:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Ola Tudek – Złoty Talent z Garwolina wystąpi w czeskiej Pradze!

Aleksandra Tudek, uczennica BestVocalStudio pod kierunkiem Aurelii Luśni, zdobyła III nagrodę na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca – Majowa Nutka, który odbył się w Częstochowie. Teraz przed Olą udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Złote Talenty w Złotej Pradze, który odbędzie się w czeskiej Pradze pod koniec czerwca.Tak prestiżowego osiągnięcia wokalnego w Garwolinie jeszcze nie było!

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca – Majowa Nutka to już cykliczna impreza odbywająca się w Częstochowie. Przesłuchania ogólnopolskie zorganizowano w dniach 11–12 marca 2017r., zaś konkurs finałowy odbył się 6 i 7 maja 2017r. w sali widowiskowej Klubu Politechnik – Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie.
Festiwal dotyczy wyłącznie solistów i duetów wykonujących szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Uczestnicy wystąpili się w 5 kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11–13, 14–16, 17–19 oraz 20–25 lat.

W przesłuchaniach ogólnopolskich zaprezentowały się trzy uczennice garwolińskiej szkoły muzycznej: Aleksandra Tudek, Wiktoria Piorun i Patrycja Woźniak. Wszystkie zostały zakwalifikowane do finału. Ola zaprezentowała się w nim jako jedna z 44 finalistów. Wykonała piosenkę z musicalu "Hairspray" Good morning Baltimore, za którą otrzymała III miejsce oraz nominację do Pragi.

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży Wokalnie Utalentowanej z Polska  oraz Towarzystwo Projektów Artystycznych z Czech.

Dodajmy, że Ola jest również uczennicą w klasie gitary w Szkole Muzycznej I stopnia w Garwolinie oraz uczennicą ZS nr 5. Dużym sukcesem, który osiągnęła w zeszłym roku było dostanie sie do programu telewizyjnego "Załoga Eko". Ola jest laureatką wielu lokalnych konkursów wokalnych w tym „Piosenki Dekady”.

 

(Inf. Pras., oprac. ur) 2017-05-10 17:02:46

Ola Tudek – Złoty Talent z Garwolina wystąpi w czeskiej Pradze! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się