:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Nielegalne papierosy w Łaskarzewie

Sprawy kryminalne , Nielegalne papierosy Łaskarzewie - zdjęcie, fotografia

Garwolińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, zabezpieczyli papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, posiadającego te wyroby. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

– Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, w ubiegły poniedziałek zabezpieczyli znaczną ilość papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Wyroby te znajdowały się  w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych na terenie prywatnej posesji w Łaskarzewie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1900 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wynosi ponad 40 tys. zł – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Mężczyzna posiadający nielegalne papierosy trafił do policyjnego aresztu. 68-latek odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. 

 

KPP Garwolin, oprac. ur


Nielegalne papierosy w Łaskarzewie komentarze opinie

  • zalogowany - niezalogowany 2018-11-05 10:06:33

    Panie Marku vel Pinokio Kapusto! Za każdym razem przy okazji tego typu PR-owych (czyt. propagandowych) publikacji pytam o sposób przeliczania wartości ,,uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa,, i jeszcze nigdy, choćby w komentarzach, Pan nie odpowiedział... Dlaczego? Jakim cudem z 1900 paczek PODRÓBEK tylko sam rzekomo utracony podatek, jest wart więcej niż cena legalnych fajek w kiosku??? 40.000zł / 1.900 paczek = 21,05 zł za JEDNĄ paczkę! Przecież w cenie legalnych (dajmy 16zł) ogromna część to różne podatki, ale są tam także koszty produkcji i marża producenta, marża sklepu/kiosku? Jak Wy to tam liczycie??? Jak w kawałach z czasów PRL?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl