:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Oficjalnie otwarto IX wystawę Gołębi w Garwolinie

Dzisiaj o godzinie 9. W Garwolinie oficjalnie otwarto IX Wystawę Gołębi Rasowych i Ozdobnych im. Adama Moczulskiego. Przez dwa dni można zwiedzać wystawę i podziwiać zwycięskie ptaki.

W oficjalnym otwarciu udział wzięła Jolanta Moczulska i Marcin Malitka - organizatorzy, którzy przywitali wszystkich gości, uczestników wystawy, wystawców i hodowców, którzy przybyli na wystawę do Garwolina. W otwarciu udział wzięli również starosta Marek Chciałowski i sekretarz powiatu Jerzy Piesio, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski wraz z burmistrz elekt Marzeną Świeczak.

– To już dziewiąty rok z rzędu szeroko otwarte bramy miasta Garwolina witają najlepszych hodowców gołębi rasowych i ozdobnych z całego kraju. Przybyliście do nas wraz ze swoimi wspaniałymi okazami wyhodowanymi i wypielęgnowanymi własnymi rękami. Wyhodowanie tak pięknych ptaków to całe lata żmudnej pracy. Wielu z Was to już ojciec i syn, który zainspirowany pasją ojca kontynuuje jego dzieło. Ta wystawa już na trwałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego miasta. Przybywają na nią tłumnie mieszkańcy całymi rodzinami. O jej wysokiej randze świadczy obecność najwyższych władz miasta i powiatu oraz Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Ozdobnych – naszych wielkich przyjaciół, którzy czynnie wspierają nasze wysiłki za co w imieniu organizatorów serdecznie im dziękuję. Wasze okazy zgromadzone na tej wystawie oceniają najlepsi sędziowie klasy międzynarodowej – mówiła do zgromadzonych na hali Jolanta Moczulska.

Głos zabrał także burmistrz który przywitał wszystkich i życzył udanej wystawy.  O wyjątkowości tegorocznej wystawy mówił także starosta Marek Chciałowski, który podkreślał że gołąb to symbol pokoju – tymi słowami nawiązał do jutrzejszego święta niepodległości.

Nie zabrakło też słów o zmarłym w ubiegłym roku Adamie Moczulskim organizatorze wystawy, którego tegoroczna wystawa nosi imię.

Wystawa będzie czynna dziś do godziny 16, a w niedzielę w godzinach od 8 do 13:30. Wymiana nadwyżek hodowlanych w niedzielę od 6 do 13.

Bilet wstępu: 15 zł. Kobiety i dzieci GRATIS.

 


Oficjalnie otwarto IX wystawę Gołębi w Garwolinie komentarze opinie

  • gość 2018-11-10 16:15:35

    golabeczki juz odfruwają

  • Gośćuuu - niezalogowany 2018-11-10 22:20:16

    Zarace gołąbie bo dachach zaraja i ochroby przynosia ludzie pudziej chorują jakie wirusy

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl