:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Orszak Trzech Króli 2018 przeszedł ulicami Garwolina

W aurze dalekiej od zimowej, w sobotę 6 stycznia, ulicami Garwolina przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy miasta i nie tylko, w koronach na głowach, ze śpiewnikami w rękach i radością w sercach, wyruszyli do stajenki, aby powitać Nowo Narodzonego.

W sobotę 6 stycznia przypadała uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W Garwolinie, po mszy św. sprawowanej o godzinie 11.30 w parafii MB Częstochowskiej wyruszył Orszak Trzech Króli, który dotarł do kolegiaty Przemienienia Pańskiego.

 

Tradycyjnie, w rolę trzech królów wcielili się duchowni – proboszcz kolegiaty p. w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii p. w. św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek oraz ks. Mirosław Niewęgłowski z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. W orszaku nie zabrakło pastuszków i aniołków oraz parafian przystrojonych w korony i peleryny. Nabożeństwo poprzedzające orszak, jak i sam pochód uświetniła Orkiestra Dęta OSP Garwolin. W trakcie orszaku odbyły się uliczne jasełka w wykonaniu młodzieży ze szkół z terenu miasta i młodych artystów Teatru Muzycznego „Od Czapy”.

 

W orszaku udział wzięli między innymi burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski.

 

Po zakończonym orszaku na wszystkich czekał gorący bigos. Poczęstunek przygotowała parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

 

ur

Fot. Sylwester Iwanek

 


Orszak Trzech Króli 2018 przeszedł ulicami Garwolina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl