Pijani kierowcy, wypadek, kolizja i za duża prędkość


Portal eGarwolin.pl
09/09/2019

Inne Powiat #Wypadek Garwolin #Pilawa #Wilga #KPP Garwolin
Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 7 praw jazdy. Wśród kierowców, którzy wpadli w ręce policji nie zabrakło tych, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu.

Piłeś? Nie jedź! Dla niektórych kierowców te słowa nie mają żadnego znaczenia. W minionym tygodniu, na terenie powiatu garwolińskiego, doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem kierowców, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden spowodował wypadek, a drugi wjechał do przydrożnego roku. 

Do wypadku doszło w miejscowości Goźlin Mały w dniu 3 września około godziny 11.30. – Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Renault Kangoo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, mieszkańcowi powiatu otwockiemu który kierował samochodem marki Renault Master. Na skutek zderzenia Master zatrzymał się w przydrożnym rowie, a kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierowca samochodu Renault Kangoo w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 

Także 3 września, tym razem w Pilawie 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem marki honda, znajdując się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.

Rzecznik garwolińskiej policji dodaje, że w minionym tygodniu mundurowi zatrzymali także kierowców z ciężką nogą. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 5 osób straciło prawo jazdy. W tych przypadkach kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadków drogowych. Kierowcy, PAMIĘTAJMY, ze zdrowym rozsądkiem zawsze dojedziemy do celu. 

 

KPP Garwolin, oprac. ur

Zdj. poglądowe: arch. eG

 
Pijani kierowcy, wypadek, kolizja i za duża prędkość - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Inne Powiat


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu