:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Mieszkańcy Murem za Jurkiem Owskiekiem
Portal eGarwolin.pl 15/01/2019 22:12

W mediach społecznościowych pojawiły się posty mieszkańców Garwolina i Łaskarzewa, którzy zachęcają do spotkania się w niedzielę 20 stycznia o godzinie 15, żeby wyrazić swoje poparcie dla Jurka Owsiaka i przekonać go do powrotu do WOŚP. Do akcji dołącza także gmina Maciejowice.

Na Facebooku mieszkanka Łaskarzewa i mieszkaniec Garwolina udostępnili publiczne posty, w których zachęcają do udziału w spotkaniach w niedzielę 20 stycznia o godzinie 15, aby wyrazić swoje poparcie dla działań Jurka Owsiaka oraz przekonać go do powrotu na stanowisko szefa WOŚP.


Przypomnijmy, że po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez nożownika w trakcie Światełka do nieba, Jerzy Owsiak złożył dymisję ze stanowiska prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele znanych osób w mediach społecznościowych zaczęło przekonywać dyrygenta największej orkiestry w kraju do przemyślenia tej decyzji i jej zmiany. Do tego grona dołącza coraz większa liczba osób prywatnych, które organizują spotkania w swoich miastach. Podkreślają, że liczy się obecność.


- Będę i ja. Chociaż już nie mieszkam w Łaskarzewie. Moje dziecko również ratował sprzęt z Wielkiej Orkiestry ❤ może to czas by podziękować..- napisała Agata Łubian-Duchna.

Garwolin: Dołącz do wydarzenia na Facebooku - Murem za Owsiakiem

Spotkanie w Garwolinie jest planowane na Kwadracie. Mieszkanka Łaskarzewa zaprasza wszystkich, którzy nie godzą się z odejściem dyrygenta Wielkiej Orkiestry na łaskarzewski Rynek. 

Oba spotkania mają odbyć się w niedzielę 20 stycznia i rozpocząć o godzinie 15. Internauci zachęcają do zabrania ze sobą zimnych ogni.

Czy mieszkańcy Garwolina i Łaskarzewa staną murem za Owsiakiem?

 

ur

Aktualizacja: Zmiana godziny spotkań na 15.00. 

Aktualizacja: Do akcji dołącza gmina Maciejowice. Organizatorzy akcji uzyskali pozwolenie wójta gminy Tomasza Kwiatkowskiego na organizację wydarzenia.

fot. Facebook

Reklama

Mieszkańcy staną murem za Jurkiem Owsiakiem? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-15 23:15:55

    https://www.facebook.com/events/231703980943976/?ti=cl Nie tylko mieszkańcy Łaskarzewa i Garwolina ale Maciejowice też!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 08:06:56

    Czy Pilawa tez cos organizuje

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 08:08:28

    Podjął sam decyzję. Zrobił wiele dobrego przez te wszystkie lata ale raczej wie że organizacja WOŚP jest odpowiedzialna za tragedię w Gdańsku. Jak takie imprezy można robić jako zajęcie pasa ruchu... Ogromny wał. Oranizatorzy głupich festynów we wsiach i miasteczkach muszą dość rygorystycznie przestrzegać wszelkich pozwoleń bo boją się kar a tu?

  • gość 2019-01-16 08:27:01

    durnota,przecież właśnie po to on to zroobił

  • baba ze wsi - niezalogowany 2019-01-16 09:14:17

    Ma okazję się wycofać w miarę z twarzą to pozwólcie mu to zrobić. Nie będzie Jurka będzie kto inny.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 09:51:04

    Są złe przepisy względem doboru firm ochroniarskich. Na dużą imprezę z 1/5 załogi to ochroniarze mogący dotknąć ludzi. Reszta to służby informacyjne które nic nie mogą. Tak było tam pod sceną. Taki gość jeśli by coś zrobił komukolwiek odpowiada prywatnie, bez pomocy firmy zatrudniającej. Nie dziwcie się że nie reagowali. Szczególnie że nie mogą patrzeć na scenę tylko na publiczność bo wypłata może przepaść. Parę lat temu stało się tak pod sceną jako służby informacyjne i jak ludzie chcieli przejść no to się ich odpychało siłowo ale ile razy nagrywali i były problemy z szefem za to... choć i tak nigdy nikt nie przeszedł. Chyba że miał identyfikator to wtedy pytanie po co idzie i się wpuszczało.

  • gość 2019-01-16 10:40:24

    Dziwię się jak łatwo ta współczesna młodzież daje się manipulować. Zero racjonalnego myślenia i obiektywizmu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 11:32:46

    Bez Owsiaka WOŚP będzie miało się lepiej mniej polaryzacji społeczeństwa. Każdy kto widział filmik jak ten psychol z łatwością wszedł na scen zaatakował nożem Adamowicza a potem sobie chodził i mówił że jest Stefan. Gdzie jest organizator i ochrona?

  • Paulina - niezalogowany 2019-01-16 13:04:49

    Nie rozumiem tego całego zamieszania. Przecież stawać za kimś murem to popierać jego decyzje. Zgadzać się z nim. Więc po co to całe halo ? Dorosły facet podjął decyzję że odchodzi - nie zamyka swojego dzieła, nadal będzie dbał o wspierał orkiestrę ustępuje jedynie funkcji. Ja uważam że postępuje słusznie. Zachowuje twarz i bierze odpowiedzialność! Chylę czoła przed nim i staje Murem za tą decyzją.

  • Jędrek. - niezalogowany 2019-01-16 13:22:27

    Jurek nie możesz odejść.

  • gość 2019-01-16 13:26:31

    Ochroniarzom się wcale nie dziwię że nie reagowali. Kto przy zdrowych zmysłach za kilka złotych na godzinę narażał by własne życie. Bez broni w ręku to lepiej do takiego wariata ze sztyletem w ręku nie podchodzić. Mają szczęście osoby ze sceny że ten psychol tylko jednego zamierzał zabić bo jakby chciał to by ich tam wszystkich pozarzynał. Pewnie był wychowywany zgodnie z hasłem róbta co chceta.

  • gość 2019-01-16 13:27:59

    Ale o co wielkie halo? Róbta co chceta i już:D

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 13:28:00

    Jasło całym sercem za sercem

  • Jędrek. - niezalogowany 2019-01-16 13:29:09

    Jurek nie możesz odejść.

  • Krzychu - niezalogowany 2019-01-16 16:02:40

    PILAWO OBUDŹ SIĘ WOŚP BEZ JURKA OWSIAKA TO JUŻ NE BĘDZIE TO SAMO!!!!!!!!

  • Wiola - niezalogowany 2019-01-16 16:13:15

    Może to nie zmieni decyzji jaką podja, ale podziekować mu chcemy... poza tym chcemu również uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska

  • gość 2019-01-16 18:45:29

    NIECH REDAKCJA MÓWI ZA SIEBIE A NIE W IMIENIU CAŁEJ SPOŁECZNOSCI BO NIKT JEJ TEGO PRAWA NIE DAŁ. JEZELI TAK GO POPIERA TO NIECH ODDA SWOJE DOCHODY JURKOWI I PROWADZI TEN PORTALIK ZA FREE

  • redakcja eGarwolin.pl 2019-01-16 19:04:52

    Gościu, a gdzie mówimy w imieniu całej społeczności? Zadaliśmy pytanie i podaliśmy szczegóły spotkań. Krzysztof

  • Anna - niezalogowany 2019-01-16 21:32:57

    Gościu,Po co te głupie komentarze? Portal zadał pytanie a Ty naskakujesz na egarwolin jakby to było jakieś przestępstwo?! Przykre...

  • Kuń - niezalogowany 2019-01-16 21:35:40

    Bylem juz kilka lat z wosp. I wosp bez jurka to nie wosp. Co do ochrony to wiadomo jak ktos wyzej napisał tam sa glownie jako służby informacjne. A wiadomo nikt nie bierze do takich wydazen zamaskowanych goryli bo to i kasy szkoda. Trzeba jakos oszczedzac. Co do mordercy jak sadze taki s....el wiecej ma teraz ochrony niz najblizsza rodzina a znajac nasze prawo to taka p...a dostanie maly wyrok bo glosno jest. A inny ukradnie batonik w sklepie to znajda paragraf. W koncu Garwolin wyjdzie na ulice. Brawo. Moze pod ratusz albo pod Kolegiacie powinnismy sie spodkac tylko wtedy jak bedzie ciemno

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 23:24:43

    Brawo eGarwolin. Super portal. Szacun za podjęcie tematu. Wspieramy Jurka Owsiaka.

  • Garwolak - niezalogowany 2019-01-16 23:43:10

    Za tym człowiekim nigdy. Ajaj jak on was roluje ja go znam z Jarocina i to co on powiedział mi wtedy teraz realizuje. A to jego wycofanie hmm. Pod publiczkę...zastanówcie się dlaczego,? A wy latacie z tymi puszkami jak banda krety ów dla niego buhaaaa powodzenia ze niby to dla dzieci o jacy wy jesteście naiwni ale dobrze wierzcie w co chcecie.

  • gość 2019-01-17 09:35:01

    Obudźcie się , komuna w natarciu w tajemniczych okularach. https://www.youtube.com/watch?v=DHjPnuGsWM8

  • Jaruzelski - niezalogowany 2019-01-17 09:46:12

    Owsiak jak Lenin w czerwonych brylach. Do krypty z nim, paciorek, pogawędzi z Abramowiczem. Podatnicy płaca za zabezpieczenia techniczne a lud wrzuca do puszek napiwki. W przyszłym roku wolontariusze będą chodzić z terminalami płatniczymi.

  • gość 2019-01-17 09:51:52

    Sie ma, sie ma https://www.youtube.com/watch?v=lqLVJoP5KrM

  • gość 2019-01-17 10:50:59

    https://www.youtube.com/watch?v=cM8bakBJyNU Zasoby Ludzkie 1 dzień temu Ktoś napisał Pawłowi Kukizowi: "Jaki dramat? - Dramat to przeżywają osoby których wyrzuca sie z domów pozbawiając dorobku całego życia, śmiejąc im się w twarz, bo mafia i politycy (to jedno i to samo) potrzebują za grosze przejąć kamienice... - Dramat to jest wykreowanie przez polityków warunków życia ludności noszących absolutne znamiona ludobójstwa. - Dramat to biologiczne niszczenie narodu czego obrazem jest zahamowanie do zera wzrostu naszej populacji. - Dramat to stworzona przez polityków celowo w celach ludobójczych sytuacja w służbie zdrowia. - Dramat to kiedy nas wszystkich okrada się z majątku narodowego, dorobku pracy całych pokoleń. Dramat to kiedy deprawuje się krok po kroku kolejne pokolenia, pozbawia ludzi wolności i człowieczeństwa. Kiedy się ogłupia i sprowadza do roli bezmyślnego robota przez wasze media i waszą "edukacje". - Dramat to jest kiedy zmusza się miliony do opuszczenia swoich domów i udania się za chlebem. (To i tak postęp bo kiedyś wywożono ich silą w bydlęcych wagonach). - Dramat to setki tysięcy Polek pracujących jako prostytutki w zachodnich burdelach, z czego wiele siłą przetrzymywanych. - Dramat to są setki tysięcy aborcji, rozbitych rodzin. Dramat to są setki tysięcy narkomanów, ofiar biznesu na czele którego stoją wasze służby specjalne. - Dramat to jest kiedy codziennie 15 osób w Polsce popełnia samobójstwo, z czego 10 ze względów materialnych dzięki warunkom stworzonym przez polityków. - Dramat to dzieci "adoptowane za granice" gdzie służą pedofilom i handlarzom narządów. Dramat to kiedy na polskich dzieciach przeprowadza się "w majestacie prawa" doświadczenia medyczne robiąc z nich kaleki na całe życie czego większość ogłupiałych rodziców nawet nie jest w stanie zauważyć. - Dramat to jest kiedy wybuchają wojny wywoływane przez polityków. Czy wiesz szanowny panie, że nasze władze oficjalnie poopierają zbrodnie wojenne jakie mają miejsce np. w Iraku, Libii, Jemenie, Syrii a teraz jeszcze bierzemy czynny udział w nawoływaniu do wojny w Iranie, a wręcz do wywołania konfliktu światowego z Rosją i Chinami, gdzie my będziemy tam pierwszorzędnym mięchem armatnim. Bo gdzież można znaleźć większych durniów, niż w Polsce, dających za darmo swą krew w imię obcych interesów. - Bo największy DRAMAT to kompletne zidiocenie tego narodu, który już nie widzi że jest ofiarą mordowaną przez oprawców, a postrzega samego siebie jako oprawcę czyniącego krzywdę swym prześladowcom. To się chyba nazywa syndrom sztokholmski :/ I wy politycy macie jeszcze czelność tu pieprzyć o dramacie, szaleństwie, szerzącej się nienawiści?"

  • Gość - niezalogowany 2019-01-17 18:51:39

    Pilawa wspiera WOŚP i Jurka Owsiaka

  • gość 2019-01-17 19:09:55

    No niestety nic dodać nic ująć.

  • gość 2019-01-17 20:00:13

    Być może wielu polityków zapomniało, że mają służyć społeczeństwu, ale nie każdy polityk jest cynicznym sprawcą i zwolennikiem tych wymienionych nieszczęść! Ale też uważam, że każdy (nie-polityk także!) powinien poczuwać się do zaprzestania języka naruszającego godność człowieka. W imię człowieczeństwa właśnie. Wiem, że brzmi to naiwnie, ale z uporem nie zgadzam się z przesłaniem wiersza Wisławy Szymborskiej, że nienawiść to najsilniejsze z uczuć człowieka. Może dlatego, że jestem chrześcijanką? Podziwiam żonę Pana Adamowicza za piękny przekaz człowieczeństwa w wypowiedziach.Nikogo nie oskarża, nie wskazuje i nie skazuje.Dziękuje za wsparcie. Brawo redakcjo! Pokazaliście klasę.