:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Paweł Majewski sekretarzem stanu w MSWiA

Inne Ciekawostki, Paweł Majewski sekretarzem stanu MSWiA - zdjęcie, fotografia

Wzmacnia się siła powiatu garwolińskiego w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Paweł Majewski, pochodzący z gminy Łaskarzew, objął wczoraj funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie odpowiadał m.in. za sprawy paszportowe, sprawy związane z funkcjonowaniem numeru 112 i Centrów Powiadamiania Ratunkowego oraz teleinformatykę MSWiA.

Majewski jest ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości od grudnia 2015 r. Najpierw jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezes Rady Ministrów odpowiadał za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu, w październiku 2016 r. został wiceministrem cyfryzacji. Zastępcą Joachima Brudzińskiego w MSWiA został w wyniku styczniowej rekonstrukcji rządu.

Pod koniec zeszłego roku premier Beatę Szydło zastąpił dotychczasowy wicepremier Mateusz Morawiecki. W następstwie tej zmiany doszło do dymisji w kilku resortach. Stanowisko straciła m.in. minister cyfryzacji Anna Streżyńska, a dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak zastąpił w Ministerstwie Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Majewski znalazł się w ekipie dotychczasowego szefa struktur i wiceprezesa PiS Brudzińskiego, który będzie kierować resortem zarządzanym dotąd przez Błaszczaka.

– Propozycja współpracy od ministra Brudzińskiego jest dla mnie wielkim zaszczytem, bo pozwala być nadal w drużynie, która realizuje dobrą zmianę w Polsce. Jestem też wdzięczny pani premier Beacie Szydło, bo dzięki niej trafiłem przed dwoma laty do rządu. Decyzja premiera Morawieckiego o mojej nominacji do resortu to dla mnie duże zobowiązanie do realizacji celów jego gabinetu. W resorcie będę chciał zapracować na kredyt zaufania jakim zostałem obdarzony. Jestem również do dyspozycji parlamentarzystów, samorządowców i mieszkańców w naszym regionie – mówi Paweł Majewski.


Majewski zanim znalazł się w rządzie pracował jako dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Po dwóch latach rządu Prawa i Sprawiedliwości zmieniły się też rządowe role innych polityków związanych z regionem. Pochodzący z gminy Trojanów Henryk Kowalczyk zastąpił Jana Szyszkę na funkcji ministra środowiska. Z rządem pożegnała się przedstawicielka okręgu wyborczego nr 18, na którego terenie leży powiat garwoliński, mianowicie wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka. Krzysztof Tchórzewski pozostaje ministrem energii, zaś Marek Zagórski pozostał sekretarzem stanu w ministerstwie cyfryzacji i zarządza resortem do czasu znalezienia następcy Streżyńskiej. Zmiany w rządzie nie mają wpływu na obowiązki innych parlamentarzystów związanych z ziemią garwolińską.

 

Inf. prasowa, oprac. ur

Fot. Internet/gov.pl

 


Paweł Majewski sekretarzem stanu w MSWiA komentarze opinie

 • gość 2018-01-18 15:37:12

  ....w tym panstwie wiekszosc wlecz sie jak chwilówki.

 • gość 2018-01-18 20:59:26

  kolejny aparatczyk dostał stołek. Brawo "dobra zmiana"

 • kulturalny - niezalogowany 2018-01-20 18:20:47

  ...Od 21 stycznia (godz.20.00)Telewizja WP jako jedyny nadawca w Polsce będzie pokazywała serial "Ucho Prezesa". Emitowane będą zarówno najnowsze odcinki, jak i te z poprzednich sezonów...

 • gośandrzejć - niezalogowany 2018-01-21 13:20:25

  kowalczyk zalatwil emerytury stazowe to on sie nie zgodzil na nie w rzadzie no i niema 40 lat jest tylko 65 wiekowa trza go przy wyborach wywalic

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl