:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Medale i życiówki na czterech frontach

W miniony weekend lekkoatleci Wilgi Garwolin wystartowali w czterech sportowych imprezach. Udali się do Radomia, Zamościa i Warszawy.

W sobotnich zawodach "Szukamy Olimpijczyków" w Radomiu,  lekkoatleci GKS-u  zdobyli dwa pierwsze, jedno drugie i dwa czwarte miejsca.

Dwa rekordy życiowe ustanowił Marcel Paciorek, uczeń trzeciej klasy gimnazjum w  Maciejowicach, którego do treningów w Wildze namówiła Marta Kujawa, trenerka i nauczycielka  wychowania fizycznego w Maciejowicach. 15-latek wygrał konkurs skoku wzwyż - 170 cm oraz zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem – 38.77cm.

Ponadto bardzo licznie obsadzonym bieg na 300 metrów z wynikiem 43:96 wygrała Olga Świesiulska, uczennica SP w Głoskowie. Tuż za podium uplasowali się startujący na 1000 metrów - Agata Szaniawska – 3:17.22s (rek. życiowy)  i Adam Makulec - 2:55.00.

Pięć medali braci Głowalów

Tego samego dnia w Zamościu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików. Na udział w tych zawodach zdecydowali się najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej, bracia Michał i Bartosz Głowalowie. Plonem ich startów było aż 5 medali.

Michał  – kat U-14, zdobył złoty medal w rzucie piłeczką palantową – 46.50m, srebrny w skoku w dal – 4.55m i brązowy w biegu na 300m – 48:73s Bartek – kat U-12,  wygrał rzut piłeczką palantową z wynikiem 29.5 m oraz zajął trzecie miejsce w biegu na 300m – 55:05. Warto dodać, że 9-latek był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Emilia w biegu ulicznym, Robert i Mateusz na stadionie

W sobotę wieczorem w Warszawie odbył się bieg pod nazwą „4F Praska Piątka” z udziałem ponad 3 tysięcy startujących, w tym 1300 kobiet. Siódme miejsce wśród pań i trzecie w kategorii K-20 zajęła Emilia Mazek, która uzyskała czas - 18 minut i 55 sekund.

Następnego dnia na stadionie AWF odbyła  się  Warszawska Liga Lekkoatletyczna, w której z bardzo dobrej strony pokazali się długodystansowcy Wilgi Garwolin. Zwycięstwo w biegu na 3000 m w doskonałym stylu odniósł Robert Głowala –8:17.75.  Piąte miejsce z nowym rekordem życiowym - 8:34.83 zajął Mateusz Kondej.