:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Michał Walenda z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Kolejny z naszych kulomiotów przywiózł medal z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Na trzecim stopniu podium stanął w Sieradzu Michał Walenda.

Lekkoatleci urodzeni w latach 1996-1998 rywalizowali o medale w miniony weekend. W konkursie pchnięcia kulą fantastycznie spisał się Michał Walenda. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie z wynikiem 16,74 metra zajął trzecie miejsce. Należy podkreślić, że uzyskany rezultat jest jego nowym rekordem życiowym.

- Michał miał czwarty wynik wśród startujących, dlatego zdobyty medal jest zarówno dla mnie, jak i dla niego miłą niespodzianką. Jako ciekawostkę mogę podać, że Michał wcześniej czterokrotnie zajmował czwarte miejsce na mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów, licząc starty na hali i stadionie. Największy sukces odniósł w 2014 roku, kiedy to zdobył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych – mówi trener Sławomir Miernicki, nauczyciel wychowania w ZSP nr 1 w Garwolinie.

Konkurs wygrał Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) – 21,01 metra, drugi był Marcin Wortyński (AZS Poznań) – 17,34.

(mat. pras., opracował ŁS)

Michał Walenda z brązowym medalem Mistrzostw Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl