:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Odpoczynek nad wodą? Sprawdźcie, gdzie kąpać się w powiecie!

Archiwum Aktualności, Odpoczynek wodą Sprawdźcie gdzie kąpać powiecie! - zdjęcie, fotografia

Park wodny „Mamut”, „Stajnia Wilga”, Ośrodek wypoczynkowy „Tęcza” i „Wodna Kraina” – to cztery miejsca w powiecie garwolińskim, w których sanepid stwierdził przydatność wody do kąpieli.

 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku w wodzie czy rodzice, których pociechy chcą bawić się w wodzie mogą wybierać między czterema miejscami w powiecie garwolińskim przeznaczonymi do kąpieli. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie jak co roku przeprowadziła badania przydatności wody do kąpieli. Pozytywną opinię sanepidu do tej pory uzyskał akwen rzeki Okrzejki przy Ośrodku Wypoczynkowym „Tęcza” w Jabłonowcu, akwen rzeki Wilgi przy Stajni "Wilga" w Cyganówce, zbiornik wodny w Woli Rębkowskiej Park Wodny "Mamut" oraz Rodzinny Park Rozrywki "Wodna Kraina " w Wildze. Uaktualniane informacje o przydatności wody do kąpieli można znaleźć na stronie internetowej PSSE w Garwolinie.

 

Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny stworzył specjalny serwis kąpieliskowy. Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny dotyczący jakości wody w kąpieliskach, który zawiera oznakowany na mapie Polski wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk. Aby sprawdzić kąpieliska w pobliżu powiatu garwolińskiego, a także w całym kraju, należy kliknąć TUTAJ.

 

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych.

 

(dw) 2016-06-28 09:36:36

fot. poglądowe freeimages.com

Odpoczynek nad wodą? Sprawdźcie, gdzie kąpać się w powiecie! komentarze opinie

  • miszcz - niezalogowany 2016-06-28 14:02:02

    [quote name="Moni"]A jak w Eldorado Żelechów można tam się kąpać:-)[/quote]ale to przecież inny powiat ;)

  • Moni - niezalogowany 2016-06-28 07:54:45

    A jak w Eldorado Żelechów można tam się kąpać:-)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl