:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inne Powiat, Oddział kardiologiczny szpitalu Garwolinie otwarty - zdjęcie, fotografia
13/08/2018 18:55

– Trzeba sobie wyobrazić, że jeżeli chory ma ostry zawał serca i jedzie długo do Warszawy, to powoli umiera. Umierają jego kawałki serca. Teraz będzie jechał 3 minuty, 5 minut i to jest tak naprawdę szansa na powrót do pełnego życia – mówił podczas uroczystego otwarcia oddziału kardiologicznego w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie prof. dr hab. n. med. Mirosław Dłużniewski, który podkreślił, że kardiologia to czas i ludzie. Od dziś, pacjenci z problemami kardiologicznymi z powiatu i okolic mają do dyspozycji jedno i drugie, a co za tym idzie, większe szanse na przeżycie.

Gości zaproszonych na uroczyste otwarcie oddziału kardiologicznego w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie powitał dyrektor placówki Krzysztof Żochowski. W wydarzeniu wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, dyrektor SPZOZ RM-Meditrans Leszek Szpakowski, starosta garwoliński Marek Chciałowski, kardiolog prof. Mirosław Dłużniewski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski, zastępca komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Krzysztof Kędziorek, duchowni, w tym m.in. proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. prał. Ryszard Andruszczak, wójtowie oraz pracownicy placówki.

 

Takie oddziały w szpitalach powiatowych były ewenementem

Dyrektor Żochowski podziękował wszystkim osobom, dzięki których wsparciu doszło do stworzenia oddziału kardiologicznego w Garwolinie i jego otwarcia. Posła Grzegorza Woźniaka określił współsprawcą wydarzenia, do którego doszło, jak podkreślił dyrektor, dzięki „dobrej zmianie”. Krzysztof Żochowski podziękował także swoim najbliższym współpracownikom, w tym m.in. swojemu zastępcy Michałowi Rękawkowi, prof. Mirosławowi Dłużniewskiemu, dr Karolowi Wrzoskowi, pielęgniarce oddziałowej Jolancie Dziwiszek oraz personelowi medycznemu i pracownikom administracyjnym placówki.

Dyrektor Żochowski podkreślił, że dzięki „dobrej zmianie”, nawet w takim małym mieście jak Garwolin udało się otworzyć oddział kardiologiczny, co do tej pory było przywilejem najlepszych klinik w miastach uniwersyteckich. – Takie oddziały w szpitalach powiatowych były ewenementem. Mam nadzieję, że to, co dzisiaj obchodzimy jest przełamaniem tego trendu. (…) Myślę że dzięki temu, co się dzisiaj dzieje, mieszkańcy przede wszystkim naszego powiatu, ale również wszyscy ci, którzy będą mieli okazję skorzystać z naszej pomocy, będą tą pomoc tutaj uzyskiwać – mówił Krzysztof Żochowski.

Chwilę później dyrektor Krzysztof Żochowski, sekretarz stanu Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Grzegorz Woźniak, prof. Mirosław Dłużniewski, starosta Marek Chciałowski, dr Karol Wrzosek i pielęgniarka oddziałowa Jolanta Dziwiszek dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi, a ks. Andrzej Lemieszek poświęcił nowy oddział.

 

Są przykładem dla innych

Józefa Szczurek-Żelazko przekazała pozdrowienia i podziękowania od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, któremu, jak zaznaczyła, idea powstania Oddziału Kardiologicznego w Garwolinie jest szczególnie bliska, ponieważ sam jest kardiologiem i czuję potrzebę rozwoju polskiej kardiologii. Minister podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego oddziału oraz podkreśliła, że wielkie rzeczy powstają, gdy jest współpraca oraz działania osób, wspierających projekt, w tym m.in. posła Grzegorza Woźniaka. Józefa Szczurek-Żelazko podziękowała także wszystkim pracownikom szpitala i podkreśliła, że ma świadomość tego, jak wiele trudu i wysiłku musieli oni włożyć, aby oddział powstał i aby można było nieść pomoc, tym którzy na co dzień tej pomocy potrzebują. – Państwo jesteście przykładem, że należy równomiernie kłaść nacisk na inwestycje. Szpitale powiatowe są potrzebne. Są niezbędne i również powinny udzielać świadczeń w zakresach specjalistycznych. Państwa oddział i działanie w zakresie kardiologii jest tego dowodem – mówiła minister.

– Często o przeżyciu pacjenta z problemami kardiologicznymi decydują minuty. Do Warszawy jest niedaleko, ale dla pacjenta może to być za daleko. Dlatego tak cenna jest ta inicjatywa. Państwo udowodniliście również, że też w publicznych podmiotach tego typu inicjatywa może mieć szansę na zrealizowanie i może być z powodzeniem prowadzona – stwierdziła Józefa Szczurek-Żelazko i dodała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości kładzie nacisk na rozwój publicznej służby zdrowia, która jest gwarantem wysokiej jakości, a także dostępności do świadczeń zdrowotnych.
 

Kardiologia to czas i ludzie

– Mnie ukształtował jako człowieka Garwolin. Moi rodzice, gimnazjum na Długiej, ten szpital, gdzie stawiałem pierwsze kroki, jako student i obiecałem sobie, że te długi będę spłacał – mówił prof. Mirosław Dłużniewski, który zasugerował, że dyrektor Krzysztof Żochowski powinien otrzymać tytuł honorowego mieszkańca miasta Garwolina.

– Kardiologia to czas i ludzie. Trzeba sobie wyobrazić, że jeżeli chory ma ostry zawał serca i jedzie długo do Warszawy, to powoli umiera. Umierają jego kawałki serca. Teraz będzie jechał 3 minuty, 5 minut i to jest tak naprawdę szansa na powrót do pełnego życia. Panie dyrektorze, każdy uratowany pacjent tutaj to będzie nasze wspólne dzieło, chociaż wykonane rękami doktora Wrzoska – stwierdził kardiolog, który dodał, że oddał najlepsze ręce, jakie miał właśnie do pracy w Garwolinie.
 

Wspaniały zespół ludzi

– Państwo w sposób profesjonalny ratujecie życie ludzkie, a w tym momencie dochodzi nam jeszcze jeden składowy systemu naszego bezpieczeństwa i naszych pacjentów – pracownia hemodynamiki i oddział kardiologiczny. (…) Mamy wspaniały zespół ludzi – fachowców, pielęgniarek, lekarzy i stwarzamy im warunki – mówił poseł Grzegorz Woźniak, który podkreślił, że system bezpieczeństwa staje się coraz bardziej sprawny, ponieważ to fachowcy ten system stanowią. Parlamentarzysta gratulował dyrektorowi Żochowskiemu odwagi w działaniach oraz wszystkim lekarzom i pracownikom szpitala.

Starosta Marek Chciałowski zaznaczył, że jego zdaniem, „dobra zmiana” zaczęła się w roku 1990, a później w 1999, gdy powstały gminy i powiat. Starosta podkreślił wartość odwagi i determinacji w działaniu oraz życzliwości i wsparcia osób dookoła i współpracy, która pozwala na realizację celów. Włodarz powiatu dodał także, że mieszkańcom potrzebny jest sprawnie działający szpital powiatowy, system ratownictwa medycznego i Szpitalny Oddział Ratunkowy, który jest trzonem pierwszej pomocy dla osób jej potrzebujących.

 

12 łóżek, nowoczesny sprzęt i profesjonalny personel

Podczas uroczystości nie brakowało gratulacji ze strony pozostałych gości oraz zwiedzania pomieszczeń oddziału, gdzie na pacjentów czeka 12 łóżek, sala intensywnej terapii, specjalistyczny, nowoczesny sprzęt oraz profesjonalny personel. Ordynatorem nowego oddziału jest dr Karol Wrzosek, a jego zastępcą dr Michał Proczek. Oddział wesprą osoby związane z placówką kontraktami. Na jednej zmianie będą pracowały także dwie pielęgniarki i pielęgniarka oddziałowa.

Koszt stworzenia oddziału to kilkaset tysięcy zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych placówki.

Od 1 sierpnia SPZOZ w Garwolinie posiada kontrakt na finansowanie działania oddziału z NFZ. Umowa z Funduszem Zdrowia obowiązuje do 2019 roku.

 

ur

 

Reklama

Oddział kardiologiczny w szpitalu w Garwolinie otwarty komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-13 21:00:32

  Kiedy było to otwarcie?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-13 22:22:16

  A jak ktoś z ostrym zawałem leży na SORZE 2 godziny i pomimo usilnych prób przywołania do siebie służb medycznych, te zareagował dopiero wtedy, gdy pacjent dostał torsji? Tak było w Koszalinie.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-14 07:10:21

  Wszystko wspaniale. Tylko niezrozumiałe dla mnie jest jedno. Mamy XXI wiek, ludzie wykształceni, ale nic się nie odbędzie bez czarów czarnych sukienek.

 • gość 2018-08-14 07:57:54

  Żeby tam były złote klamki, nie wiadomo jakie wyposażenie oddziału to i tak to nic nie zmieni, liczy się podejście lekarzy do pacjenta, samo wyposażenie nie leczy a miałem przyjemność kilka razy być na SOS dużo by można było o tym pisać, na szczęście nigdy tam nie byłem hospitalizowany dlatego jeszcze żyje

 • Betelgeza - niezalogowany 2018-08-14 08:23:03

  Szamani w czarnych fatałachach żądza....póki mogą to pobierają haracz....

 • Stoik - niezalogowany 2018-08-14 12:40:27

  100% zgody do wpisu "żeby tam były złote klamki... " Miejmy nadzieję, że nie będzie tam leczyć kardiolog ssmozwaniec dr.N

 • Gość - niezalogowany 2018-08-14 13:55:22

  Co to za pan w tej czarnej koszuli na 35 zdjęciu? Nowy lekarz?

 • GośćMaria w - niezalogowany 2018-08-14 14:08:41

  Dobrze by było gdyby lekarze szybciej reagowali na pacjentów z zawal ami a nie trzymali z zawałem 3 godziny w przychodni a minuta przed śmiercią wzywać karetkę i szpital musi ratować życie lekarze poświęcajcie więcej czasu dla pacjentów a nie tylko gabinety prywatne i zarabianie dużych pieniędzy bo NFZ to tez pacjenci za to też dostajecie pieniadze

 • On - niezalogowany 2018-08-14 15:26:57

  Szaman z długimi włosami, zapomniał o tym, że oddział kardiologii powinien mieć kardiomonitory przy łóżkach chorych, ani jednego na tych zdjęciach nie ujrzałem

 • Gość - niezalogowany 2018-08-14 21:24:12

  Szkoda tylko że na czas otwarcia pacjentom badania przekładano na następny dzień lub później bo żeby zrobić kolanoskopie lub gastroskopie pacjentowi z chirurgii trzeba przejść przez kardiologii a nie możnabylo bo otwarcie,

 • Gość - niezalogowany 2018-08-15 18:22:46

  To wszystko kosztem pacjentów badania zostały tego dnia odwołane

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę

Witam. Mam do sprzedania działkę budowlaną 655m w Pilawie koło Garwolina. Działka położona jest 300m od stacji PKP na nowo powstającym osiedlu. Do..


Zobacz ogłoszenie

GOLF 3 - bolid - sportowy -

cena do negocjacji - zadzwoń sprawdź - dogadamy się 1,8 Etylina + GAZ rok produkcji : 1992 ważne OC do 29.05 i przegląd do 09.07 OC już od 150..


Zobacz ogłoszenie

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy CWIEKARZA -

Praca polega na maszynowym montażu obuwia; możliwość zapewnienia przez pracodawcę zakwaterowania. Dobre wynagrodzenie uzależnione od umiejętności..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlaną

Sprzedam 3 działki budowlane o łącznej powierzchni 26 arów. Znajdują się one w Rębkowie w kierunku na Ewelin. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

Likwidacja hodowli - gołębie

Sprzedam około 90 szt. gołębi pocztowych roczniki 2018, 2017, 2016 i kilka starszych, gołębnik o wymiarach 3,5m x 9m, zegar, akcesoria (klatki),..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"