:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Odwiedzili Areszt Śledczy Warszawa Grochów

W minionym tygodniu uczniowie klasy I o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie podczas wycieczki do Warszawy mieli okazje uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów.

 

Funkcjonariusze służby więziennej obszernie i w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyli młodzieży specyfikę służby i zadania stawiane przed osobami strzegącymi porządku w placówkach penitencjarnych. Równocześnie spotkanie miało wymiar profilaktyczny, gdyż uczniowie dowiedzieli się z jakiego powodu osoby są tymczasowo aresztowane i skazane. Mieli okazje przyjrzeć się warunkom bytowym osób pozbawionych wolności, przez chwilę doświadczyli trudności wynikających z konieczności podporządkowania się zasadom panującym w placówce i niemożności pełnego decydowania o sobie. Zajęcia wywarły na uczniach i opiekunach ogromne wrażenie. Z pewnością uświadomiły, ze warto żyć zgodnie z poszanowaniem prawa i zadbać o pełną możliwość decydowania o sobie.

Drugim etapem była wizyta w Biurze Historii i Tradycji Policji w Komendzie Głównej Policji, gdzie młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z historią polskiej Policji, a w szczególności służbą mundurowych strzegących prawa i porządku na rzece Wiśle. Współorganizatorem wyjazdu edukacyjnego była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie i Liceum Ogólnokształcące im.J.Lelewela w Żelechowie .

 

(KPP Garwolin, oprac. ur) 2017-06-26 08:44:33


Odwiedzili Areszt Śledczy Warszawa Grochów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl