:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Nierówne traktowanie urzędników i patologia w radzie miasta Garwolina?

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

– Panie burmistrzu, który z radnych przeciwstawi się panu? Który to zagłosował kiedykolwiek przeciwko decyzji, którą pan podejmuje? Pan mówi, że urzędnik przyjdzie. No nie przyjdzie urzednik, bo pan go zwolni. Tak samo i radni nie zagłosują, bo każdy z nich jest od pana zależny. Przecież to jest patologia w tej chwili w tej radzie. Ja mam nadzieję, że się układ zmieni po wyborach – mówił podczas ostatniej sesja rady miasta Garolina radny Leszek Mączka. Co go tak wzburzyło? Kto stanął w obronie włodarza miasta?

Zaczęło się od tematu sprzedaży budynku dawnej pralni w Koszarach, a zakończyło się na ostrych słowach i mocnych zarzutach w kierunku rady miasta i burmistrza Garwolina. Podczas ostatniej sesj rady miasta, która odbyła się w minionym tygodniu radny Leszek Mączka poruszył temat powołania komisji przetargowej w sprawie przeprowadzenia przetargu ustnego na sprzedaż działki, na której znajduje się budynek dawnej pralni w Koszarach. Radny, który jest przeciwny sprzedaży obiektu, przypomniał , że podczas przeprowadzonej w Koszarach wizji lokalnej z udziałem konserwatora zabytków, zastanawiano się skąd wziać pieniądze na remont budynku.

 

Inni zdobywają dofinansowania

– Ja jestem skromnym radnym, pracuję za skromną dietę, natomiast pan burmistrz zatrudnia urzedników, solidnie opłacanych, którzy powinni wiedzieć skąd te pieniądze wziąć. Ja podejrzewam, że raczej nie ma tutaj takich urzędników, którzy wiedzieliby, skąd te pieniądze wziać – mówił Leszek Mączka. Radny, prezentując samorządowy miesięcznik, zaznaczył, że inne miasta radzą sobie z pozyskiwaniem środków na tego typu zadania. Za przykład podał renowację zabytkowej bożnicy w Makowie Mazowieckim. Obiekt, który zdaniem radnego Mączki jest bardziej zdewastowany, niż garwolińska pralnia, zostanie wyremontowany i przystosowany na cele edukacyjne, kulturalne i turystyczne. Koszt inwestycji sięga blisko 2 mln zł. Z tego samorząd lokalny pozyskał ponad 1,1 ml n zł dofinansowania. Radny zapytał, czy w garwolińskim magistracie są urzednicy, potrafiący pozyskać środki na remont pralni. Chwilę później sam sobie odpowiedział na to pytanie cytując ulotkę dawnego SDG: „w urzędzie miasta nie ma i nie było kompetentnej osoby, która by skutecznie zajmowała się pozyskiwaniem funduszy unijnych”.

 

Urzędnicy skarżą się na nierówne traktowanie

Chwilę później radny Mączka przytoczył historię sprzed 3 lat. – Urzędnicy Urzędu Miasta skarżyli się na działania Urzędu Miasta. Panie burmistrzu, bezpośrednio atak był na pana, że urząd miasta jest źle zorganizowany, że nierówno są traktowani pracownicy. Są kategorie pracowników. Jedni są faworyzowani, inni mniej doceniani. Jedni dostają premie, inni tych premii nie dostają i tak dalej, i tak dalej – mówił radny, który dodał, że wówczas zobowiązał się, że tę sprawę poruszy. Po kilku dniach został poproszony o wstrzymanie się, że może coś się zmieni. – Mówiono mi jeszcze, że jest nierówny podział pracy, że jedni są mocniej obciążeni obowiązkami służbowymi, inni mniej – kontynuował radny, który dodał ze spotkał się z urzędnikami i został przez nich zapewniony, że nic w tej sprawie nie zmieniło się na lepsze. Postanowił więc nagłośnić temat.

 

Ja mam patrzeć jak to niszczeje?”

Burmistrz Tadeusz Mikulski podkreślił, że osobiście zaangażował się, aby pozyskać budynek pralni na rzecz miasta. Włodarz przyznał, że teraz samorząd ma z tym obiektem problem. Stowarzyszeniom i Centrum Sportu i Kultury, które myślały o przejęciu budynku, nie udało się zdobyć środków na remont. – Ja mam patrzeć jak to niszczeje? Jak to jest dewastowane? Rada wypowiedziała się jednoznacznie w tej sprawie – podkreślił burmistrz, przypominając decyzję o przeznaczeniu działki na sprzedaż. Włodarz miasta pytał radnego Mączkę, czy jego zdaniem na remont pralni powinny być przeznaczone środki na drogi, o których przebudowy proszą mieszkańcy.

 

Tadeusz Mikulski przyznał, że zadaje sobie pytanie, czy jego pracownicy nie są w stanie przyjść i powiedzieć mu jeśli ich zdaniem coś jest nie tak. – Każdy pracownik umawia się na konkretną pracę za konkretne wymagrodzenie. Jak przegłosuje pan panie radny, żeby zwiększyć budżet o 100 procent, to później zrobimy podwyżki dla pracowników o 100 procent i będą więcej zarabiać. Była taka sytuacja, że w tym urzędzie miasta w ogóle nie było podwyżek, a ja nie jestem cudotwórcą i sam z siebie nie uchwalę – stwierdził włodarz.

 

Wykonujecie polecenia burmistrza, nic więcej”

Radny Mączka zarzucił kolegom z rady, że zawsze głosują po myśli burmistrza, a urzędnicy siedzą cicho, bo boją się utraty pracy. – Panie burmistrzu, który z radnych przeciwstawi się panu? Który to zagłosował kiedykolwiek przeciwko decyzji, którą pan podejmuje? Pan mówi, że urzędnik przyjdzie. No nie przyjdzie urzednik, bo pan go zwolni. Tak samo i radni nie zagłosują, bo każdy z nich jest od pana zależny. Przeciez to jest patologia w tej chwili w tej radzie. (…) Ja mam nadzieję, że się układ zmieni po wyborach – stwierdził dobitnie radny.

Marek Łagowski prosił, żeby radny Mączka przestał czynić zarzuty radnym, kórzy reprezentują mieszkańców miasta. Dodał, że jego wnioski, jeśli tylko były zasadne i znalazły uznanie rady, to były przez nią przegłosowane. Wszystkie wnioski są także omawiane wcześniej na komisjach. Radny przypomniał również, że decyzją rady upamiętniono dziadka radnego Mączki, nadając jednej z ulic jego imię. – Budynek pralni został przeznaczony przez radę miasta Garwolina do sprzedaży uchwałą i pan burmistrz ma ją wykonać. Pretensje do pana burmistrza, że chce ją wykonać są bezzasadne, bo pan też jest radnym. Oczywiście pan może osobiście nie podpisywać się pod wszystkim, ale to my zadecydowaliśmy. Pan burmistrz w tym momencie jest wykonawcą naszej uchwały. Pan tego nawet nie zauważa? Pan ma pretensje do burmistrza, że wykonuje uchwały rady miasta, które jest jego obowiązkiem narzuconym przez ustawę? – pytał Łagowski.

– Proszę nie być śmiesznym. Wykonujecie polecenia burmistrza, nic więcej – odciął się radny Mączka.

 

Pan demonizuje”

– Jestem zbulwersowana tym, co usłyszałam o jakichś podziałach. O tym, co pan powiedział, że ludzie boją się pana burmistrza. Życzyłabym wszystkim takiego pracodawcy, który wszystkich wysłucha i nie dzieli na kategorie swoich pracowników. Jeżeli chodzi o wynagrodzenia i o premie lub brak premii, to premie otrzymują tylko i wyłącznie pomoce administracyjne i nikt więcej, a żaden urzędnik w urzędzie nie otrzymuje żadnej premii – zapewniła skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka, która prosiła o przekazywanie takich informacji w kuluarach, a nie na forum publicznym. – Pan demonizuje. Pan przedstawia pana burmistrza w takim świetle, w jakim on nigdy nie był i to nie jest taki człowiek i proszę nie mówić w taki sposób. Jestem zbulwersowana, jak można się w taki sposób wypowiadać – mówiła widocznie zburzona skarbnik magistratu.

– Ja reprezentuję społeczeństwo. Ta sprawa wisiała 3 lata – podkreślał Leszek Mączka.

Burzliwa dyskusja została zamknięta na wniosek radnego Jakuba Starzyńskiego.

 

W kolejnym punkcie porządku obrad sesji radny Mączka pytał dlaczego burmistrz nie odbiera telefonów od redaktor ogólnopolskiego dziennika oraz wprowadza ją w błąd udzielając informacji. – Ja panu powtarzam, nie mów fałszywego świadectwa – Tadeusz Mikulski, który dodał, że jest zniesmaczony zachowaniem radnego Mączki.

 

W związku z obraźliwym komentarzem użytkownika "Gość", dodanym 7 grudnia o godzinie 10.37, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski zamierza podjąć stosowne kroki prawne wobec jego autora. Treść komentarza została zablokowana i zabezpieczona do wglądu dla właściwych organów, prowadzących postępowanie.

ur


Nierówne traktowanie urzędników i patologia w radzie miasta Garwolina? komentarze opinie

  • gość 2017-12-06 17:46:55

    Panie radny Mączka czy już pan zaczął kampanie wyborczą ? wybory w Listopadzie 2018 roku weź się pan za oczyszczenie rzeki Wilgi bo dobrze to panu wychodziło , a jakie inwestycje zostały dokonane na pana terenie wyborczym niech się pan tym pochwali bo w radzie miasta jest tylko 2 osobowa opozycja i bardzo dobrze że tylko 2 osobowa bo strach pomyśleć jak było by kilku to prace rady i miasta były by paraliżowane jak było to niedawno wszyscy pamiętają nie każdy ma taką krótką pamięć jak wyborcy PIS .

  • bedok - niezalogowany 2017-12-06 17:58:37

    To nie patologia tylko demokracja a w demokracji przegrani zawsze będą niezadowoleni. Pan panie Mączka może sobie tylko pokrzyczeć ale i tak pana przegłosują tak jak w sejmie pana partia robi z pomysłami opozycji. A co do pralni to żaden to zabytek tylko zwykła stara rudera.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 19:53:05

    Dajcie spokój Panu maczce bo dobrze muwi wszyscy radni głosują pod dyktando burmistrza bo każdy ma coś do załatwienia dla siebie podczas kadencji więc lize dupe burmistrza jak tylko morze przykład radny lagowski zamienił ziemię swojego teścia i jej położenie za domkami jednorodzinnymi obok szkoły zawodowej i już je sprzedaje jako działki budowlane przez kture biegnie jeden z głównych kolektorów miejskich i tereny te są ciągle podtapiane z wiosny i po zimie lub przy każdej garwolinskiej powodzi stoi tam woda ale kto z tych radnych robi coś dla innych i miasta nikt jeśli nikt w ratuszu niepotrafi napisać wniosku o dotacje to co to za urzędnicy wszyscy tam siedzą po znajomości i dlatego taki cyrk jest swuj nic nie robi obcy

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 20:40:32

    Nie no skrzyżowanie z pasami dla pieszych wprost na drzewo na ul. Polskiej Mączka pięknie wykombinował... rzekę oczyścił...dajcie facetowi zaistnieć... może jeszcze coś mu się uda.

  • gość 2017-12-06 20:40:52

    brawo Panie Mączka bravo podziwiam za odwagę, radny łagowski to żenada

  • Rumcajs - niezalogowany 2017-12-06 21:56:39

    Panie Mączka odejdź i wstydu Miastu oszczędź. To dobrze że już zbliża się koniec kadencji rady. Więcej już pan nie oszukasz wyborców na swoje pisowskie hasełka, chyba lepiej idzie panu spawanie niż reprezentowanie wyborców miasta Garwolina.

  • gość 2017-12-06 22:31:12

    Tadeusz Mikulski przyznał, że zadaje sobie pytanie, czy jego pracownicy nie są w stanie przyjść i powiedzieć mu jeśli ich zdaniem coś jest nie tak. Od kiedy to burmistrz ma swoich pracowników ? Swoje to ma skarpety . Marek Łagowski prosił, żeby radny Mączka przestał czynić zarzuty radnym, kórzy reprezentują mieszkańców miasta. Ten zawsze się odezwie . Reprezentują samych siebie i własne interesy a nie mieszkańców ,z kogo debili robicie ? Mieszkańcy proszą o drogi ? Nie, żadają a nie proszą . Skąd wziąć ? Trzeba było nie robić durnych parków i kaczych dołków chociaż ludzie mówili jednoznacznie że to absurd i nie chcą tego . No ale od kiedy to ludzi się słucha .Widać teraz jak to reprezentują mieszkańców . Mieszkańcy mówili jasno że albo zaporowy i głębszy albo wcale . TU MODELOWO POKAZALIŚCIE ŻE JESTEŚCIE GRONEM SAUTE .

  • gość 2017-12-06 22:39:49

    Brawo Panie Mączka.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 22:54:21

    Brawo Panie Mączka.czas wypi... To barachlo . Najmądrzejsza Pani N. haha śmiechu warte. Mam nadzieję że w końcu po tylu latach ktoś mądry wystartuje i posprząta ten brud. Miasto przegralo w sądzie z wykonawcą basenu bo ktoś z urzędu miasta za to odpowiada ale to nie jego kasą więc spoko mieszkańcy zapłacą .najważniejszy park trele srele a plac dla dzieci przy rzece pamięta lata 80. Śmiechu warte.

  • 2954A - niezalogowany 2017-12-07 01:53:56

    Gdyby burmistrz faktycznie chciał coś zrobić w tym temacie to już dawno by się dogadał z jakąś grupą, z jakimiś ludźmi, którzy faktycznie chcą coś z budynkiem zrobić. A jedyne co potrafił mówić to - to nie ja, to oni. W obecnej sytuacji nie ma nic i nic nie będzie gdy nie-zabytek zostanie sprzedany i ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Bo nie oszukujmy się że kupi to ktoś komu będzie zależało na jakiejkolwiek tradycji. Liczy się kasa. Radni też mają to gdzieś - bo mają gdzieś także swoich wyborców. Prosty przykład - kilka lat temu dokonano napadu na Senatorskiej. Czy w mieście od tamtego czasu powstał monitoring? Poza tym to miasto nie ma żadnej spójnej strategii rozwoju - jeśli komuś pasuje np. zrobienie "tej" ulicy jednokierunkową - w tą stronę - to się to robi. Przykład z pomysłem radnego Ostrowskiego. Przekonywał że zmiana (obecny stan) kierunku ruchu przy starym kościele będzie głupotą. Ale kto go posłucha?! Urzędnik który wszystko ma gdzieś - bo pracuje tylko od 8 do 16?? Miasto - tonie. I radny Mączka zwraca uwagę na te rzeczy które są co najmniej niewłaściwe. A do tego ma rację... Tylko kto go posłucha?

  • gość 2017-12-07 07:57:19

    PAN MACZKA WIELKI RADNY BEZRADNY, ALE KASA LECI

  • gość 2017-12-07 09:31:29

    LATA NADUŻYWANIA TERAZ ZBIERAJĄ ŻNIWO .

  • mieszkaniec garwolina - niezalogowany 2017-12-07 09:44:19

    Najlepszym radnym jest :) redny z ulic II armi krajowej , batalionów chłopskich,Armi krajowej ten pan nie dosc ze nawet tu nie mieszka to nic nie robi ,brak chodnikow od wielu lat , samowolka , palenie plastikow typu: stare lodowki i inne sprzety adg zwozone przez jednego z mieszkancow , nie mowiac o tym ze od strony wjazdu na batalionów chłopskich nie ma przejscia bo parkuja uc x niowie ze szkoly idac z wozkiem trzeba uciekac na trawniki bo przejechać musi auto tak tak i wiele innych a nasz pan radny w bloku mieszka wiec po co cos robic ,

  • gość Marianna - niezalogowany 2017-12-07 10:56:03

    Panie Burmistrzu, jak Panu nie wstyd. Jest XXI wiek a na odcinku Jagodzińska aż za Przybyszów, nie można przejść do piekarni nie mocząc butów - jak popada deszcz lub śnieg z deszczem. Przy głównej ulicy, żeby nie można było kawałka chodnika ułożyć? Ludzie mówią, że koło swojej posesji Pan zadbał o chodniki. Proszę mieć wzgląd na wszystkich mieszkańców.

  • gość 2017-12-07 13:33:55

    kampania wyborcza PIS/SDG ruszyła, trzymajcie się ludzie, lepszy sort i disco polo nadchodzą!

  • gość 2017-12-07 15:31:38

    Smichu to wszystko warte. A Mączka? To prosty człowiek, który chce zaistnieć, więc plecie dyrdymały. Ja Jasio wogóle się nie odzywa i dobrze na tym wychodzi, dwie corki radnej seniorki są na stanowiskach samorządowych i dobrze. Ręce ktore leczą aż się nie chce komentować itd.itp. W Urzędzie to juz tylu pracowników jest, że głowa mała a co drugi to kierownik. Normalnie cyrk na kółkach a do tego rzeźbionych.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 16:19:29

    Burmistrz Mikulski już nieraz oszukał swoich wyborców i mieszkańców oszukał setki garwolinskich wędkarzy ich rodziny a to są ludzie którzy mu uwierzyli i na niego głosowali olal ich totalnie miał pomuc garwolinskiemu kołu wedkarskiemu przejąć mamuta po zakończeniu budowy obwodnicy obiecywał i nic niezrobil zniszczył dawną rzekę nawet nieprzyznaje się do tego ze to on i magistrat zarządza spuszczaniem rzeki a nie spółki wodne czy człowiek będący oszustem i bez żadnego chonoru powinien pełnić funkcję burmistrza

  • Sylwia - niezalogowany 2017-12-07 17:34:12

    Panie Maczka było działać w stowarzyszeniach.na pewno było by łatwiej wiele spraw załatwić, Niestety chciał pan wszystkie rozumy pojąć, nie mając żadnego doświadczenia chyba ze szwagra. Każde pańskie wystąpienie jako radnego to wielkie pośmiewisko.Stowarzyszenia pana usunęły ze swego grona ponieważ pod szyldem stowarzyszeń pan załatwiał swoje sprawy. TERAZ PAN "PŁACZE "ZE NIC NIE MOŻE. Lepiej weź się pan za czyszczenie rzeki, choć efekt będzie znikomy ALE ILE POKLASKU NAWET MEDIA COŚ NAPISZĄ(jak te media będziesz pan nachodził co dziennie)

  • gość 2017-12-07 20:23:03

    Najwiekszym szkodnikiem, miasta sa władze miasta wraz z włodarzem,tego nie da sie ukryc. Mozna lawirowac obiecywac nawet kłamać.To ze miasto pięknieje to nie zasługa władz lecz ludzi co w nim mieszkają.Szkodnicy tylko sprzedaja co moga wychodzac z załozenia ze po nich chocby potop. teraz zmienia sie ordynacja wyborcza, czas podziekowac tym szkodnikom i zarzadac rozliczenia ich. to jedyna prawda!!!!!!!!!!

  • gość 2017-12-07 20:31:53

    Popieram wpis że radny z II Armii i Armii Krajowej nic dla osiedla nie robi chodniki w rozsypce dziury, woda stoi przed szkołą, należało by poprawić w niektórych miejscach nawierzchnię żeby sie ludziom lepiej mieszkało a osiedlem nikt się nie interesuje . Osoba która nie mieszka na osiedlu tylko w blokach nie powinna reprezentować swoich mieszkńców bo mu na tym nie zależy.

  • gość 2017-12-07 21:12:41

    Mnie to zawsze śmieszy . Takie straszenie że zamierza podjąć itd jedynie można ustalić z jakiego komputera pisano a i to nie zawsze ale kto siedział przy klawiaturze już nie ustalą . Tak więc straszenie i nic więcej , rodzina ma prawo odmówić składania wyjaśnień . To cała prawda i ma służyć tylko straszeniu .

  • gość 2017-12-07 21:32:36

    To jest jedna sitwa , część rady , burmistrz i skarbnik . No i co z tego że może premii nie otrzymują jak inne dodatki biorą pod jakąkolwiek nazwą , funkcyjne itp Niektórym jest po prostu dobrze i bredzą publicznie bez wstydu i sensu . W obronie korytka . Ta co głosu udzielała też dobra . Jak sensownie zaczęły padać fakty to się uaktywniła aby więcej nie wypłynęło . Sitwa podobna do tej PO-PSL -KOMUCHY TYLE że lokalna i zajęta własnymi interesami . Macie też poparcie części ludzi tak jak i cały KOD bo mają w tym interes . Może pora pozbawić takich prawa głosu ?

  • gość 2017-12-07 21:38:53

    Powiem więcej . Radni z opcji burmistrza bez wstydu i nie mając sobie nic do zarzucenia będą ponownie kandydować i będą rozstawienia na okręgi wyborcze czyli inaczej mówiąc taktyka wyborcza . Tfuu

  • gość 2017-12-07 21:42:30

    """W związku z obraźliwym komentarzem użytkownika "Gość", dodanym 7 grudnia o godzinie 10.37, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski zamierza podjąć stosowne kroki prawne wobec jego autora. Treść komentarza została zablokowana i zabezpieczona do wglądu dla właściwych organów, prowadzących postępowanie." Skoro portal udostepnia dane komentatorów to szkoda tu pisać.A MOZE NIEKTÓRZY ZAPOMNIELI ZE PRL skończył sie prawie 30 lat temu.W demokracji panuje wolność słowa Osoba publiczna ZAJMUJAC PUBLICZNE STANOWISKO POWINNA SIE LICZYC Z KRYTYKA I INNYMI KOMENTARZAMI NA TYM MIEDZY INNYMI POLEGA DEMOKRACJA .PANIE BURMISTRZU ZA 10 MIESIECY WYBORY I MIEJMY NADZIEJE ZE JUZ BEDZIE NOWY BURMISTRZ WRAZ Z NOWA RADA MIASTA.CZY TO WAQRTO?????????????

  • gość 2017-12-07 22:17:13

    NO TO TERAZ NIECH ARESZTUJĄ KOMPUTER, HA HA HA

  • gość 2017-12-08 08:20:34

    Sąd burmistrzowi nie nowina . Chyba syn pracuje lub pracował , w dniu imienin prezesa sądu też burmistrz był widywany w sądzie . Ziobro rób porządek .

  • gość 2017-12-08 10:13:22

    Burmistrz zamierza wyciągnąć kroki prawne, tylko chyba nie wziął pod uwagę ze komentarz mógł być wysłany z telefonu lub internetu mobilnego.. Wiec ludziska UWAGA UWAGA AFERA NA 100FAJEREK!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 10:39:26

    To urzędnicy i włodarze tego miasta oraz ta rada obraża obywateli którzy ich poparli i wybrali i nikt nie lata po żadnych sądach i ich skarży porostu wychodzi co to są za ludzie na kturych oddaliśmy swoje głosy zamknijcie wszystkich albo usta

  • gość 2017-12-08 11:26:05

    Na drogi nie mają i nie tylko na drogi ale mają na kaczy dołek z pompami , na diety mają i nie słychać aby wstrzymano im diety albo za komisje , na śmieci nie dołożą , na wodę nie dołożą ale podatek podniosą ,opłaty podniosą i płać bo nie postawią się śmieciowej firmie która robi co chce i żąda ile chce a miasto może się tylko pokornie zgodzić . O tym ani słowa . Panie Mączka powiedz pan więcej o tych zamianach działek i innych działaniach , niech ludzie wiedzą jakie to interesy się robi w mieście i kto je robi .

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 16:34:48

    Burmistrz przez tyle lat swoich kadencji gdyby był za zwykłymi ludźmi i mieszkańcami gdyby słuchał ich opini lub opini rzeczoznawców co do niektórych miejskich inwestycji i zasiegnolby ich fachowej opini mógł zrobić wiele rzeczy lepiej i byłby dobrze zapamietany przez mieszkańców a tak jeszcze po wielu latach będzie się wspominać te fuszerki i kto za nimi stoi ale wszyscy u władzy mają jakieś dziwne poczucie że oni wszystko robią najlepiej bez żadnych fachowych konsultacji i niepotrafia się przyznać do własnych błędów

  • gość 2017-12-08 21:20:53

    Miasto nasze posiada wspaniałą infrastrukturę, jedna zakorkowana ulica.

  • Mączka jest OK - niezalogowany 2017-12-10 16:45:41

    Powinno w tej pralni powstać muzeum ziemi garwolińskiej . Środki wydaje się na głupoty , stara pralnia powinna być miejscem edukacji kolejnych pokoleń . Warto pomyśleć ponieważ łatwo coś zrujnować, gorzej odbudować . Decyzje powinny być logiczne ponieważ są ważne i decydują o kolejach losu czy to zabytków i innych aspektów społecznych ,,DOBRA ZMIANA JEST WTEDY DOBRA, KIEDY JEST DOBRA !!!"

  • gość 2017-12-11 09:02:29

    Akurat Radny Mączka probuje jeszcze "coś" robic a co na to pozostali ? Siedzą i pierdzą w stolki ? Winek , Łagowski , Michalik i pozostali .