:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Medal był o 2 centymetry

Blisko 1200 zawodników z ponad 220 klubów z całej Polski wzięło udział w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zwanym „Kotłem Czarownic" wystartowały dwie reprezentantki Wilgi Garwolin.

Zawody trwały 3 dni, bowiem w większości konkurencji odbywały się eliminacje, a następnie 12-osobowe szerokie, a dla najlepszej ósemki tzw. wąskie finały.

W pierwszym dniu zawodów w biegu na 1500 metrów wystąpiła Natalia Przybysz. Podopieczna Stanisława Buszty zajęła 18. miejsce w gronie 24 zawodniczek - 5’04.00”.   

- Jest to daleki wynik od możliwości zawodniczki, ale w przeddzień startu Natalia się rozchorowała i to, że podjęła się tego biegu i nie chciała mnie zawieść, świadczy o jej wyjątkowo twardym charakterze – komentuje trener.

 

Julia tuż za pudłem

Dzień później w eliminacjach trójskoku wystąpiła Julia Biernacka. Po dwóch spalonych próbach, skoczyła na odległość 10,70 metra i zapewniła sobie udział w szerokim finale. W niedzielę nasza zawodniczka nie miała już problemów  z rozbiegiem i ze skoku na skok poprawiała rekordy życiowe. Uzyskany w piątej kolejce rezultat - 11.34m dał jej doskonałe, czwarte miejsce. Do pudła zabrakło zaledwie dwóch centymetrów.

Zwyciężyła Gabriela Torba (Stal Mielec) – 12.08m, przed Joanną Mosiek (Kadet Rawicz) – 11.88m i Zuzanną Różańską (Bałtyk Koszalin) – 11.35m.

- Julia potrafi skoncentrować się  w trudnych chwilach i uwielbia sportową walkę. Najniższa, filigranowa, 16-letnia reprezentantka naszego klubu, jest dopiero pierwszy rok juniorką młodszą i jeśli poprawi szybkość na rozbiegu oraz pewne techniczne szczegóły tej trudnej konkurencji lekkoatletycznej to w przyszłym roku może sprawić nam miłą niespodziankę - zaznacza trener Stanisław Buszta - Przy okazji pragnę pogratulować również dziadkowi Julki, panu Januszowi Biernackiemu, oraz rodzicom, za przygotowanie motoryczne oraz pewne, bardzo istotne nawyki sportowe, które potrafili w niej wyrobić na początku sportowej kariery - uzupełnia.

 

(ŁS)


Medal był o 2 centymetry komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl