:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Odznaczeni złotymi i srebrnymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju”

W miniony wtorek, 14 mieszkańców gminy Pilawa, których trzech lub więcej synów nienagannie pełni lub pełniło zasadniczą służbę wojskową, odznaczonych zostało przez Ministra Obrony Narodowej złotymi i srebrnymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.

 

We wtorek 7 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Pilawa odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla Obronności Kraju” przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową. Medale oraz dyplomy uznania wręczyli komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie ppłk Mirosław Łyżwa oraz burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Pani Albina Łubian.

W okolicznościowych przemówieniach zarówno włodarz Albina Łubian i komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Mirosław Łyżwa pogratulowali oraz podziękowali rodzicom podkreślając trud i wysiłek jaki włożyli w wychowanie swoich dzieci na wzorowych żołnierzy. Po oficjalnej części przyszedł czas na wspólne rozmowy i wspomnienia związane z odbywaniem służby wojskowej przez dzieci wyróżnionych rodziców.

{jb_greenbox}Decyzją Ministra Obrony Narodowej, w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnione zostały następujące osoby:

Złotym medalem za zasługi dla obronności kraju:
Kazimiera i Jan Całka
Srebrnymi medalami za zasługi dla obronności kraju:
Krystyna Całka
Krystyna Gajewska
Elżbieta Kowalska
Janina Zduńczyk
Zofia i Zdzisław Całka
Teresa i Zdzisław Mazurek
Stanisława i Wiesław Ozimek
Halina i Wiesław Płatek.{/jb_greenbox}


(pilawa.com.pl, oprac. dw) 2016-06-13 10:57:41

Odznaczeni złotymi i srebrnymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl