:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Piknik Rodzinny w Górznie

Zbliżający się koniec roku szkolnego był okazją do zorganizowania w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Zdrowo i ekologicznie”. Spotkanie było zwieńczeniem działań realizowanych przez uczniów przez kilka miesięcy.


Piknik rozpoczął się od barwnego korowodu ulicami Górzna. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na teren szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienie ekologiczne, sekwencje baletowe, a także pokaz mody ekologicznej.
Na placu przed szkołą i w parku uczestnicy Rodzinnego Pikniku mogli wziąć udział w licznych grach, takich jak „Kocham Cię Eko-Polsko”, eko-puzzlach czy eko-memory. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska Nadleśnictwa Garwolin i firmy Eko Lider, gdzie oprócz zabawy można było pogłębić swoją wiedzę na temat środowiska i przyrody. Rzesze uczestników przyciągnął też bieg ekologiczny do pomników przyrody na terenie Górzna. Atrakcją dla najmłodszych dzieci były występy clownów, zabawy z animatorami i malowanie twarzy.

 

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs „Ekologiczne zwierzątko” oraz zaprezentowano wystawę fotograficzną „Nasza duma- nasz wstyd” dokumentującą nie tylko czyste i zadbane tereny gminy Górzno, ale też dzikie wysypiska śmieci w lasach.


(gorzno.ugm.pl, oprac. MB) 2017-06-12 14:45:12Piknik Rodzinny w Górznie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl