:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inne Powiat, Komenda Straży Pożarnej ważny budowy - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal eGarwolin.pl 10/10/2018 12:58

To bardzo dobra wiadomość dla strażaków z KP PSP w Garwolinie! Samorząd powiatu garwolińskiego przekazał komendzie działkę pod budowę nowej siedziby, która będzie warta około 15 mln zł. Znamy lokalizację nowej siedziby PSP.

Obecnie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie mieści się przy ulicy Targowej. Położone przy tej samej ulicy targowisko oraz znajdujący się w niewielkiej odległości od komendy pasaż handlowy generują bardzo duży ruch pojazdów, co sprawia, że wyjazd strażaków do akcji często bywa utrudniony. Sam budynek kiedyś stanowił magazyn. Zaadaptowany pod potrzeby straży pożarnej nigdy tak naprawdę nie był do końca funkcjonalny. Strażacy napotykają problemy z manewrowaniem na placu i w garażu, którego stan również pozostawia wiele do życzenia. W najbliższych latach, Komenda Powiatowa PSP w Garwolinie zyska nowoczesną, w pełni funkcjonalną siedzibę, z której wyjazd do akcji będzie dużo łatwiejszy, a co za tym idzie, szybszy. Pierwszym, ważnym krokiem do realizacji tego celu było przekazanie garwolińskiej komendzie przez Starostwo Powiatowe działki pod budowę nowej siedziby.

 

Darowizna warta blisko 1,9 mln zł

Decyzja o przekazaniu działki zapadła w piątek 5 października. Podczas sesji rady powiatu, radni jednomyślnie podjęli uchwałę, na mocy której dokonali darowizny nieruchomości dla Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. Działka, na której zostanie wybudowana nowa siedziba straży pożarnej mieści się w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Składa się z dwóch mniejszych działek i łącznie ma powierzchnię 1,5 ha.

Starosta podkreślił, że z działki możliwy jest wyjazd zarówno na ulicę Kościuszki, jak i na obwodnicę Garwolina oraz na ulicę Stacyjną i dalej na Wilgę. Włodarz zaznaczył, że obecna lokalizacja siedziby komendy straży i korkowanie się ulicy Targowej utrudnia strażakom wyjazd, co opóźnia czas ich reakcji. – Dlatego też jest pilna potrzeba budowy nowej siedziby straży – mówił Marek Chciałowski, prosząc radnych o podjęcie stosownej uchwały. Wartość działki, określona przez rzeczoznawcę to 1 mln 874 tys. zł.

 

Powstanie porządny budynek zaprojektowany dla straży

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski wspomina, że budowa nowej siedziby komendy, dzięki wsparciu posła Grzegorza Woźniaka, znalazła się na liście w Komendzie Głównej PSP. Pierwszym, bardzo ważnym krokiem w realizacji tej ważnej inwestycji jest pozyskanie działki od samorządu powiatu garwolińskiego. Pierwsze rozmowy ze starostwem o działce rozpoczęły się około roku temu. W maju bieżącego roku komendant złożył formalny wniosek o przekazanie działki. Krzysztof Tuszowski przyznaje, że w związku z tym, że nie pochodzi z powiatu garwolińskiego, wcześniej zapoznał się z działkami, stanowiącymi własność powiatu i sprawdził osobiście każdą z proponowanych przez starostwo lokalizacji. Po negocjacjach ze starostą garwolińskim ustalono ostatecznie, że przekazana zostanie działka w GSAG (mapka). – Ta działka z tych wszystkich chyba jest najlepsza. Dla nas pod względem wyjazdu jest to chyba najlepsze miejsce – przyznaje komendant Tuszowski, który zaznacza, że dla inwestycji ważny jest między innymi kształt działki i jej szerokość, która pozwoli na postawienie komendy przy ulicy. – Będziemy w końcu mieli porządny budynek zaprojektowany dla straży, a nie dostosowany dla straży – podkreśla komendant, który przypomina, że obecna i poprzednia siedziba PSP (obecnie budynek OSP Garwolin) to budynki adaptowane dla potrzeb staży państwowej. Budynek przy ulicy Targowej był kiedyś magazynem, a obiekt przy ul. Wyszyńskiego był budowany dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Inwestycja warta około 15 mln zł 

Działka, na której mieści się obecna komenda jest własnością Skarbu Państwa. Komendant powiatowy PSP w Garwolinie informuje, że zamierza wnioskować o przeznaczenie chociaż części kwoty z jej sprzedaży na budowę nowej siedziby straży. Byłby to niemały zastrzyk finansowy dla planowanej inwestycji, która będzie finansowana głównie przez Komendę Główną PSP w ramach opracowanego w MSWiA Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Tuszowski zaznacza, że jest szansa, że z aktualnego programu na lata 2017-2020, garwolińska komenda otrzyma środki na ogrodzenie działki i plany. Kolejny, nowy program powinien pozwolić na rozpoczęcie budowy wartej około 15 mln zł nowej komendy PSP w Garwolinie.

Komendant garwolińskiej straży dziękuje staroście Markowi Chciałowskiemu i całej radzie powiatu z przewodniczącym Piotrem Osmólskim na czele za przychylenie się do jego prośby o nieodpłatne przekazanie działki. – Strażacy są bardzo zadowoleni. Cieszymy się bardzo, nie tylko ja, ale i cała załoga – przyznaje st. bryg. Krzysztof Tuszowski.

 

16-letnie opony przejdą na emeryturę

Podczas piątkowego posiedzenia radni przegłosowali także zmiany w budżecie powiatu garwolińskiego na rok 2018. Na mocy podjętej uchwały radni przeznaczyli dotację w wysokości 20 tys. zł dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Środki te zostaną przeznaczone na zakup 10 nowych opon do ciężarowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Co ciekawe, chodzi o samochód z roku 2003, który posiada opony z roku 2002! Jak zaznacza komendant PSP, w pojeździe były wymieniane tylko dwie przednie opony, które będą stanowiły tzw. zapas. Samochód przechodził wszystkie przeglądy, ponieważ nie jeździł do każdej akcji, więc opony nie były drastycznie zużyte. Ze względu jednak na ich wiek wymiana opon jest już konieczna. Niebawem 16-letnie opony przejdą na zasłużoną w „mundurówce” emeryturę.

 

ur

Reklama

nowa komenda straży pożarnej – ważny krok do budowy - komentarze opinie

 • gość 2018-10-10 18:48:33

  10 opon, normalnie pełna kulturka. Głosuję!

 • gość 2018-10-10 19:44:53

  No i w ten sposób niedługo tereny w "strefie aktywności gospodarczej " się rozejdą a inwestycji (czyt. pracy) dl obywateli jak nie było tak nie ma. BRAWO.

 • gość 2018-10-10 21:02:22

  Starosta wije sie jak piskorz by tylko złapac choc troche zasług, bo wybory tuz tuz a PSL JUZ NAWET NIE ŁAPIE SIE NIGDZIE W SONDAŻACH

 • gość 2018-10-10 22:48:15

  Jest cudownie.

 • abc - niezalogowany 2018-10-11 08:15:08

  Świetnie. Zabudujmy strefę drobnicą rozdając działki na lewo i prawo, a potem się zastanawiajmy, czemu w mieście nie żyje się lepiej...

 • Lolo - niezalogowany 2018-10-11 08:21:26

  Hmmm.... jestem ciekaw ktoremu inwestorowi jest potrzebna dzialka na ul. Targowej. Nie twierdze ze nowa lokalizacja jest zla ale z doswiadczenia wiem ze w tym miescie nic bezinteresownie sie nie robi. A strefa to najwieksza porazka Garwolina zeby tam jeszcze nie bylo firm fabryk itp to wstyd!. Lolo

 • gość 2018-10-11 09:39:10

  Żal dupę ściska. Marnować działki na takie pierdoły. W tej strefie to powinny być fabryki, a nie straże pożarne i pałace ślubne. Bo nie długo z tego grajdoła wszyscy uciekną za pracą i normalnym życiem. Brak prawdziwego gospodarza miasta od 20 lat robi swoje.

 • Jarosław K. - niezalogowany 2018-10-11 13:52:06

  Dobry czas aby PSL odstawić od władzy.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 20:03:48

  W strefie niby gospodarczej nie powstaną żadne firmy kture mogłyby odebrać pracownikuw niektórym tutejszym prywaciarzom jeśli przyszedł by dobry koncern ktury będzie szanować pracownika i lepiej płacić niż całą reszta wszyscy pujda się dymac albo trzeba podnieść pensje a tutejsze firmy nie są tym zainteresowane oni tylko najniższa krajowa i godzin do bulu stosują jeśli chcesz zarobić tyraj dzień i noc a wraz ci niedamy zarobić to ich podstawowe motto i maksyma dymac pracownika zawsze i wszędzie.

 • gość 2018-10-12 20:30:50

  Uważam, że argument o czasie dojazdu jest wystarczająco przekonujący o zmianie lokalizacji. Poza tym przekazanie terenu dla organiazacji ratującej życie ludzkie jest uzasadnione i właściwe. Uważacie, ze lepiej byłoby postawić tam np kino, kościół, kolejną biedronkę? Myślę, że miejsca wystarczy dla każdego. Ale kwestia braku inwestorów na tym terenie jest i dla mnie irytująca...

 • gość 2018-10-13 09:21:27

  Już tam jeden duży inwestor jest co ulokował tam swoje pieniądze zapewne licząc na wzrost wartości działki po wybudowaniu s 17 a działka chyba ponad 10ha jak leżała odłogiem tak nadal leży dlatego już lepiej sprzedawać małe działki mniejszym przedsiębiorcom ale z zastrzeżeniem że muszą tam w ciągu 2-3 lat wybudować planowaną inwestycję bo inaczej działka będzie im odebrana bez zwrotu pieniędzy.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje pana do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"