:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowy, bezpłatny klub dziecięcy w Garwolinie – trwają zapisy

Inne Miejskie, bezpłatny dziecięcy Garwolinie trwają zapisy - zdjęcie, fotografia

Już we wrześniu ruszy w Garwolinie nowy, bezpłatny klub dziecięcy „Zegar Słoneczny”. To szansa dla rodziców dzieci w wieku do lat 3, którzy chcą podjąć pracę po przerwie związanej z narodzinami i wychowywaniem dziecka, rodziców bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Trwają zapisy!

Bezpłatne miejsca dla dzieci z Garwolina i okolic

– My rodzice wiemy, jak trudny dla rodziny z małym dzieckiem jest czas powrotu mamy, czasem taty do pracy. Trudno liczyć na pomoc babci, a opiekunki i prywatne żłobki to spory wydatek. Jeszcze w tym roku rusza klub dziecięcy "Zegar Słoneczny" współfinansowany z Funduszy Unijnych. To wsparcie dla rodziców dzieci w wieku do lat 3, którzy chcą podjąć pracę po przerwie związanej z narodzinami i wychowywaniem dziecka, rodziców bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Przez pierwsze 2 lata rodzice nie ponoszą kosztów – informuje przedstawiciel klubu „Zegar Słoneczny”, który mieści się przy ul. Mickiewicza 10/3LU w Garwolinie.

Zgodnie z projektem, w kolejnym etapie, klub ma zostać przekształcony w żłobek.

W latach 2018-2020 żłobek dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014-2020, VIII Rozwój rynku pracy celem projektu jest ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.

Trwają zapisy. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia 2018 roku.

 

Zegar Słoneczny” w Garwolinie

Bliskość

W naszym klubie drogowskazem jest Rodzicielstwo Bliskości. Chcemy być blisko dzieci, towarzyszyć, zarówno w przyjemnych, jak i trudnych emocjach. Słuchać, przytulać, szanować.

Potrzeby

W myśl Rodzicielstwa Bliskości, za każdą trudną dla nas emocją, stoi jakaś niezaspokojona potrzeba. Ufamy, że nasi podopieczni najlepiej znają swoje potrzeby, dlatego staramy się im stwarzać przyjazne warunki do wyrażania ich. Uczymy się, jak je rozumieć, nazywać i mądrze zaspokajać

Zabawa

Wierzymy, że zabawa we wczesnym dzieciństwie jest najbardziej naturalną i rozwijającą formą uczenia się. Staramy się nie przeszkadzać dzieciom w swobodnej zabawie i traktujemy poważnie świat dziecięcej fantazji. Pracujemy nad stworzeniem środowiska, zachęcającego do samodzielnej eksploracji, poruszającego wyobraźnię i rozwijającego zdolność współpracy.

Współpraca

Naszą codzienną pracę z dziećmi wspierają pedagodzy, psychologowie dziecięcy, logopedzi oraz specjaliści z nurtu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy. Jednak najważniejszymi naszym partnerami i pierwszymi konsultantami w trosce o dobro dzieci, są ich rodzice. Zależy nam na dobrej wymianie informacji z nimi i  wzajemnym wsparciu. 

Zdrowie

Dbamy o odporność dzieci, posiłki są zdrowe, bez zbędnego cukru i soli. Minimalizujemy ryzyko chorób poprzez regularne dezynfekowanie i ozonowanie pomieszczeń. Dzieci dużo czasu spędzają na dworze.

Bezpieczeństwo

Wiemy, jak trudne dla dzieci są rozstania z rodzicami. Dlatego wkładamy wiele serca w stworzenie miejsca, które będzie dla nich namiastką rodzinnego domu, pełnego ciepła, miłości, bezwarunkowej akceptacji. Tworząc klub dziecięcy, pragnęliśmy przede wszystkim, by dzieci czuły się w nim komfortowo i bezpiecznie.

 

Więcej informacji o klubie i kontakt można znaleźć na stronie www.zlobekgarwolin.pl.

 

Oprac. ur

Nowy, bezpłatny klub dziecięcy w Garwolinie – trwają zapisy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-09 22:45:39

    Czy ktoś wie w jaki sposób można zapisać dziecko???

  • Gość - niezalogowany 2018-08-11 18:37:46

    https://www.zlobekgarwolin.pl/zapisy

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl