:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Odpust i parafiada w Miętnem – program uroczystości

Kiedy: 2018-09-16 , godzina: 12:00 | Gdzie: Miętne

Uroczystości Powiat, Odpust parafiada Miętnem program uroczystości - zdjęcie, fotografia

W niedzielę 16 września, z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w miętneńskiej parafii pod tym wezwaniem, odbędą się uroczystości odpustowe i 24. już parafiada, która jest wydarzeniem integrującym lokalną społeczność.

Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek. Po nabożeństwie, od godziny 13.40 uczestnicy uroczystości będą mogli podziwiać dzieci z Przedszkola „Leśne skrzaty” w Michałówce, a następnie młodzież, która wystąpi z programem dla dzieci.

Kolejnymi punktami bogatego programu będzie degustacja posiłku przygotowanego przez Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem, rowerowy przejazd turystyczny na trasie Miętne-Wola Rębkowska-Stara Huta, gry i zabawy dla dzieci, zawody rowerowe i rolkowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Szczególną atrakcją dla gości parafii Miętne będzie Kawiarenka Patriotyczna przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej, gdzie będzie można poczęstować się ciastem konkursowym, kawą mrożoną i lemoniadą oraz Potańcówka w stylu lat 20 XX wieku.

O 16.45 odbędzie się tradycyjny wyścig rowerowy Miętne-Michałówka-Trakt Lwowski-Miętne o nagrodę proboszcza parafii, a o 16.30 Konkurs sportowy o Mistrza parafii między Miętnem, Krystyną, Michałówką-Jagodnem i Gośćmi. O godz. 18:30 tradycyjna już w Miętnem „Potańcówka”. – Potańcówki w tym roku były u nas już dwie, chcemy wiec jeszcze raz wykorzystać okazję do wspólnej zabawy. Tym razem w klimacie lat 20-tych XX wieku w nawiązaniu do 100-lecia naszej niepodległości. Przeboje z dawnych lat oraz stylizowane, epokowe stroje na pewno dodadzą klimatu naszemu świętowaniu – informują organizatorzy.

O 19.30 organizatorzy zapraszają na rozstrzygniecie konkursu na „Ciasto Parafiady” oraz podsumowanie uroczystości i zawodów sportowych oraz losowanie nagrody głównej dla uczestników „Zabawy fantowej”. O godzinie 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Grand”.

Na dzieci będą czekały bezpłatne dmuchańce.

Uroczystość wspierają: wójt gminy Garwolin, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Miętnem, Powiatowy Ośrodek Sportu i Zespół Szkół CKP i CKU Miętne firmy Lechpol oraz Bruggen.

 

Inf. pras., oprac. ur


Odpust i parafiada w Miętnem – program uroczystości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl