:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Monika Garnek-Owczarczyk wicewójtem gminy Sobolew

Inne Powiat, Monika Garnek Owczarczyk wicewójtem gminy Sobolew - zdjęcie, fotografia
28/12/2018 14:37

Dziś, podczas sesji rady gminy Sobolew, wójt gminy Maciej Błachnio poinformował, że na stanowisko swojego zastępcy powołał Monikę Garnek-Owczarczyk.

Nowy włodarz gminy Sobolew Maciej Błachnio, podczas dzisiejszej sesji rady gminy, w punkcie dotyczącym sprawozdania ze swojej działalności jako wójta, poinformował, że na stanowisko swojego zastępcy powołał Monikę Garnek-Owczarczyk.

Monika Garnek-Owczarczyk to mieszkanka miejscowości Gończyce. Urodziła się 20 sierpnia 1979 roku. Podczas poprzednich wyborów samorządowych, w 2014 roku, przedstawicielka Stowarzyszenia „Lepsze Jutro” kandydowała na stanowisko wójta gminy. Wówczas przegrała z wieloletnim włodarzem gminy Andrzejem Koszutskim.

Monika Garnek-Owczarczyk objęła stanowisko zastępcy wójta gminy Sobolew z dniem 18 grudnia.

 

ur

Fot. YouTube

Reklama

Monika Garnek-Owczarczyk wicewójtem gminy Sobolew komentarze opinie

  • zalogowany - niezalogowany 2018-12-28 15:04:48

    i Monia wyd..mała Andrzeja. Jak nie drzwiami, to od zakrystii.

  • gość 2018-12-28 16:28:04

    zaczyna się obsadzanie stołków swoimi ciekawe czy był jakiś konkurs czy tak oo Monika! będziesz wicewójtem

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 17:14:09

    Nowa jakość obiecana przez Macieja Błachnio to Monika Garnek Owczarczyk. Tak się nie robi Panie Macieju oszukał Pan wyborców jeżeli Pan wiedział że nie da rady powinien zrezygnować a nie wprowadzać do urzędu osobę której NIKT nie CHCE!!!!!!!

  • gość 2018-12-28 18:03:05

    super decyzja, teraz tylko na boczny tor - jednopalczastego i geodetę.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 18:58:41

    Parcie na szkło zawsze miała

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 19:15:21

    Każdy sposób na zrobienie kariery jest dobry, a być zastępca zawsze prościej ( no bo bez wyborów) trzeba tylko mieć odpowiednich kolegów

  • gość 2018-12-28 19:43:18

    Przykro mi Panie wójcie. Nie po to głosowałem na Pana, by w urzędzie pojawiła się Pani, której w wyborach już raz powiedzieliśmy nie. Jestem zawiedziony. Powiew świeżości, który Pan wg mnie gwarantował, właśnie zamienił się na zapaszek lekkiej zgnilizny. Nie wiem jak inny, ja właśnie dostałem w mordę i zmarnowałem swój głos.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 20:24:18

    Super. Suuuuuuper.! W końcu decyzje odsuwające dawną ekipę od władzy. Aby tak dalej.

  • Gość aaa - niezalogowany 2018-12-28 21:18:32

    Maciej bedzie lizał du...pe Garkowej zeby pomogla mu kierowac gmina bo sam co najwyzej moze pokierowac rowerem. Niechcieli jej ale jest ....

  • gość 2018-12-28 22:28:25

    Gościu, w mordę zawsze możesz dostać, nawet się nie musisz prosić?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 22:51:01

    Matko Bosko. Czy Pan Wójt oszalał? Oczadział? To po to my wybierali nowego wójta, żeby on układ, którego nie chcieliśmy kiedyś, teraz nam zafundował? Księdza Spólnego jeszcze na kapelana gminy.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 23:47:08

    Nowy Wójcie bronioem Cię, ale teraz uważam że dałeś na wszystkim w mordę. Zaufałem Ci, a Ty pokazałeś klasę teraz pozostało tylko splunąć. Kop w dupę raz!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 07:05:27

    Widzę ze bogata gmina ze ma 2 wlodarzy! Maciek kiedy podasz sie do dymisji? Ile bedzie zarabiała? W ilu gminach w powiecie jest zastepca?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 08:06:50

    Dobra decyzja. Każdemu kto widzi dobro Gminy będzie się podobała. Proszę się nie przejmować negatywnymi konentarzami. Czekamy na następne decyzje oczyszczające Gminę z zaczadziałego kumoterskiego układu. Słychać wyxie? Znakomicie!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 10:25:20

    Geodety Narazie nie ruszy bo proboszcz z Gończyc wstawił się za nim. Teraz będzie Pani Monika za konserwatora wodociągów się brała bo trzeba wprowadzić Pana W. Jest mu to winna po nie udanych wyborach. A wtedy rzeczka w Godziszu zmieni kolor na fluo. Za te atrakcje powinniśmy podziękować założycielce komitetu który wystawił Pana Błachnio na wójta. Radna z Kalenia nigdy nie potrafiła myśleć samodzielnie tak naprawdę też oszukała wyborców.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 10:47:24

    U Panie Wójcie głosowałam na Pana, ale widzę że to był wielki błąd. Klasy Pan nie ma za grosz

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 11:38:40

    Szkoda, że przed wyborami uczciwie Pan nie powiedział, że kandydatem na Pana zastępce jest wspomniana w artykule Pani. Tak by nakazywała przyzwoitość. Czy jest jeszcze jakaś kolejka oczekujących na zatrudnienie?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 11:40:13

    Brawo nareszcie ktoś odpowiedni! A zazdrość ludzka nie zna granic!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 14:10:15

    Panie Wójcie lepiej teraz poddaj się do dymisji, nie pogrąża się bardziej jak widać jesteś tylko marionetką, okłamałeś całą społeczność. Naucz się współpracować z ludźmi bo tego u Pana brak.

  • gość 2018-12-29 15:55:36

    Uciekł Andrzej z "Garnka", to udało się ugotować Maćka. Mam tylko nadzieje, że nie wyjdzie z tego zakalec. Zachowanie w trakcie sesji też pozostawia wiele do życzenia.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 16:15:08

    Tragedia

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 16:28:58

    Jak "to jest w końcu ktoś odpowiedni" to niech Pan Wójt poda się do dymisji...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 16:45:14

    Żenada.

  • gość 2018-12-29 17:09:20

    Szkoda, że przed wyborami niektórzy radni nie powiedzieli że będą reprezentować poprzedniego wójta. Nikt z radnych nie zapytał o przedszkole (prace bez kosztorysu) czy budowę garażu dla OSP za cenę domu!!! Najważniejsze było kilka metrów chodnika, asfalt i ... No właśnie nie wiadomo co. Aby nowy Wójt nie mógł pracować. Pani Monika Garnek - Owczarczyk jest fachowcem i udowodniła to przez ostatnie lata swojej pracy (UTK w Warszawie). Poza tym jako człowiek ma klasę czego brakuje niektórym radnym. Wstyd dla gminy Sobolew za radnych dla których interesy jednostki są nad interesami całej społeczności. Gmina w końcu po 28 latach wiecznych wakacji i niegospodarności zaczęła w końcu pracować. A nowy Wójt więcej zrobił przez ostatni miesiąc niż poprzedni przez ostatnią kadencję. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 17:25:24

    Wam to nikt nigdy nie dochodzi, Koszutski był zły, teraz Maciek będzie zły, Garnkowa też jest zła, zaraz uczepicie się pań sprzatających i wszystkich świętych. Maciek jest mlodym człowiekiem, nie pracował nigdy w gminie, to oczywiste ze potrzebuje pomocy. Były wójt wiadomo, że mu nie pomoże, a lepiej się wspomóc kimś, kto jest w temacie, niż działać po omacku (prawda?). Dajcie chlopakowi popracować, rozeznać się we wszystkim, a nie dwa miesiące po wyborach już stekacie. Ja nie mogłam głosować na Maćka, bo nie bylam akurat w kraju, ale na pewno nie byłby to zmarnowany głos. Wierzę, że dobrze będzie pełnił swoją funkcję, a jak komuś nie pasuje, to za kilka lat sam może startować w wyborach :D

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 18:17:02

    Teraz dopiero obecni włodarze odbiją się nam czkawką ale co tam trzeba było myśleć idąc na wybory a nie głosować pod wpływem impulsu

  • gość 2018-12-29 19:18:42

    Czy głos oddany na powiew świeżości można jeszcze cofnąć?? czy trzeba czekać 5 lat?? Podobnie jak inni - czuję się oszukany!!!

  • Gośćj - niezalogowany 2018-12-29 20:07:30

    Jak wójt nie umie podejmować sam decyzj to niech zabierze zabawki i wraca tam skąd przyszedł współczuję miejszkańcom gminy

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 20:13:21

    Bezy honoru kobieta nie wybrali jej to znaczy że sąsiedzi z gminy jej nie chcą z jakichś powodów, ale widać żądza władzy jest zbyt silna by postąpić z klasą

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 20:49:30

    Brawo panie Macieju spory ten garnek z mieście pan w nim. Nie udało się ugotować Koszutski ego to uda się ugotować pana. Tak kończą naiwni.

  • gość 2018-12-29 21:59:18

    Nie jestem od was ale ciekawi mnie ta sytuacja - za co ta kobieta wyleciała z serbii? Bo chyba tam pracowała przed wyborami w `14r?

  • gość 2018-12-29 22:31:42

    czyli gmina bedzie rzadzil proboszcz z gonczyc...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 23:05:12

    A co Pan Wójt zrobił przez ostatnie dwa miesiącem tyle tylko, że zaczyna mieszać i obsadza stołki nie odpowiednimi ludźmi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 23:06:42

    Do du..py x ta polityką było nie ciekawie i zapowiada się dalej słabo.Szukajmy juz kandydata który zmieni te stare układy począwszy od gminy poprzez szkołę i tych którzy sa dusz a nie od polityki. A pani G. niech odejdzie z honorem jeśli ma go choc jeszcze odrobinę.Sobolew pami nie chce

  • były Sobolewiak - niezalogowany 2018-12-30 00:03:01

    Ale wszyscy portkami trzęsą, że Pani Monika podjęła pracę w Urzędzie Gminy i różne rzeczy wyjdą na jaw. A Panu Wójtowi dajcie trochę czasu, bo dwa miesiące urzędowania to trochę za mało żeby go tak negatywnie oceniać. Tak naprawdę to nie chodzi o to kto siedzi na stołku i rządzi , tylko jak Gmina będzie się rozwijała i to żeby w końcu coś zadziało się w tym Sobolewie, bo mam wrażenie że czas się tu zatrzymał.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 00:33:34

    1. Dlaczego Pan Wójt zatrudnił zastępcę uzasadniał na poprzedniej sesji. Nie dziwota, że zesrali się ze strachu Ci, którzy myśleli, że nowego włodarze wpakują z marszu na minę. Ciemnych i wiernych poprzedniemy układowi zapraszam do obejrzenia yt 2. Tych, którzy pyszczą o "Serbi" odsyłam do samej Pani Sopel Serei. Zdziwicie się i zrozumiecie, że ich powyższe komentarze noszą znamiona pomówienia. 3. Nawet Maciejowice mają zastępcę i nikt nie dławi się ze wściekłości. 4. Nie skłócajmy na siłę Gończyc z Sobolewem 5. Na kanwie ostatniej transmisji z sesji rodzą się wnioski: jednak niektórzy zaczynają myśleć samodzielnie, inni mimo "dobrej " woli przynoszą ujmę piastowanemu stanowisku np przewodnicząca komisji rewizyjnej. 6. Jednak niektórzy dla własnych ambicji ( chociaż trudno to nazwać ambicjami) wolą zwyczajem poprzedniego włodarza robić byle co aby zrobić u siebie. Odsyłam na yt do dyskusji o drogach . 7. Pani Ania to raczej przynosi chlubę swoim wyborcom. Zachęcam do obejrzenia. 8. Chwała PiSiorom.za transmisję. Normalny mieszkaniec zanim się najazgocze jak większość tutaj to obejrzy i wyciągnie wnioski z tego w jakie g... wdepnął Wójt. 9. Mam nadzieję, że niektórzy występujących w rolach głównych w serialu yt mają trochę samokrytycyzmu np Pan Przewodniczący ( a może moje nadzieje są płonne). 10. Jaki konkurs? Brawo za brak podstawowej wiedzy. 11. Zamiast pytać o koszt Zatępcy proponuję zapytać ile kosztowały takie przespane rzeczy jak parking powypadkowych aut, koszt zrypanego projektu kanalizacji, a ile trzeba było zapłacić za mieszkańców których nie ulokowano w mieszkaniach komunalnych? Trochę trudu w pozyskiwaniu informacji zalecam. Protokoły z poprzednich lat z sesji są dostępne w necie. 12. Panie Wójcie . Szacun. Pokazuje Pan, że można przynajmniej próbować robić porządek i dbać o wszystkich mieszkańców. Proszę się nie przejmować prostacką krytyką. Tu się kłania powiedzenie : " jaki pan, taki kram".

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 02:09:50

    Ja podobnie jak większość czuje się oszukana,jeśli to jest ten powiew świeżości to ja dziękuję...chcialam dac Panu szansę wykazania się,nawet nie śmiałabym Pana oceniać po roku kadencji,bo to być moze za krótki czas,ale strzelił Pan sobie i innym w plecy;skoro obywatele nie wybrali Pani Moniki 4 lata temu to widocznie były ku temu przesłanki,bo za co zwolniono ta Panią,zainteresowani wiedzą.To nie daje do myślenia?Każdemu wlodarzowi należy dac szansę,ale prawda jest taka,że tylko Pana wystawiono,przykro mi,że oddałam na Pana głos!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 09:26:33

    Może droga widmo z Łaskarzewa znajdzie się teraz w Sobolewie a przydała by się.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 10:39:32

    Bez honoru to jest Bachonio, powinien powiedzieć w kampanii, że od samego początku stoi za nim Monika,ale wtedy by go nie wybrali ,ale wiadomo jedno bez honoru drugie też, dobrali się idealnie .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 11:25:01

    Chory nowy układ.Dobrał Pan idealne towarzystwo buty i arogancji. Już Panu wmówili, że zrobił Pan więcej, niż za poprzedniego Wójta i to za te hiper działania chciał Pan maksymalną stawkę wynagrodzenia, szczyt bezczelności.Niech Pan nie ignoruje głosu ludzi i nie wspiera się tylko kółkiem wzajemnej adoracji , wyznającej zasadę ,kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Decyzja o tak kontrowersyjnym wicewójcie jest bardzo nie w porządku wobec wyborców ,z tą decyzją wygrana nie byłaby raczej po Pana stronie i należy się z niej wytłumaczyć.

  • gość 2018-12-30 11:28:21

    Do gość z 29 grudnia. A czy wróciłaś już z tej zagranicy czy jeszcze tam jesteś?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 13:07:44

    O co chodzi z drogą widmo (łaskarzewska), uważam, że są jeszcze gorsze drogi od tej, ale dłużej człowiek pomyśli i wie o co chodzi.....

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 13:39:43

    Dziwię się tej Pani która przychodzi na sesję i ma ciągle coś do powiedzenia jak dobrze pamiętam to była radną która poprostu nie dawała sobie rady i zrezygnowała. Widać że przemawia za nią tylko chęć zemsty i ciągłe pretensje do garbatego że ma proste dzieci. Mojm zdaniem powinna się zająć pracą przy parafii, choć nie wiem czy tacy ludzie powinni stać, siedzieć w pierwszych ławkach w kościele. Oczywiście nie mnie to oceniać ale jedno jest pewne samooceny u tej kobiety brak.

  • Danuta - niezalogowany 2018-12-30 13:48:04

    Ja mam pytanie. Co według Państwa jazgoczących o honorze świadczą słowa Pani przewodniczącej Komisji rewizyjnej cyt " wstyd to dopiero będzie"? Odsyłam do momentu kiedy biedna leci po pomoc do Pani Marioli. Czy chodziło o to, że za chwilę Pan Lipiec będzie gadał od rzeczy, czy możemy liczyć na coś więcej popisów "elokwencji i profesjonalizmu. Zapowiada się niezła telenowela."Ten "honor" i " święte oburzenie," to takie w stylu seriali Barei. Te sesje w wykonaniu popleczników byłego wójta to takie " Rozmowy niekontrolowane"

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 17:12:33

    Nie tylko czkawką, ale i biegunką niektórym się powinno odbić. I bardzo dobrze. Nie robić w komentarzach indolenta z Wójta, bo to myślący, inteligentny człowiek z wizją na przyszłość. A że ta wizja odbiega od wizji niektórych myślących o swoim tyłku to już ich problem. Wyją Panie Macieju, to dobrze znaczy, że jest nowa, lepsza jakość, która kością w gardle stanęła zwolennikom nic nie robienia i odwalania byle czego i byle jak. Dosyć trwonienia pieniędzy, na brak kompetentnych decyzji,jak to było przez ostatnie lata.

  • gość 2018-12-30 17:54:22

    No już widać jakie cudowne zmiany nastąpiły przez te dwa miesiące!!! pierwsza zmiana to wice, której nikt w Sobolewie nie chciał, a druga śmieci z 7 zł za osobę na 16zł. Dla rodziny czteroosobowej miesięcznie z 28 zł na 64!!! a kolejka po kolejne stołki już chyba ustawiona...

  • gość 2018-12-30 19:00:36

    CZAS NA ZMIANY DOSC JUZ STARYCH APARADCZYKÓW NAWET Z PIS, POPRZEDNIO Z PZPR

  • dla kumatych - niezalogowany 2018-12-30 22:01:04

    liczba mieszkańców Gminy Sobolew - 8316 liczba mieszkańców Gminy Sobolew uprawnionych do głosowania - 6486 liczba mieszkańców komentujących powyższy artykuł - 42 (łącznia z tym komentarzem) % mieszkańców komentujących ten artykuł - 0,63 % Wniosek jest taki, że komentarzami należy się tak przejmować jak zeszłoroczną pogodą na kole podbiegunowym. Dla hejterów polecam czytanie książek - uczy nie robienia błędów i innego spojrzenia na świat.

  • gość 2018-12-31 08:28:30

    za Koszutskiego też był zastępca. Jego kolega, który biedulek nie miał się gdzie podziać i był figurantem- objeżdżał lokalne imprezki a w międzyczasie dowoził i odwoził wnuki do przedszkola i rejestrował synowe ( które nic nie robią) do lekarza. jego syn- kolejny biedulek - z drogi gminnej uczynił swoją prywatną własność i robi na niej co chce...Przypomnijcie sobie!

  • gość 2018-12-31 09:18:03

    Za co zwolniono Panią Monikę ?

  • Polacy - niezalogowany 2018-12-31 11:46:34

    Nie od dawna wiadomo, że lubimy marudzić ludzie którzy uważają się za inteligentnych a pokazują takie dno te wpisy to zazdrość, strach, najlepiej oczerniać, spójrzcie w lustro jak nie macie nic sobie do zarzucenia czy jesteście idealni. Tylko mądry człowiek widzi swoje wady i się nie panoszy a głupi, zawistny będzie drążył tematy, które dawno wygasły. Dajcie im pracować w tej gminie jest naprawdę dużo pracy, a te 5 lat które dostali to kropla w morzu zaniedbań jakie odziedziczyli. Do odważnych świat należy za 5 lat kto inny będzie miał szansę , może akurat ktoś z tu piszących i wtedy zobaczy jaka jest rzeczywistość. POWODZENIA

  • Gość - niezalogowany 2018-12-31 12:35:13

    Przynajmniej się człowiek rozerwie czytając komentarze.:-)))))) A ile się dowie. Bezcenna lektura.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-31 16:23:26

    Ludzie, dlaczego w Was tyle jadu i nienawiści? Świętowaliście Boże Narodzenie? Po komentarzach widać, że macie chyba bardzo krótką pamięć.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-31 17:46:23

    Niech nowa władza wogóle nie dyskutuje z głupim, prostym ludem, zagłosowali i wystarczy...!!!No jakim prawem niedouczony,niewdzięczny,prosty ludzie komentujesz powołanie wicewójta! Mordy w kubeł na 5 lat i nie zakłócać ciężkiej pracy naszych oświeconych Włodarzy!!!

  • Wójt - niezalogowany 2018-12-31 19:19:58

    Porozmawiam z każdym. Chciałbym tylko wiedzieć z kim mam przyjemność.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-31 21:24:12

    Powiem Wam szczerze co o tym sądzę. Zmiana wójta była potrzebna, ale nie na takiego, na jakiego głosowaliście - pana Macieja, za którym stała od początku pani Monika z ks. proboszczem z Gończyc, którzy to planowali już od roku, a ich debaty odbywały się u pani Moniki w domu. Oni będą robić wszystko po trupach do celu. Pan Maciej sam w sobie jest spoko, gdyby nie pani Monika i ks. proboszcz.

  • gość 2019-01-01 17:03:39

    Do dla kumatych z 30.12. Fajne te wyliczenia, ale brakuje mi tu liczb z drugiej tury wyborów sprzed 4 lat. Tam się chyba wyraźnie lud wypowiedział!!!! i jak widać zmienił zdanie co do wójta, (wybrał nowego) ale to tamtych wyników napewno nie zmienił co widać po komentarzach!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-01 21:52:58

    Proszę Państwa. Mam pytanie. Dlaczego gmina dla Was to tylko Sobolew ?? Dlaczego tak bardzo Was bolą Gonczyce? O co ten jazgot? Czego sie boicie? Gmina to nie tylko Sobolew ale tez miejscowości obok. Wojt z Sobolew i wybral zastępcę z Gonczyc to już zle? Co Wam do tego jakich wyborów personalnych dokonuje? A jakby zastępca był np. Z Godzisza albo z Kownacicy to by bylo dobrze? Poządzcie sie ksenofobii i uszanujcie decyzje wójta.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 08:12:18

    Jakiż wielki musi być poziom strachu i zazdrości u piszących negatywne i oczerniające komentarze. Kto z Państwa ma odwagę porozmawiać merytorycznie z Panem Wójtem? No właśnie słowo klucz to " merytorycznie". Na szczęście zaistniałe zmiany są wyważone i dobrze rokują dla przyszłości gminy. Szkoda, że nikt tego nie potrafi przeanalizować. Natomiast komentarze o ks. Proboszczu uważam za zwykłe świństwo, ale czego można się spodziewać po "przegranych". Nie chodzi mi tylko o przegranych w wyborach, którzy nie weszli w skład Rady Gminy. Niestety jeśli obejrzymy obrady naszych radnych są osoby, które przegrały mentalnie. Niektóre zdaje się jeszcze tego nie dostrzegają, chociaż są o krok od samozaorania. Ktoś wspomniał o bareizmach. Mnie się wydaje, że u nas zagościła "Duma i uprzedzenie" z naciskiem na uprzedzenie. Przykre tylko, że niektórzy słowo dumny swoim zachowaniem zamienili na słowo durny, bo nie poddają analizie swoich kroków. Myślę tu o głosowaniu na temat dróg, ujętych w budżecie. Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku. Zarówno Panu Maciejowi jak i Pani Monice życzę aby trwali na straży wspólnego dobra wszystkich mieszkańców gminy, nie bacząc na kłody rzucane pod nogi.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 11:40:00

    Ale fakty są takie że pracownikom na święta nic nie dał z socjalu a dla pani moniki na pensję jest przeciż za 2 tysiące nie przyszła jednak panu andrzejowi prędzej bym się ukłonił

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:10:44

    Gratulacje Panie Macieju za wybór zastępcy! Powinniście być większością jeszcze wśród radnych i byście pokazali co takiego NOWEGO w tej Naszej Pięknej Gminie zrobicie. Każdy potrafi zrobić np żłobek w budynku, który ktoś inny zaprojektował i oddał do użytku. Tak samo jak inne inwestycje które tylko trzeba dokończyć co były Wójt zapoczątkował bo juz nie miał szans tego skonczyc. Nie wierzymy ,że tu nagle z Gminy Sobolew zrobi sie Metropolia! Teraz czekamy na Nowe projekty i realizacje z tych środków Unijnych co tak dają wszystkim tylko pewnie byli Włodarze nie chcieli brać. Teraz Nowi Włodarze bedą z tego korzystali bo nikt inny nie potrafił. Śmiech wpajanie Głupoty ludzia! Powodzenia! Trzymamy Kciuki!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 15:21:54

    I bardzo dobrze, że nic nie dostali niech się cieszą, że na Nowy Rok ich nie wykonał, pracownicy gminy Sobolew za bardzo się przyzwyczaili do pierdzenia w stołek.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 16:22:45

    Gość, który pisze o głupim, prostym, niedouczonym ludzie sam pokazuje swój wielki poziom inteligencji więcej bez komentarza

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 16:59:33

    "Nowi Włodarze" już z jakim dumnym,butnym wydźwiękiem.Zadania tych dwojga powinien wykonywać jeden kompetentny Wójt, do tego został powołany.Jedno jest pewne z taką polityką i takimi głosami poparcia,wyborów by Pan Maciej nie wygrał.Demokracja ma to do siebie , że ludzi trzeba do siebie w taki czy inny sposób przekonać,a głosują z różnych powodów nawet ksenobicznych,nie muszą się tłumaczyć.Głosów przeciwko Pani Monice było więcej w poprzednich wyborach niż za Panią Moniką.Te głosy społeczeństwa nie zostały niestety uszanowane. Nie pomoże tu wymądrzanie się , wyliczanie,sugerowanie jakiegoś strachu czy brak szacunku do pracowników urzędu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 19:59:16

    Powodzenia dla Pana Macieja i Pani Moniki! Trzymam kciuki za to, żeby zrobić porządek w całej Gminie i porozliczać niegospodarność poprzednika. Ciekawa jestem ile nieprawidłowości wypłynie... I proszę się nie przejmować nieprzychylnymi komentarzami - pewnie w 99% piszą je osoby zależne od Pana Wójta w pracy - a wiadomo, że jak z „nic nie robienia” trzeba przejść na tryb „pracy” to się nie podoba. Jeden komentarz to potwierdził - skąd zwykły mieszkaniec Gminy wiedziałby, że Wojt nie dał kasy na święta z socjalu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 20:54:26

    Panie Wójcie wierze ze z Panią Moniką, osobą z doświadczeniem na tym stanowisku, krok po kroku uczynicie gminę lepszą i bardziej nowoczesną! Cudów nie oczekuje, bo zastana sytuacja nie jest kolorowa, ale daje Wam szanse i za 5 lat będę oceniać . Hejtem się nie przejmujcie - tak już jest ze "psy szczekają a karawana jedzie dalej" POWODZENIA!!!!!

  • Anna - niezalogowany 2019-01-02 21:00:26

    Maciek nie przejmuj się. Nikt z komentujących nie przedstawił się wszyscy używają nicka,, gość, boją się tylko czego.... Łatwo opluwac kogoś nie patrząc mu w oczy jeśli ktoś ma pretensje to myślę że wójt wysłucha w swoim gabinecie. Maciek nie jestem z Twojej gminy obecnie ale 24 lata temu byłam,jestem pełna podziwu dla Ciebie, że zgodziles się startować, ale trzymam za Ciebie kciuki, nie daj sie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-02 21:46:03

    Próbuję zrozumieć, czym kierują się ludzie, którzy lamentują jak to się zawiedli i nawołują Wójta do dymisji .... bo chyba nie logiką? Drodzy wyborcy - dajcie IM szansę. Pozbądzcie się bezsensownych uprzedzeń i zacznijcie oceniać po czynach!!! Co z tego ze Pani Monice nie udało się w poprzednich wyborach?! Będę Ją oceniać po rezultatach Jej pracy i wowczas wyciągać wnioski. Dostajecie ode mnie zielone światło :) powodzenia :)

  • Ruda - niezalogowany 2019-01-02 22:30:28

    Ludzie chyba was zazdrość zżera,że to Pani Monika jest wice wójtem. Uważam,że to odpowiednie osoby na stanowisku,a kto źle wypisuje na włodarzy gminy to chyba boi się,że wyjdzie na jaw dużo nieprawidłowości. A i mam nadzieję,że pracownicy gminy w końcu wezmą się za robotę a nie jak za poprzedniego wójta. Dajcie im popracować 5 lat a dopiero potem wyrażajcie opinie.

  • Hmmm - niezalogowany 2019-01-03 15:45:34

    A w prawie to raczej funkcjonuje pojęcie zastępcy wójta a nie wicewojta xD

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 21:18:42

    Do Pani, która nie rozumie dlaczego tak drastycznie idą ceny za wywóz śmieci. Wystarczy poczytać, zasięgnąć informacji jakie są wymogi unijne i Ministerstwa Środowiska i wszystko jasne. Niestety nic nie da się z tym zrobić a oskarżając Radnych czy też wójta , że nic z tym nie robią jest bezsensowne. Podwyżka śmieciowa obowiązuje w całej Polsce i to nie tylko proszę sobie wyobrazić w gminie Sobolew. Proponuję poczytać, obejrzeć wiadomości a później oczerniać ludzi którzy chcą coś dla gminy zrobić. Sytuacja może była by inna gdyby nie było rejonizacji lub gdyby była firma konkurencyjna. Niestety jest tak a nie inaczej.

  • Marcin. tak ten samo co ma kas - niezalogowany 2019-01-06 22:31:25

    Panie nowy Wójcie głosowałem na Pana więc mam prawo pytać (zwłaszcza że moje pytania na FB są kasowane) Czy opłata za żłobek została zmniejszona?podobno miał Pan postulować na najbliższej radzie o zmniejszenie tej opłaty. Czy 16 zł za śmieci to nie przesada? Zwłaszcza że są zabieranie tylko 1 raz w miesiącu. Mam nadzieję że jest Pan w stanie wytłumaczyć dlaczego zatrudnia Pan na stanowisku zastępcy panią G, której to nie wybrano w głosowaniach w 2014 roku. Jeżeli tak to dlaczego otwarcie nie mówił Pan o takich zamiarach podczas kampanii, czyżby chodziło o to że wtedy przegrały Pan z kretesem?

  • Do Marcina - niezalogowany 2019-01-07 11:53:29

    Niech Pan nie robi z siebie kretyna. Skoro umie Pan korzystać z FB i innych dobroci internetu to zapewne obejrzeć poszczególne sesje też Pan może a tam znajdzie Pan odpowiedzi na większość pytań.

  • Marcim - niezalogowany 2019-01-07 13:06:42

    Tak się składa że obejrzałem te 3 sesje, 2 z nich są z głosem poniżej krytyki, a na 3 nikt nie odpowiedział na żadne z moich pytań. No może poza argumentacją Wojta że "W Żelechowie płacą wiecej" ale zapomniał że wszedzie indziej płacą mniej. Jakie to typowe dla plebsu jak nie ma argumentu to zaczynają się wyzwiska... Ps. Umiem korzystać z FB i wiem że pozostał w tam tylko pytan8a przychylam wójtowi, inne są natychmiast kasowane.

  • gość 2019-01-07 14:55:47

    Bzdury , da się zrobić ze śmiećmi porządek i to szybko . Można powrócić do poprzedniego systemu nawet wbrew wymogom ministerstwa albo zwyczajnie nie płacić za to dziadostwo bo to służy tylko firmie odbierającej i będącym w porozumieniu decydentami w gminie .Większość jest zbyt ograniczona by protestować więc wygodnie mówić ,,nic nie można zrobić '' za to podnosić stawki to już da się zrobić bardzo łatwo szczególnie jak nie za swoje .

  • Do Marcina - niezalogowany 2019-01-07 16:36:29

    O opłacie za żłobek było na ostatniej sesji. O przesłankach konieczności zatrudnienia zastępcy była mowa pod koniec 2 sesji. Temat śmieci wałkowany od tematu rejonizacji, jednego odbiorcy na 2 sesji, po temat opłat na tle innych gmin na sesji ostatniej. A tak przy okazji, wolę być plebsem niż taką oświeconą elitą, która widzi tylko siebie. Skoro Pan taki rządny odpowiedzi na nurtujące pytania to dlaczego nie był Pan jeszcze w Urzędzie " u źródła,"? Szkalowanie anonimowe w internecie.... to rzeczywiście bardzo na miejscu. P.S. A czy poprzednikowi też Pan zadawał pytania np..dlaczego trzeba było zapłacić za projekt kanalizacji, skoro nie został wykonany, dlaczego nie znalazły się mieszkania komunalne i trzeba było wybulić za niewyeksmitowanych ludzi kilkadziesiąt tysięcy, dlaczego dwa złomy powypadkowe parkingowane były przez wiele lat za co zapłacono znowu kilkadziesiąt tys, dlaczego przespano dotację dla Parafii w Sobolewie, dlaczego w projekcie budowanego przedszkola nie zawarto robót, które są podstawą budowy budynku za co kilka setek poszło w dodatkowych pracach. No gdzie te Pana pytania? Jakież to typowe dla naszych elit. Pozdrawiam

  • Marcin - niezalogowany 2019-01-07 19:00:16

    Tak się składa że ja zostałem przez Pana porównamy do Kretyna. Po 1. Jak wspomniałem wcześniej głosowałem na nowego wójta, więc mam prawo pytać. Po 2. Nie mam jak przyjść do urzędu bo w tygodniu pracuje i w domu jestem już dawno po zamknięciu urzędu. Po 3. Nie miałem pojęcia o tym co, Pan pisze bo temat żłobka i przedszkola zainteresował mnie dopiero od tego roku. Po 4. Temat dotacji dla parafii obchodzi mnie najmniej, bo obecny proboszcz wystarczająco doji parafian, więc nie musi dostawać jeszcze z naszych podatków. Po 5. Zadałem pytania o rzeczy, które mnie najbardziej dotyczą, jeżeli jest naprawdę źle to czemu nie został zrobiony zewnętrzny audyt? Kontrola by ujawniła wszystkie nieprawidłowości i sprawa powinna trafić do prokuratury. Po 6. Nie podoba mi się wybór vice wójta, a już na pewno tej kandydatki. Powtarzam należało o tym poinformować w kampanii, ciekawe jaki byłby wtedy wynik wyborów. I wreszcie po 7. Byłego wójta krytykowałem, tego też zamierzam szczególnie że już na starcie zaczął od podwyżek. Proszę zrobić oficjalny FB urzędu gminy, gdzie każdy będzie mógł zadać pytanie. Pozdrawiam z mojej strony to wszystko.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-07 22:27:25

    No Gościu, znawco gospodarki odpadami z tym porozumieniem obydwu stron bezpośrednio decydujących o naszych śmieciach to odjechałeś w stronę pomówienia. Swoją drogą, ciekawe jak wyobrażasz sobie protest? Przestaniemy oddawać śmieci, wysypiemy na tory w Sobolewie czy na S17? Do poprzedniego systemu segregacji już nie wrócimy,bo ten został ujednolicony w całym kraju i tylko trzeba się bać co nas czeka za rok, kiedy definitywnie w całej Polsce będą obowiązywały te same przepisy. Niby nie jesteś zacofany a nie posiadasz podstawowej wiedzy. Pokaż gminę w naszym powiecie gdzie cena nie wzrosła. Fakt niektórzy z wójtów ogłosili przetargi na odbiór w zeszłym roku, przed wyborami, a u nas były ważniejsze sprawy. To nie są tajne informacje. Wystarczy poszperać w Biuletynie Informacji Publicznej poszczególnych samorządów.

  • Do Marcina - niezalogowany 2019-01-07 22:44:41

    Z tym porównaniem bym nie przesadzał. Kontekst był taki żeby w dobie dostępu do informacji, chociażby na yt nie zadawać pytań, które mają odpowiedzi. Z jednym się zgodzę oficjalny profil na Fb jest niezbędny. Miejmy nadzieję, że Ktoś to weźmie pod uwagę. Osobiście nie wyobrażam sobie wypisywania do Wójta pytań indywidualnych ( w sensie każdego mieszkańca ), bo ten w końcu nie będzie miał życia osobistego. Ja jestem zwolennikiem mówienia w twarz o tym co się myśli. Dlatego z ulgą odetchnąłem po wyborach, bo poprzednik nawet jak z nim rozmawiałeś to owszem Cię wysłuchał i... zapomniał o czym była mowa. W każdym razie jeśli Pan się poczuł urażony to przepraszam. Nie porównałem Pana do kretyna tylko poprosiłem żeby Pan nie szedł w tym kierunku. Aczkolwiek określenie "plebs" traktuję jako komplement.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 14:58:57

    Witam wszystkich. Tak posłuchać tych wypowiedzi to dołączam do tych co mówią że nowy wójt Maciek totalnie zawiódł na maksa.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 15:03:53

    Jak można tak nabierać ludzi, mydlić oczy. No i jeszcze Garnkowa, teraz to bedzie chodzić szersza jak koszula... Gdyby wyborcy ją chcieli to by ją wybrali w poprzednich wyborach. A nowy wójt jak zasiadł na stołek to już nie poznaje ludzi którzy mu pomogli na ten stołek wskoczyć . To jest normalne ???

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 15:10:58

    Sytuacja podobna do relacji parafian z proboszczem w sobolewie. Jaki on był miły , jak fajny, jaki przystępny żeby sie parafianom przypodobać, a teraz... Jak daje czadu, tylko kasa i kasa, nic sie wiecej nie liczy, tylko mamona. Tak samo i wojt nowy, zeby sie przypodobać to ukrywał swoje plany, a teraz to pokaże dopiero. Nie liczą sie ludzie, o nie. Kasa najważniejsza. Jak tak można, zwykły szary niejeden człowiek nie ma na chleb, a ksiądz tylko dawaj. Na to, na tamto... A kto powiedział ze wymogiem są marmury?! A jak można wymuszac na parafianach ile kto ma dać na kolędę. Włosy się jeżą, księża bedą kupować super ciuchy i wozić sie super autami a Kowalski na chleb nie ma, albo na bułkę dla dzie ka.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 15:40:49

    I tak budują własne folwarki.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 16:55:59

    Obłuda totalna wszędzie.odnośnie wójta to dojdzie do tego że razem z tą panią wywiozą ich na taczce... A jeśli chodzi o proboszcza z Sobolewa to jeszcze dopóki pokolenie staruszków istnieje to dadzą sie omamiać, ale za kilka lat to nie bedą grzmieć na ludzi żeby kase dawali bo mało kto do kościoła pójdzie przez księży tylko i wyłącznie przestaną do kościoła chodzić. Mówi sie że sakramenty są darmo dane...gdzie pytam się? Takie haracze księża pobieraja że sie w głowie nie mieści za wszystko.!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 20:41:38

    W dzisiejszej gazecie powiatowej jest artykuł, w którym to nowy wójt oficjalnie przyznał, że oddaje władzę administracyjną P. Monice. Ludzie jak mogliśmy dać się tak zrobić w balona? Co do księdza w Sobolewie to jego zapały remontowe to już groteska. Temu człowiekowi nie wystarczą już zwykle remonty on na przestrzeni dwoch ostatnich lat wyciągnął już prawie 1 milion złotych (jak nie ponad), a na 2019 zaplanował kolejne 500 tyś złotych w remontach. Na kolędę powiedział że 100 zł to za mało bo to tylko około 8 zł na miesiąc. To jest skandal!!! Bardzo dobrze że ta dotacja przepadła bo to była kiełbasa wyborczą porzeniego wójta, jak taki chojny to niech z własnej kieszeni daje.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 10:42:26

    Wiecie co niektórzy z Was to nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Cytuję "Pierwsze dni pracy wykazały potrzebę wsparcia merytorycznego w administrowaniu urzędem gminy. Mimo dużego wsparcia pracowników gminy oraz sekretarza uważam , że jest potrzeba zmian w funkcjonowaniu urzędu. Chcę to powierzyć osobie z doświadczeniem , jak wiemy Pani Monika ma 10-letni staż prac w samorządzie. Chciałbym skupić się na inwestycjach, pozyskiwaniu środków zewnętrznych i nadzorze realizowanych prac. Chciałbym też mieć czas na prace w terenie oraz kontakt z mieszkańcami. Pani Monika zapewni więc prawidłowe funkcjonowanie urzędu pod kontem administracyjnym. Powołanie Pani Monika akurat na tego typu stanowisko spowodowane było też przepisami które muszę przestrzegać. Celem tej kadencji jest zatarcie niepisanej granicy pomiędzy częściami gminy. Uważam, że jest tu po prostu niezbędna." Od kiedy administrowanie urzędem gminy to administrowanie całą gminą? Jak można w komentarzu publicznym tak minąć się z prawdą i rzucić oszczerstwem??U nas ludzie słyszą to, co nigdy nie zostało powiedziane, np na ogłoszeniach parafialnych. Widzą to, czego nie było. Nie szkoda Wam (niektórym) czasu na takie manipulacje? Przecież kiedyś ktoś z Was (Nas) może zostać bohaterem jakieś wyssanej z palca historii i być pożywką opinii publicznej... Owszem Wójt i Jego zastępca z racji stanowiska w sposób naturalny narażeni są na krytykę i ocenianie. To rozumiem, ale krytyka nie równa się oczernianiu i zwykłym kłamstwom czy pomówieniom. Włączcie logiczne myślenie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 12:35:00

    Akurat jeżeli chodzi o koszty związane z remontami były opisane w ogłoszeniach parafialnych, tak samo jak to że ludzie "z satysfakcją dają banknot 100 zł, zapominając że jest to tylko około 8 zł na miesiąc" dla niedowiarków mam zrzuty ekranów tych ogłoszeń chętnie prześle dalej :-)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 13:57:20

    Ja akurat myślałam.o ogłoszeniach parafialnych w Gończycach.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-11 08:07:32

    Przecież oczywistą rzeczą jest po co te remonty, owszem coś jest zrobione , ale przy okazji księża przytulają taka kase że nam sie w głowach mieści.