chwale obecnego burmistrza ale naprawdę to już przesada co oni robią!!! Tam gdzie jest asfalt, kostka oni wymieniają nawierzchnie a tam gdzie nie ma i jest błoto to mają gdzieś mieszkańców!!! Mam na myśli skrzyżowanie o którym tu mowa oraz chodnik na Wyszyńskiego i wzdłuż Al. Legionów. Czas na zmiany przy wyborach!!! A i jeszcze wracając się do ul. Dobrej... Tam deweloper powinien drogę robić a nie miasto!!! I dla heiterow - to moje zdanie nie musicie zgadzać się ze mną!!!


 • gość 2018-08-11 19:59:34


  JONCZAK NADAJE SIE DO PASIENIA KRÓW, JEST ON ZAKODOWANY PO MILICJANCIE TACIE. JEDEN WART DRUGIEGO


 • Gość - niezalogowany 2018-08-12 09:32:10

  Zobaczymy co będzie na Woli Łaskarzewskiej gdzie w tym momencie dwa tiry obok siebie nie przejadą. Niektórzy ludzie mają mieć wjazd asfaltowy. Głównie podjęta jest taka decyzja na wyjazdach przy których jest spadek wody i w momencie deszczu ludzie mają rzekę na podwórku. Wszystko chcą jak najtaniej. Ale albo robić dobrze albo wcale bo teraz ta droga jest coraz gorsza.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-12 10:32:48

  Komentowanie to nie hejt, hejt polega na czymś innym, każdy ma prawo się wypowiedzieć to nasze pieniądze idą na podatki z kturych są robione te inwestycje po znajomych firmach i dawanie roboty kolegom wyborcom.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-12 19:42:55


  Patrząc na te żałosne inwestycje i topione pieniądze podatników w błocie na grube miliony i zaciagane kredyty na te inwestycje to ktoś jawnie uważa że to jest jego prywatne miasto i morze robić co mu się zywnie podoba czy my żyjemy w europejskim kraju czy ktoś się zaduzo westernuw naogladal i sądzi że to dziki zachód i jego prywatny folwark.


 • ssn - niezalogowany 2018-08-12 21:01:48


  Do Gość, który pisze, że skrzyżowanie nie ma żadnych plusów. Takie skrzyżowania buduje się po to, by spowolnić ruch na skrzyżowaniu. Dzięki temu pieszym łatwiej przejść na drugą stronę, a kolizje nawet jeśli się zdarzą to będą miały o wiele mniej poważne skutki


 • gość 2018-08-12 21:58:23


  Są ulice w centrum które mają tylko piach,a tu było skrzyżowanie,ale jeszcze poprawiaja na gorzej!!!!! Mikulski i Jonczak pojedzcie na ulicę Monte Cassino!!!!!!!!! dziadostwo!


 • urum burum - niezalogowany 2018-08-13 07:14:53


  Ktoś tam pisał ze wójt gminy mógłby kasę wydać na inne drogi... Przecież Wójt nic nie ma do inwestycji w Garwolinie, wójt jest od miejscowości z gminy garwolin a od samego miasta jest burmistrz. Czy źle myślę?


 • gość 2018-08-13 10:52:51


  " wójt jest od miejscowości z gminy garwolin a od samego miasta jest burmistrz. Czy źle myślę?" ulica Mazowiecka nie jest drogą miejską tylko powiatową. Inwestycje drogowe w mieście prowadzi również Starostwo.


 • gość 2018-08-15 15:17:11

  Skrzyżowanie takie sobie, ale jeszcze gorsza zmiana była ze zmianą pierwszeństwa z ul. Korczaka i Warszawską. Tam dopiero teraz bywa niebezpiecznie. Ciekawe kiedy na mazowieckiej namalują znaki poziome?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 09:31:56


  Dość wątpliwa przebudowa wystarczyłoby zalorzyc zwykle garby, teraz będą tylko ciągle remonty bo zaraz wybija się doły i koleiny.


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"