:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C lekkie zachmurzenie

Oddział Kardiologiczny w szpitalu w Garwolinie ruszy już 1 sierpnia!

Inne Powiat, Oddział Kardiologiczny szpitalu Garwolinie ruszy sierpnia! - zdjęcie, fotografia

– Dziś na stronach Oddziału Mazowieckiego NFZ zawisła informacja o rozstrzygnięciu konkursu w zakresie kardiologii. Wygraliśmy. Od 1 sierpnia rusza Oddział Kardiologiczny w Garwolinie. To wielkie, historyczne wydarzenie dla naszego Szpitala i Powiatu – informuje dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski.

– Dziś na stronach Oddziału Mazowieckiego NFZ zawisła informacja o rozstrzygnięciu konkursu w zakresie kardiologii. Wygraliśmy. Od 1 sierpnia rusza Oddział Kardiologiczny w Garwolinie. To wielkie, historyczne wydarzenie dla naszego Szpitala i Powiatu. Mam nadzieję, ze dzięki temu będziemy mogli nieść pomoc dla wielu chorych, którzy do tej pory musieli leczyć się w innych ośrodkach – poinformował w mediach społecznościowych dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski.

 

Ogromne możliwości i wielka szansa dla chorych

– Wielomiesięczna wytężona praca i wielomilionowe wydatki położone w celu utworzenia Oddziału Kardiologii w Garwolinie właśnie skutkują dobrym, ostatecznym efektem. Dzięki uzyskaniu kontraktu z NFZ będziemy w stanie otworzyć Oddział, mający gwarancję finansowania i co najważniejsze uruchomić stały dyżur hemodynamiczny, co pozwoli nieść pomoc mieszkańcom naszego powiatu oraz jak sadze sąsiadom w przypadku ostrych zespołów wieńcowych, co uchroni przed przejściem OZW w zawał serca, nieodwracalnym kalectwem, czy nawet śmiercią – podkreśla dyrektor Żochowski.

Kontrakt opiewa na kwotę około 250 000 zł na 2 miesiące, czyli około 1 500 000 zł rocznie. Dyrektor zaznacza jednak, że świadczenia hemodynamiczne są nielimitowane i jest to ten obszar medycyny, gdzie podobnie jak w przypadku porodów NFZ płaci za wszystko. Dotyczy to oczywiście stanów ostrych, a nie planowych, gdzie jak wszędzie są limity.

Oddział kardiologii będzie mieścił się w przedłużeniu obecnego Oddziału Wewnętrznego, na I piętrze, pomiędzy interną a chirurgią. Nieoficjalnie, uroczyste otwarcie oddziału planowane jest na koniec lipca. Z dniem 1 sierpnia Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zacznie przyjmować pacjentów.

 

W styczniu ubiegłego roku dyrektor SPZOZ w Garwolinie informował o rozmowach z Centrum kardiologii w Józefowie, które planowało przekazać garwolińskiej placówce swój kontrakt, sprzęt oraz personel. (Czytaj więcej>>>) Do porozumienia ostatecznie nie doszło. W sierpniu 2017 roku dyrektor SPZOZ w Garwolinie podpisał umowę z konsorcjum firm K&P Medical Group Sp. z o. o. i MEDFinance S.A. na przystosowanie w placówce pomieszczeń, zakup i montaż angiografu najnowszej generacji. Umowa opiewała na blisko 3,9 mln zł. Wówczas, w planach było stworzenie pododdziału kardiologicznego. (Szpital w Garwolinie pomoże pacjentom chorym na serce - Czytaj dalej>>>) W listopadzie ubiegłego roku w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie wykonano pierwsze w historii koronarografie (czytaj więcej>>>). W tym samym miesiącu dokonano uroczystego otwarcia pracowni hemodynamiki, w którym uczestniczył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł – kliknij tutaj i zobacz zdjęcia oraz video. W styczniu tego roku lekarze w Garwolinie uratowali życie kobiecie z zawałem. Jak wyglądał chrzest bojowy w garwolińskim szpitalu? Dowiesz się klikając tutaj.

 

ur

Fot. arch. eG
 


Oddział Kardiologiczny w szpitalu w Garwolinie ruszy już 1 sierpnia! komentarze opinie

  • gość 2018-07-12 16:52:49

    A kardiolodzy skąd?

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 19:51:02

    raczej z warszawy bo w okolicy garwolina to nie ma dobrego kardiologa

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 20:06:01

    Hmm pewnie przypadkowi

  • pacient - niezalogowany 2018-07-12 20:46:17

    misiek będzie leczył i to skutecznie, tomperek pomoże i będzie git. Aby krzywdy nie zrobili pacjentom i będzie git

  • zalogowany - niezalogowany 2018-07-12 21:07:13

    Świetnie, będzie więcej łóżek do umierania w tej powiatowej kostnicy. Zakłady pogrzebowe zacierają ręce, inwestują w heble i deski, a sklepy metalowe zwiększają stany magazynowe szpadli - o kościelnych, organistach oraz ich szefach nie wspominając +++

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 21:43:24

    Z Ukrainy

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 22:26:29

    Jestecie żałośni. Te swoje durne teksty wstawcie ludziom, którzy przeżyją zawał bo jest blisko Oddział Kardiologii. To nie zdarza się w zwykłym szpitalu powiatowym. Nie chcecie to leczyć się w W-wie. I tak będziecie szczekać. Bo jesteście najmądrzejsi, razem z Google

  • PiSo-Marionetka - niezalogowany 2018-07-13 07:39:53

    Jestecie żałośni. Te swoje durne teksty wstawcie ludziom, którzy przeżyją zawał bo jest blisko Oddział Kardiologii. To nie zdarza się w zwykłym szpitalu powiatowym. Nie chcecie to leczyć się w W-wie. I tak będziecie szczekać. Bo jesteście najmądrzejsi, razem z Google----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Żałośni to doktory, co pracują na kontaktach i po 400 godzin na miesiąc (12-13 godzin dziennie), wcale nie śpią, swoimi obowiązkami obarczają średni personel medyczny, w nocy powieki nie chcą im się otwierać, biorą miesięcznie po 20 patoli (Aa ty na 2a tysięcy musisz robić min. pół roku, abo i więcej, albo mieć 6 dzieci x 500 plus

  • gość 2018-07-13 14:10:16

    Zapewne oddział będzie dowodzony przez najsłynniejszego na cały powiat samozwańczego kardiologa...

  • samozwaniec - niezalogowany 2018-07-13 18:05:04

    Garwolińsko - Łaskarzewski samozwańczy kardiolog niestety jeszcze nie dokończył dokształcania i nie ma stosownych uprawnień i certyfikatów, ale niedługo je otrzyma. To będzie wtedy jak przejdzie na emeryturę i wtedy będzie jak profesor nauk medycznych rodem z Garwolina.

  • gość 2018-07-13 18:22:53

    Taki oddział jak najbardziej potrzebny bo przy szlabanach przed tym szpitalem już nie jeden kierowca mało nie wykitował tak one ciśnienie podnoszą.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-14 06:07:38

    Przykro mi,ale niestety muszę dołączyć sie do krytycznych uwag na temat naszego szpitala.dlaczego? Bo oststnio musial tam przebywac. DRAMAT.jesli nie masz człowieku tyle sily ,zeby samemu przezyc to nie probuj korxystac z tego miejsca. Oddział ginekologiczno_ położniczy totalna porazka.tak s amo będzie z kardiologia. Co z tego ,ze bedzie. Szkoda gadac

  • Gość - niezalogowany 2018-07-14 11:24:30

    Z tego szpitala w ogóle ktoś wychodzi żywy?

  • Gościu - niezalogowany 2018-07-15 08:23:43

    Podobno kiedyś ktoś wyszedł żywy, ale do tej pory nie udało się tego oficjalnie potwierdzić. Być może to po prostu kolejna miejska legenda.

  • czesiek - niezalogowany 2018-07-15 10:01:26

    już niedługo, wkrótce dyrektor z "dobrej ale dojnej zmiany" otworzy nowy oddział: transplantologii, będzieta mogli bezpłatnie oddawać swoje członki

  • Gość - niezalogowany 2018-07-15 17:14:28

    Organista z Garwolina za godzine na pogrzebie bierze 350 zl. Za co???!!!

  • gość 2018-07-16 08:23:06

    organista? to on jeszcze jest ? swego czasu miał kajet i jak raz opłatka nie wziął ktoś to więcej nie zachodził . Mówili księża po kolędzie że na emeryturę idzie już ale jak widać nie ma zamiaru .

  • gość 2018-07-16 09:54:16

    w ogóle organiści z miasta to oddzielny temat na rozprawę min. licencjacką. jeden lepszy od drugiego, podobnie jak ich przełożeni (jeden lepszy od drugiego)

  • Aniela RadioM - niezalogowany 2018-07-16 11:03:28

    organista ma jednak dużą odpowiedzialność w pracy i ciężki, stresujący zawód. kasa mu się należy i ja uważam, że 350 to stanowczo za mało

  • Gość - niezalogowany 2018-07-16 23:03:53

    Poo coo

  • Trybunał Stanu - niezalogowany 2018-07-17 21:38:51

    czy ta banda naprawdę wierzy, ze bedzie rządzic wiecznie??/ czy oni naprawdę nie wyobrazaja własnej odpowiedzialnosci karnej za przeprowadzenie zamachu stanu, za wydojone pieniądze z budzetu państwa, za poczynione szkody, rozwalone limuzyny, defraudację milionów publicznych złotych, za całą tę demolkę????

  • moherowy gość - niezalogowany 2018-07-18 13:54:41

    Organiści to osoby godne zaufania, o właściwym kręgosłupie moralnym, osoby mogące być wzorem dla innych. A to że mają swój cennik usług, to wynika z zarządzenia kościoła katolickiego i ich funkcjonariuszy.

  • Aniela - niezalogowany 2018-07-18 15:10:58

    międzylesie, warszawa czy otwock tak blisko.,...

  • gość 2018-07-18 16:28:47

    Blisko i korzystam . Tutejsi zaproponowali farmakologiczne leczenie do końca życia . W warszawie godzinny zabieg i na drugi dzień do domu . Problem załatwiony raz na zawsze . Można ? Można .

  • Emilian - niezalogowany 2018-07-19 09:21:08

    żeby w tym szpitalu otworzyli jeszcze 150 różnych oddziałów to moja noga nigdy tam nie postanie a w dowodzie osobistym napiszę, że jakby coś to wszędzie tylko nie do garwolina

  • gość 2018-07-19 20:06:35

    Zamknięto przejście z wejscia przy sor na szpitalny hol . Czy ktoś tam mysli odrobinę ? Chory pacjent jak nie ma skierowania musi do lekarza rodzinnego po skierowanie bo pierwsze o co pytaja w tej rejestracji to skierowanie . Następnie ma zlecone prześwietlenie bo np skręcił kostkę ( czego jeszcze nie wie ) chodzić może o kulach jak gdzieś zdobędzie . Musi wyjść z tego przybytku i środkowym jedynym wejściem wejść (przy pediatrii zamknięte ) przejść cały korytarz i może dotrze do rtg . Następnie o ile zrobią zdjęcie i da się je przesłać na sor a przeważnie nie to dają płytkę bo jak nie dadzą wróci tą drogą jeszcze raz . Dopiero po jakimś czasie zostanie przyjęty i biada temu kto nie ma 16 lat bo od razu odeślą . Z czystym sumieniem mogą zamknąć jeszcze to jedno środkowe czynne wejście będą spokojni nikt nie będzie niepokoił jakąś skeconą kostką . Wszak tu są specjaliści zajmujący się dużo poważniejszymi schorzeniami . Brawo wy .

  • ja nie wiem - niezalogowany 2018-07-20 07:54:16

    To w tym szpitalu jeszcze się ktoś leczy? Dziwne. Po takiej lekturze wpisów internetowych powinno tam być zupełnie pusto. Czy tak jest?