:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Najstarszy mieszkaniec Garwolina skończył 100 lat!

Jan Głaszczka jest najstarszym mieszkańcem Garwolina. W czwartek 9 listopada mężczyzna skończył 100 lat.

Dokładnie w 100. urodziny Dostojnego Jubilata odwiedzili burmistrz miasta Tadeusz Mikulski, wiceprzewodnicząca rady miasta Maria Pasik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej oraz kierownik KRUS Tomasz Kwiatkowski. W tym gronie odśpiewano stulatkowi „200 lat” i wzniesiono toast szampanem.

Pan Jan Głaszczka urodził się 9 listopada 1917 roku w Kujawach w gminie Miastków Kościelny. Większą część życia mieszkał w Wilkowyi. Założył rodzinę, urodziły mu się 4 córki.

Podczas spotkania Dostojny Jubilat wspominał swoje życie: pracę na roli, członków rodziny, którzy odeszli, a także przeżycia wojenne m.in. pracę w obozie na terenie Austrii. Zebranym gościom pokazywał swoje dokumenty – dziś już prawdziwe pamiątki, a także stare zdjęcia. Pan Jan podkreśla, że cieszy się bardzo dobrą opieką rodziny, szczególnie córki z którą mieszka.

Pomimo swojego wieku stulatek cieszy się znakomitym zdrowiem, kondycją i dopisuje mu humor. Jest otwarty i bardzo pogodny – aż trudno uwierzyć, że właśnie skończył 100 lat.

 

Wszyscy przybyli goście życzyli Panu Janowi kolejnych lat w zdrowiu i w tak świetnej kondycji.

 

Źródło: UM Garwolin, oprac. ur

 


Najstarszy mieszkaniec Garwolina skończył 100 lat! komentarze opinie

  • gość, UBywatel - niezalogowany 2017-11-10 16:30:42

    przed wyborami to wszyscy biegaja do JUBILATÓW.... Liczą na wsparcie w poparćiu?

  • gość 2017-11-13 09:10:40

    Dlaczego Redakcja nie sprawdzi w Urzędzie stanu Cywilnego i podaje mylne informacje. Najsztarszym mieszkańcem Garwolina jest bowiem pani Marianna Rękawek która skończyła 103 lata

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl