:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – finał w Garwolinie

Kiedy: 2018-06-15 , godzina: 09:00 | Gdzie: CSiK Garwolin

Teatr, Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich finał Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Garwolin powita teatry amatorskie z całego Mazowsza! W dniach 14-15 czerwca w Centrum Sportu i Kultury odbędzie się 18. Finał Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Wszystko to dzięki Teatrowi Rękawiczka.

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich organizowany jest w dwóch etapach. Półfinały odbywają się w Ostrołęce, Ciechanowie, Łochowie i w Radomiu. Do udziału w Finale zaproszeni są również laureaci festiwalu „Srebrna Maska” w Siedlcach. Ośrodki organizujące półfinały wytypowały do Finału jeden zespół młodzieżowy oraz maksymalnie dwa zespoły dziecięce.

W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).

Festiwal wędruje po kraju, dzięki temu finał może odbywać się co roku w innym mieście. Tradycyjnie ma miejsce w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzedniej edycji Festiwalu. W tym roku, dzięki zwycięstwu Teatru Rękawiczka w 2017 roku, ten zaszczyt spotka Garwolin.

14 czerwca od godziny 9.00 odbędzie się przegląd grup dziecięcych, a o godzinie 18:00 wystąpi Teatr Scena ze spektaklem „Czarny Łabędź”. Drugi dzień finału przeznaczony będzie na przegląd grup młodzieżowych. Wydarzenie uświetni spektakl plenerowy „W niemym kinie” w wykonaniu Teatru Pantomimy „Mimo”. Przedstawienie odbędzie się w piątek o 19:30 przed budynkiem Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

 

Organizatorem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, współorganizatorem jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronat honorowy objął burmistrz miasta Garwolina  – Tadeusz Mikulski

 

18. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – Finał

14-15 czerwca

sala widowiskowa CSiK

wstęp wolny

Szczegółowy scenariusz występów dostępny poniżej w załącznikach

 

CSiK, oprac. ur

 
Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – finał w Garwolinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl