:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Nie pozwól, by trawa Cię przerosła. Inauguracja projektu Fundacji Samsara

Archiwum Aktualności, pozwól trawa przerosła Inauguracja projektu Fundacji Samsara - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal eGarwolin.pl 18/09/2017 07:42

Rodzice, a także nauczyciele w codziennej pracy stykają się z problemem używania substancji psychoaktywnych, a także zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Wychodząc z założenia, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, Fundacja “Samsara” opracowała program mający na celu budowanie świadomości lokalnej społeczności o tym, jak ważny jest zdrowy styl życia i zachowania prozdrowotne. Dziś, otwartym spotkaniem edukacyjnym, Fundacja inauguruje projekt i rok szkolny.

 

Spotkanie edukacyjne rozpoczęło się 18 września o godzinie 9:30 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

 

Wychowanie młodego człowieka na umiejącego dokonywać dobrych dla siebie i swojego zdrowia wyborów, to nie lada sztuka. Potrzebna jest do tego pełna współpraca rodziców i nauczycieli, by uświadamiali na jakie niebezpieczeństwa jest narażony w otaczającym go świecie, a także sami znali symptomy, które mogą im podpowiedzieć, że dziecko wymaga ich wsparcia. Właśnie dlatego edukacja mająca na celu zbudowanie świadomości jest tak ważna dla lokalnej społeczności.

– Biorąc udział w spotkaniach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym mam dostęp do najnowszej wiedzy oraz nowych metod pracy pomagających przeciwdziałać występowaniu uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Postanowiłam z zespołem zaufanych i doświadczonych specjalistów przygotować i zrealizować program zawierający ten zakres wiedzy w naszej społeczności lokalnej, w Garwolinie – mówi Anetta Stobiecka–Donicz, pomysłodawczyni projektu. – W ramach projektu przewidzieliśmy także zajęcia skierowane do specjalistów pracujących z dziećmi lub młodzieżą, by dać im nowe narzędzia, metody pracy. A wszystko po to, byśmy wspólnie budowali nasze życie w oparciu o świadome, zdrowe nawyki – dodaje.

Podczas inauguracyjnego spotkania odbywa się debata z udziałem liderów młodzieżowych, dedykowana młodzieży od lat 15 i pracownikom oświaty oraz instytucji i placówek pracujących w obszarze profilaktyki, interwencji i terapii. Wyświetlony zostanie także głośny film “Spring Breakers” obrazujący świat, w którym głównym mottem jest dobra zabawa, bez ograniczeń, zasad i nadzoru rodziców; pokazujący konsekwencje nieświadomego życia i zagrożeń jakie za sobą niesie.

 

Uruchamiają cykl zajęć

– Wraz z nowym rokiem szkolnym uruchamiamy cykl zajęć mających na celu pomoc dzieciom i młodzieży w zmierzeniu się z zaistniałym problemem poprzez udział w indywidualnym programie terapeutycznym CANDIS, programie FRED – wczesnej interwencji profilaktycznej, programie TUKAN, indywidualnej terapii pogłębionej uzależnień czy konsultacji psychiatrycznej. Rodzicom dajemy dostęp do krótkoterminowej terapii par wspierającej leczenie uzależnień, a także do porad prawnych – mówi Anetta Stobiecka-Donicz. – Równolegle uruchamiamy program “Poznaj samego siebie” dedykowany pracownikom oświaty oraz instytucji interwencji i placówek pracujących w obszarze profilaktyki wskazującej, interwencji, terapii, rodzicom oraz przedstawicielom władz lokalnych. Jego inauguracja odbędzie się 20 września 2017 roku. W ramach tego programu realizowany będzie Powiatowy Zjazd Profesjonalistów, program korekcyjny TUKAN, a w ramach niego: warsztaty dla młodzieży, grupa wsparcia dla rodziców, konsultacje indywidualne i terapia rodzinna, dla młodzieży trening społecznego poznania i neuropoznania, trening umiejętności społecznych, warsztaty dla młodzieży ze skłonnością do zachowań agresywnych, szkolenie z Dialogu Motywującego dla profesjonalistów, warsztaty witrażu tiffaniegi i ceramiki, nauka i doskonalenie pływania, jednodniowa wycieczka dla laureatów konkursu – dodaje.

Programy FRED oraz CANDIS znajdują się na liście rekomendowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. FRED jest programem wczesnej interwencji profilaktycznej, natomiast CANDIS skierowany jest do osób już używających i uzależnionych od konopi, a także ich rodzin i bliskich, by pomóc im radzić sobie z tym problemem.

Przy realizacji projektów wezmą udział doświadczeni i cenieni lokalnie specjaliści. Anetta Stobiecka – Donicz do współpracy zaprosiła m.in. Mariolę Białecką – psychologa, terapeutę behawioralno-poznawczego; dr. n. med. Katarzynę Biernacką – psychologa, neuropsychologa, terapeutę behawioralno-poznawczego; Jadwigę Stobiecką trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistę terapii uzależnień; Joannę Kozłowską – psychologa, specjalistę terapii uzależnień; Małgorzatę Osiak – pracownika socjalnego; Rusłana Oniszczuka psychologa, specjalistę terapii uzależnień; zaś zajęcia
z pływania poprowadzą instruktorzy ze szkoły pływania Swim&You. Za konsultacje prawne odpowiadać będzie adwokat Agnieszka Śliwecka, a za konsultacje psychiatryczne - Marcin Wałecki, psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży i dorosłych.

Programy “Nie pozwól, by trawa cię przerosła” i “Poznaj samego siebie” są współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia oraz Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałaniu Narkomanii. Udział w większości zajęć jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.samsara.org.pl.

{jb_greenbox}Fundacja Samsara powstała z inicjatywny Anetty Stobieckiej – Donicz i Jadwigi Stobieckiej. Celem jest działalność na rzecz lokalnej społeczności poprzez propagowanie prozdrowotnych nawyków i edukację na temat zagrożeń wynikających z ryzykownych zachowań (profilaktyka i interwencja). Do współpracy założycielki zaprosiły grono profesjonalistów pracujących w obszarze profilaktyki, psychoterapii
i edukacji, w tym Mariolę Białecką i Katrzynę Biernacką wchodzące w skład Zarządu fundacji. Realizowane programy skierowane są do całych rodzin, a także do specjalistów (pracowników oświaty, instytucji i placówek) i przedstawicieli władz lokalnych, by dostarczyć im najnowszą wiedzę, nowe formy i metody pracy.

Anetta Stobiecka – Donicz - psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, pedagog z pasją. Specjalizuje się w psychoterapii, pomocy rodzinom w przeciwdziałaniu i rozwiązywaniu problemów alkoholowych i narkotykowych. Wiedzę i doświadczenie zdobywała m.in. kończąc 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” czy studia podyplomowe “Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja” UW oraz “Psychologia Społeczna w Zarządzaniu Rozwojem Organizacji” na SWPS w Warszawie. Posiada szereg certyfikatów potwierdzających jej wiedzę m.in. certyfikat w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA, certyfikat w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych PARPA czy certyfikaty realizatora programu CANDIS i FreD goes net. By pracować na najwyższym poziomie, nieustannie się dokształca.
W ramach podnoszenia kompetencji w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień ukończyła szkolenia uprawniające do realizowania programów: FreD Goes Net, TUKAN, Program Wzmacniania Rodziny 10-14, CANDIS, Krótkoterminowa Terapia Par wspierająca leczenie uzależnienia, Program Ograniczania Picia Alkoholu. Ukończyła także Studium Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie I i II stopień. Aktualnie uczestniczy w ostatnim roku szkolenia "Systemowe rozumienie rodziny: podejście systemowe w terapii rodzin" atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Żyjąc i pracując w Garwolinie, czerpie wiedzę od polskich i międzynarodowych autorytetów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a także Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. Jej zasługi potwierdza otrzymany Medal Komisji Edukacji Narodowej. Zdobytą wiedzę przenosi na grunt lokalny, pomagając społeczności w tworzeniu świadomego, mądrego i zdrowego życia. Jest członkiem m.in.: Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego w Garwolinie czy Powiatowego Zespoły d/s Koordynacji Realizacji Narodowego Programu Ochrony zdrowia Psychicznego. Do współtworzenia Fundacji SAMSARA zaprosiła swoją mamę Jadwigę Stobiecką i córkę Paulinę Donicz (studentkę medycyny).

Kontakt do Fundacji SAMSARA:

Anetta Stobiecka – Donicz, fundacja@samsara.org.pl; tel. 509 594 695.{/jb_greenbox}

 

(Informacja prasowa, oprac. ur) 2017-09-18 10:05:47


Reklama

Nie pozwól, by trawa Cię przerosła. Inauguracja projektu Fundacji Samsara komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

kierowca - dostawca

Hurtownia warzywna JARMIR zatrudni na stanowisko : - dostawca art.spożywczych prawo jazdy kat.B - handlowiec prawo jazdy kat.B Oczekiwane zadania..


Dam prace fryzjerowi

Salon fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace. Szczegóły pod nr telefonu 503-157-609


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


spredam drewno kominkowe i

drewno kominkowe i opałowe


sprzedam dom

Sprzedam piętrowy dom (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Wojska Polskiego 75. Powierzchnia użytkowa 165 m2, 348 m2 powierzchnia gruntu. 5..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Sprzedam piekna dzialke

Sprzedam działke budowlana 2.071m2 na zamknietej prywatnej ulicy w Mierziaczce, 0.5km od obwodnicy Garwolina, 3km od centrum Garwolina. Prad, gaz,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Firma Wydawnicza Michał Gawryołek z siedzibą w Ryki 08-500, ul. Szkolna 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"