:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Nowe spojrzenie na okolice

Kiedy: 2017-11-20 , godzina: 10:00 | Gdzie: Powiatowe Centrum Kultury i Promocji, Dworek Miętne, ul. Główna 55

W Powiecie, spojrzenie okolice - zdjęcie, fotografia

Na warsztatach będą inspirować młodzież do samodzielnego odkrywania dziedzictwa i tradycji swojej najbliższej okolicy. W niezbędne do tego narzędzia i metody pomogą i wyposażą wykwalifikowani edukatorzy. Poprzez organizację warsztatów PCKIP w Miętnem chce zaciekawić młodych ludzi lokalnością, a także wzmocnić poczucie więzi z miejscem zamieszkania.

- Chcemy włączyć młodzież do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. Podczas zajęć prowadzonych przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego spojrzymy na swoją okolicę z innej perspektywy - informuje PCKIP w Miętnem.

Podstawowym celem warsztatów „Spotkaj etnologa” jest zainspirowanie młodzieży do samodzielnego odkrywania dziedzictwa i tradycji swojej najbliższej okolicy i wyposażanie ich w niezbędne do tego narzędzia i metody, w czym pomogą wykwalifikowani edukatorzy. Poprzez organizację warsztatów chcielibyśmy zaciekawić młodych ludzi lokalnością, a także wzmocnić poczucie więzi z miejscem zamieszkania.

Warsztaty dedykowane są osobom w wieku od 13 – 15 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Podczas warsztatów będzie można nabyć publikację z inspiracjami i propozycjami ćwiczeń dotyczących historii, pamięci i dziedzictwa najbliższej okolicy.

Warsztaty etnograficzne organizowane są w ramach projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

KIEDY: 20 LISTOPADA 2017 poniedziałek GODZ. 10.00-13.30
GDZIE: POWIATOWE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI,
DWOREK MIĘTNE, UL. GŁÓWNA 55

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: TEL. 503 695 124


Nowe spojrzenie na okolice komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl