:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C lekkie zachmurzenie

Operacja w Niemczech udała się! Serduszko Gabrysia ruszyło bez problemów

W środę 12 lipca, w klinice uniwersyteckiej w Münster (Niemcy), odbyła się operacja serca małego Gabrysia z gminy Wilga. Paweł Mielcarz – ojciec niespełna 2-miesięcznego chłopca, informuje nas, że operacja się udała, a serduszko Gabrysia ruszyło samo bez żadnych problemów.

 

Odkąd przyszedł na świat 17 maja tego roku, jego małe ciałko ograniczone jest aparaturą medyczną. Małe serduszko Gabrysia Mielcarza z Niecieczy w gminie Wilga przeszło pierwszą operację – koarktację aorty, gdy chłopiec miał zaledwie 12 dni.

Gdy rodzice chłopca, Paweł i Monika Mielcarz, dowiedzieli się, że konieczna jest kolejna, skomplikowana operacja, która może zostać przeprowadzona w niemieckiej klinice, postanowili działać. Na portalach zrzutka.pl i pomagam.pl uruchomili zbiórki środków na operację syna. Okazją do pomagania było także tegoroczne Święto gminy Wilga, podczas którego odbyła się zbiórka publiczna oraz licytacja cennych przedmiotów. Dzięki wielu gorącym sercom, w Wildze oraz podczas zbiórki kościelnej przy kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie udało się zebrać ponad 40 tys. zł. W zebraniu środków na pokrycie kosztów operacji pomogła także rodzina. Transport do Munster i pobyt w klinice rodzice opłacili sami.


Operacja trwała 5 godzin

– Z Polski wyjechaliśmy w poniedziałek wieczorem. Pokonaliśmy 1000 km. Operacja odbyła się w środę w klinice uniwersyteckiej w M ünster. Trwała 5 godzin i się udała. Serce Gabrysia ruszyło samo bez żadnych problemów. Lekarze cały czas go monitorują. Robią mu i echo i usg wszystkiego i mówią, że wszystko jest ok. Teraz czeka nas intensywna rehabilitacja – mówi tata Gabrysia. Powrót chłopca do kraju zależy od tego, jak szybko uda mu się dojść do siebie po operacji.

Na powrót Gabrysia czeka w Niecieczy biszkoptowy labrador Bary i żółto-szary pokój z wygodnym fotelem, w którym chłopiec ma siedzieć z mamą lub tatą i słuchać wieczornych opowieści o niesamowitych historiach.

 

Aby śledzić na bieżąco historię Gabrysia, polub fan page Serduszko dla Gabrysia.

 

(ur) 2017-07-13 17:28:59

Fot. Serduszko dla Gabrysia


Operacja w Niemczech udała się! Serduszko Gabrysia ruszyło bez problemów komentarze opinie

 • testral2 - niezalogowany 2017-07-16 20:39:42

  Zdrówka malutki, trzymaj się i rośnij :-)

 • Aneta - niezalogowany 2017-07-15 19:36:09

  Super ze sie udalo

 • wrozbita wiesio - niezalogowany 2017-07-15 15:34:40

  [quote name="Obserwator"]Powodzenia, modlimy się i trzymamy kciuki. Bedzie dobrze :-)[/quote]Albo się modlisz albo trzymasz kciuki. Wiara w zabobony to taka niezła maszkarada niektórych wiernych katolików :lol:

 • St - niezalogowany 2017-07-14 20:09:17

  No i super, wspólnie zrobiliśmy coś fajnego! Dużo zdrowia!

 • Obserwator - niezalogowany 2017-07-13 22:35:40

  Powodzenia, modlimy się i trzymamy kciuki. Bedzie dobrze :-)

 • K - niezalogowany 2017-07-13 20:14:01

  Dzięki Bogu!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl