:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Otwarty pokaz po warsztatach Studia Buffo w Miętnem już dziś

W Miętnem kończy się pierwszy tegoroczny turnus warsztatów Studia Teatru Buffo, który rozpoczął się 2 lipca. Podsumowaniem będzie otwarty pokaz dla publiczności, który odbędzie się dziś o godzinie 18.30 w Miętnem. Pokaz poprowadzą jak co roku aktorzy Marcin Chochlew i Adam Fidusiewicz.

 

Ogromny sukces Buffo!

Musical „Polita” ze Studia Teatru Buffo w Warszawie zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Deagu, który odbył się na początku lipca br. Natasza Urbańska grająca główna rolę Poli Negri w tym musicalu, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki musicalowej. W konkursie festiwalowym brały udział musicale z Wielkiej Brytanii ,Francji, Rosji, Indii, Tajwanu, Chin i Korei. Wielki Sukces Polskich Artystów! Sukces Studia Buffo!

Wielu artystów występujących w Studio Buffo zaczynało swoją karierę w Studium Artystycznym Metro i na warsztatach w Miętnem. Opiekę nad warsztatami sprawują założyciel Studia Artystycznego Metro i dyrektor artystyczny Buffo Janusz Józefowicz oraz dyrektor muzyczny, kompozytor i prezes Buffo Janusz Stokłosa.

 

Pokaz na finał warsztatów

Kończy się pierwszy tegoroczny turnus warsztatów, który rozpoczął się 2 lipca. Podsumowaniem będzie otwarty pokaz dla publiczności. W zeszłym roku zaprezentowany został niezwykle efektowny układ „Awantura o lek” z musicalu „Piotruś Pan” z puszkami wypełnionymi drobnymi kamieniami. Tempo, dynamika, świetne śpiewanie, wymyślna choreografia czyni, że „cały ten zgiełk” wywołał prawdziwy aplauz na widowni.

W tym roku czeka nas „walka na kije” w obronie indiańskiej wioski z tego samego musicalu. Muzykę do libretta Jeremiego Przybory napisał Janusz Stokłosa, a reżyserem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Musical „Piotruś Pan” swoją światową prapremierę miał 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go ponad 200 000 widzów.

Po latach musical wznowiono i od 12 grudnia 2015 roku można oglądać na deskach Studio Teatru Buffo w Warszawie. Grany jest z ogromnym powodzeniem już drugi sezon.

Do współpracy w prowadzaniu zajęć wokalnych została zaproszona przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę wokalistka i instrumentalistka Maria Seibert z Malborka, absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Malborku i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: – Przygotowujemy występ wokalny w oparciu o polską piosenkę. Na pewno folklor dalej muzyka popularna, przeboje sprzed lat i obowiązkowo repertuar Buffo. Korzystamy z piosenek musicali „Metro” czy „Piotruś Pan” .Trzeba też brać pod uwagę to, co dzieci lubią. Wtedy taka prezentacja jest lepsza. Jest tylko jedno ale. To ramy czasowe pokazu i problem z czego tu zrezygnować.

Układ z kijami przygotowują:

Karolina Królikowska, aktorka Studio Buffo w Warszawie Absolwentka SGGW w Warszawie. Na obecnych warsztatach jako artysta pedagog.

– Będzie to kompilacja afrykańska. Wszystkie grupy będące na tym turnusie, będą brały udział w tańcu indiańskim, w którym zaprezentują swoje umiejętności, wokalne, taneczne i aktorskie. Najtrudniejszy moment będzie z kijami. Będą robić „show” łupany.

Daria Jakubik , absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Choreograf i pedagog na warsztatach.

– Z grupą najmłodszą robimy taniec, który jest swojego rodzaju „straszeniem”. Tu zagrają umiejętności aktorskie i taneczne. Wybraliśmy te dzieciaczki, które w przyszłości mogły zagrać w teatrze Buffo.

Inny charakter będzie miała choreografia Iwony Runowskiej, absolwentki Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Była w pierwszej obsadzie musicalu ,,Metro” w Warszawie i na Broadwayu. Przygotowała niezwykle ciekawy układ z krzesłami.

Pokaz poprowadzą jak co roku aktorzy Marcin Chochlew i Adam Fidusiewicz.

 

Otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów, odbędzie się dziś (piątek 14 lipca 2017 roku) o godzinie 18.30 w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół  w Miętnem.

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2017-07-14 13:54:56

Otwarty pokaz po warsztatach Studia Buffo w Miętnem już dziś komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl