:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

"Młodzi dla Niepodległej" w Żelechowie - wystąpią Baciary

Kiedy: 2018-06-17 , godzina: 11:30 | Gdzie: Park miejski w Żelechowie

W Powiecie, Młodzi Niepodległej Żelechowie wystąpią Baciary - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Michał Sztelmach zapraszają na festyn "Młodzi dla Niepodległej", który odbędzie się 17 czerwca. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary.

Niedzielne obchody rozpoczną się mszą świętą w intencji ojczyzny odprawioną w żelechowskim kościele o godzinie 11.30.
Następnie biało-czerwony korowód przejdzie do parku miejskiego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Romualda Traugutta i tablicą upamiętniającą Ludwika Pudło.
Na scenie wystąpią przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żelechowie oraz uczniowie ze szkół z terenu gminy. Nie zabraknie też okolicznościowych przemówień zaproszonych gości.
Podczas festynu nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach: "Drogi Polaków do Niepodległości", "Reklamuję Gminę Żelechów" oraz Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Żelechowa, a także podsumowanie gry miejskiej.
O godzinie 16.00, w okolicach starej remizy przy ulicy Kościuszki, odbędzie się inscenizacja rozbrajania oddziału niemieckiego w Żelechowie w 1918 roku.
Następnie z programem artystycznym wystąpią "Rozśpiewane perełki" działające przy MGOK.
Młodzież z ZSP w Żelechowie wystąpi z pokazem mody kwiatowej inspirowanej rocznicą odzyskania niepodległości.
Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy oraz szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu wezmą udział w koncercie "Przeboje stulecia".
W specjalnych programach zaprezentują się też Chór Żelechowa i miejscowa Orkiestra Dęta OSP.
O 20.00 na scenie pojawi się zespół Baciary.
Podczas festynu będzie można obejrzeć prace laureatów konkursów "Drogi Polaków do Niepodległości" i "Reklamuję Gminę Żelechów".
Swoje stoiska wystawią: zuchy, harcerze, WTZ, KGW, koło Caritas, KSM.

(zelechow.pl, oprac. MB)


"Młodzi dla Niepodległej" w Żelechowie - wystąpią Baciary komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl