:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

O autyzmie w Miętnem

W Powiecie, autyzmie Miętnem - zdjęcie, fotografia

6 kwietnia w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbędzie się konferencja powiatowa zorganizowana z okazji Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Powiat garwoliński również włącza się w celebrowanie tego dnia. O autyzmie opowiedzą prelegenci i rodzice dzieci, zmagających się z tym schorzeniem. Konferencji patronują starosta powiatu garwolińskiego oraz burmistrz miasta Garwolina. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Początek o godzinie 10:00.


Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Dlatego tak ważne jest, by mówić o autyzmie. Wszystko po to, by Polacy zrozumieli na czym polega to schorzenie.

2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wiele organizacji działających na rzecz osób z autyzmem, zarówno w Polsce jak i na świecie zaprasza do włączenia się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“.

Na konferencję zapraszają: starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Fundacja na rzecz dzieci i osób z autyzmem AUTYZMOWCY, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Garwolin, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

PCKiP, oprac. ur


O autyzmie w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl