:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowi funkcjonariusze w garwolińskiej policji

Archiwum Aktualności, funkcjonariusze garwolińskiej policji - zdjęcie, fotografia

Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - między innymi te słowa roty ślubowania wypowiedziało 42 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Trzech z nowo przyjętych policjantów trafi do Garwolina.

 

Wczoraj w sali konferencyjnej Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy policji. Ślubowanie przyjął komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest to służba w policji. Szef mazowieckich policjantów w swoim przemówieniu przywołał również postawę dziewięciu przedwojennych funkcjonariuszy Policji Państwowej – Cichociemnych Żołnierzy AK, z których młodzi policjanci mogą czerpać wzorce zachowania i postawy wobec państwa i społeczeństwa.

 

Insp. Tomasz Michułka życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do nowych policjantów trafiły również obrazki wraz z modlitwą patrona polskiej policji Michała Archanioła przekazane przez ks. Mirosława Dragiela, kapelana mazowieckich policjantów.

 

Było to trzecie przyjęcie do służby w tym roku do jednostek podległych KWP zs w Radomiu. Wśród nowych policjantów zdecydowana większość posiada wyższe wykształcenie. Teraz przed kandydatami kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Mateusz Wojciechowski. Po szkoleniu, służbę pełnić będzie w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie.

 

Przyjęci wczoraj policjanci trafią po szkoleniu do: Białobrzegów (1), Ciechanowa (1), Garwolina (3), Gostynina (3), Grójca (2), Kozienic (2), Lipska (1), Mławy (1), Ostrowi Mazowieckiej (1), Płońska (2), Przysuchy (1), Radomia (9), Sochaczewa (1), Sokołowa (2), Szydłowca (1), Węgrowa (2), Żuromina (1), Żyrardowa (1), SPPP Radom (3), SPPP Płock (3).

 

W 2016 roku szeregi Mazowieckiej Policji ma zasilić 279 policjantów. W marcu przyjęto 70 nowych policjantów, a w kwietniu 51. Planowane są jeszcze dwa terminy przyjęć, we wrześniu i listopadzie. W 2015 roku swoją przyszłość z policją związało 181 osób.

 

(KWP Radom, oprac. dw) 2016-06-10 08:06:07

Nowi funkcjonariusze w garwolińskiej policji komentarze opinie

  • egon - niezalogowany 2016-06-10 13:53:11

    Egon zna zna owszem JEDNAK NIE ZNOSI ABY mu byle kto dyrygował, jak nimi dyrygują .

  • fik - niezalogowany 2016-06-10 12:13:58

    [quote name="konio"]A egon się znów nie dostał chociaż instrukcję obsługi radaru ma w małym paluszku.[/quote]No to teraz egon cie zabije

  • konio - niezalogowany 2016-06-10 09:28:39

    A egon się znów nie dostał chociaż instrukcję obsługi radaru ma w małym paluszku.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl