:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Niemieccy uczniowie odwiedzili Garwolin

Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły Albertus-Magnus-Gymnasium Bensberg w Niemczech na przełomie stycznia i lutego przebywała w Garwolinie w ramach wymiany z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wymiana uczniów odbywa się pod hasłem "W cztery oczy. Pokonaj stereotypy. Unter vier Augen. Bekämpfe Stereotype". Koordynatorkami projektu współfinansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży są Ewelina Nowak i Joanna Kuźnia.
5 lutego polsko-niemiecka grupa odwiedziła nową siedzibę Starostwa Powiatowego.
- Serdecznie witam Państwa. Jesteście pierwszymi gośćmi w tym budynku, bowiem 5 lutego o godz. 8.00 rozpoczęliśmy urzędowanie w tym nowym miejscu. (…) Myślę, że jest to dobra oznaka otwartości dla wszystkich osób, które będą przychodzić do tego budynku - mówił witając młodzież starosta Marek Chciałowski.
Włodarz przedstawił młodzieży walory i historię regionu garwolińskiego. Opowiedział też o współpracy międzynarodowej i kontaktach, które powiat utrzymuje  m.in. z firmą Bruüggen z Lubeki.
Uczniowie z Niemiec opowiedzieli o wrażeniach z kończącego się pobytu, o różnicach ale i podobieństwach kulturowych.
Goście z Niemiec otrzymali  drobne upominki od starosty, a także pamiątkowe grawerki od dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Garwolinie Joanny Ostrowskiej.

(Garwolin-starostwo.pl, oprac. MB)


Niemieccy uczniowie odwiedzili Garwolin komentarze opinie

  • gość 2018-02-08 13:29:22

    Blisko maja z Garwolina to TREBLINKI, NIECH POKARZĄ IM CO ICH DZIADKOWIE ZROBILI Z ŻYDAMI I INNYMI NARODAMI. Była by tam właściwa lekcja historii

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl