:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Wybory samorządowe 2018, przedstawił kolejnych kandydatów wyborach samorządowych - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 28/08/2018 17:54

Kandydaci na wójtów gmin Garwolin, Sobolew, Trojanów i Parysów oraz kandydat na burmistrza Żelechowa zaprezentowali się wczoraj podczas kolejnej konferencji prasowej, zorganizowanej przez posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Jesienią o głosy wyborców z lis PIS będą walczyli Marcin Kołodziejczyk, Andrzej Koszutski, Stanisław Kostyra, Sylwia Zimońska-Sus i Łukasz Bogusz.

W poniedziałek 27 sierpnia, w biurze poselskim Grzegorza Woźniaka w Garwolinie odbyła się trzecia z kolei konferencja prasowa, podczas której parlamentarzysta przedstawił piątkę kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy jesienią tego roku będą ubiegali się o głosy mieszkańców gmin Garwolin, Sobolew, Trojanów i Parysów oraz miasta Żelechów.

Na docenienie dotychczasowych działań i reelekcję liczą obecni wójtowie gmin Garwolin – Marcin Kołodziejczyk, Sobolew – Andrzej Koszutski i Trojanów – Stanisław Kostyra. O zaufanie mieszkańców i szansę na wprowadzenie zamian w gminie Parysów będzie walczyć Sylwia Zimońska-Sus, a w gminie i mieście Żelechów – Łukasz Bogusz.

 

Gm. Parysów – Sylwia Zimońska-Sus – kandydatka na wójta gminy Parysów jest magistrem prawa ze specjalnością administracyjną. Pracuje w dziale kontroli jakości w firmie Bruggen. Kandydatka poinformowała, że stworzyła projekt walki z otyłością dzieci i młodzieży, dzięki czemu producent farb i lakierów firma Akzo Nobel zakupiła urządzenia na siłownię zewnętrzną w Starowoli. – Mam dużo pomysłów, żeby je zrealizować w naszej gminie, bo nasz gmina pozostaje w tyle do gmin, które są w okolicy – mówiła Sylwia Zimońska-Sus.

 

Gm. i m. Żelechów – Łukasz Bogusz – kandydat na burmistrza Żelechowa ma 41 lat i mieszka w tym mieście od urodzenia. – Na rzecz żelechowskiego społeczeństwa pracuję praktycznie całe swoje dorosłe życie – mówił Łukasz Bogusz. Kandydat od 2003 roku jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, której od 15 lat jest prezesem. Był członkiem orkiestry dętej. Przez 6 lat był prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żelechowie, od 2 lat jest komendantem miejsko-gminnym. Pracował także w miejscowym urzędzie miasta i gminy, później w urzędzie miejskim. Przez 6 lat pełnił obowiązki dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie.

Za priorytet w działaniu uważa modernizację gminnej infrastruktury drogowej oraz modernizację istniejącej oczyszczalni ścieków lub budowę nowej. – W kwestii dróg wiele już zostało zrobione przez ostatnie lata, jednak nie wszystko. Jest jeszcze dużo do zrobienia – mówił Łukasz Bogusz, który przyznał, że często jeździ rowerem po terenie gminy, obserwuje ją i porównuje z innymi gminami. Kandydat przyznał, że liczy na wsparcie posła, radnych gminy i sejmiku wojewódzkiego.

Łukasz Bogusz zapewnił także, że będzie działał w zakresie ochrony środowiska, realizując inwestycje ekologiczne, poprawiając czystość i estetykę gminy oraz zadeklarował wsparcie dla przedsiębiorców. – Nie może być takiej sytuacji, że ktoś rozpoczął działalność, zainwestował środki pieniężne, wziął kredyty, zatrudnia mieszkańców jako pracowników, płaci lojalnie podatki i musi poprzez zmiany przepisów tę działalność zakończyć bądź zawiesić. To jest niedopuszczalne. Odstrasza potencjalnych inwestorów, a brak inwestorów to zastój w rozwoju gminy, a na to nie możemy sobie pozwolić – stwierdził Łukasz Bogusz.

Kandydat zadeklarował także wsparcie dla organizacji społecznych i stowarzyszeń oraz kół gospodyń wiejskich i klubów sportowych. Podkreślił, że osoby działające społecznie należy wspierać i doceniać.

 

Gm. Sobolew – Andrzej Koszutski – wójt gminy Sobolew od 7 kadencji, ubiegający się o reelekcję. – Wszyscy mnie znają, wszyscy wiedzą, czego można ode mnie oczekiwać, co ja robię. Co zrobiono, to widać w Sobolewie. Naszą sztandarową inwestycją było przedszkole, które od 1 września zacznie funkcjonować. Dzieciaki przyjdą do fajnego, nowego, nowoczesnego budynku – mówił Andrzej Koszutski, który przyznał, że praca w samorządzie to worek bez dna i nigdy się nie kończy. Tak jest np. z modernizacją dróg, która jest stale potrzebna. Kandydat wśród potrzeb gminy wymienił m.in. wykonanie kanalizacji na linii Sobolew – Gończyce, która będzie bardzo dużym i kosztownym przedsięwzięciem.

 

Gm. Garwolin – Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin w obecnej kadencji. – Mam nadzieję, że przez tę pierwszą kadencję mieszkańcy mogli ocenić moją pracę. To, co obiecywałem wdrażałem w życie, realizowałem. Oczywiście dawałem jeszcze więcej z siebie, niż planowałem i mam nadzieję, że mieszkańcy to widzą. Oczywiście wiele planów jest na kolejne lata i pracy. W tej kadencji zrobiliśmy dużo. Pozyskaliśmy bardzo dużo środków finansowych na infrastrukturę sportową, edukacyjną i drogową – mówił Marcin Kołodziejczyk. Kandydat, podobnie jak wójt Sobolewa, podkreślił, że remontowane drogi ulegają szybkiej degradacji i znowu wymagają modernizacji. Marcin Kołodziejczyk przyznał, że bardzo chce, aby powstał ośrodek zdrowia, ale na razie nie udało się pozyskać na to przedsięwzięcie środków finansowych. Na terenie gminy jest rozszerzana sieć wodociągowa, w planach jest wybudowanie dwóch świetlic wiejskich w miejscowościach Górki i Puznów. Kandydat na wójta zapewnił, że będzie dokładał starań, aby udało się wybudować halę sportową w Michałówce. W tym roku zakończy się budowa boiska lekkoatletycznego przy Rudzie Talubskiej.

 

Gm. Trojanów – Stanisław Kostyra – jest wójtem gminy Trojanów od 2 kadencji. W tegorocznych wyborach będzie ubiegał się o ponowny wybór na włodarza gminy z listy PiS. – Sukces to każde zadanie, inwestycja, którą się uda zrealizować, nawet ta najmniejsza jest sukcesem. Najbardziej cieszy, gdy z tego korzystają mieszkańcy i są zadowoleni. W tym roku udało nam się wybudować boisko wielofunkcyjne w miejscowości Podebłocie, oddać do użytku stołówkę przy szkole w Korytnicy, gdzie w tej chwili jest wydawane ponad 150 obiadów dziennie. Dzieci są zadowolone i to też bardzo cieszy – mówił Stanisław Kostyra. Kandydat przyznał, że każdy z wójtów ma i będzie miał bolączki. W gminie Trojanów, tak jak w innych gminach, są to drogi, które wymagają stałej modernizacji. Obecny wójt zaznaczył, że ma wiele planów, ale nie wie, co będzie po wyborach, a wszystkie zamierzenia muszą być konsultowane z radnymi, których głos w gminie jest bardzo ważny. Stanisław Kostyra dodał, że liczy na dalsze wsparcie ze strony posła Woźniaka w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

 

Poseł Grzegorz Woźniak wyraził nadzieję na to, że mieszkańcy obdarzą kandydatów PiS swoim zaufaniem i głosami. Parlamentarzysta przypomniał, że w nowej kadencji na drogi w skali kraju będzie przeznaczone 5 mld zł. Z tego będzie chciał pozyskać jak najwięcej dla powiatu garwolińskiego tak, aby na koniec kadencji większość dróg została zmodernizowana. – Z taką grupą osób można wiele zrobić i liczę na to, bo tej pory się nie zawiodłem – podkreślił Grzegorz Woźniak.

Podczas ostatniej konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, poseł Grzegorz Woźniak przedstawi kandydatów na wójta gminy Górzno i burmistrza Pilawy.

 

ur

Reklama

PiS przedstawił kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych 2018 komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-28 18:09:33

  Dobrze ze pisiory wcześniej podają swoich kandydatów, będzie wiadomo kogo unikać!!!

 • gość 2018-08-28 18:59:50

  W Żelechowie kandydat pis pewnie wygra.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-28 21:38:33

  A gdzie zagospodarowanie przestrzenne w gminie Sobolew gdzie właściciel nią może postawc sobie domu na swojej dzialce gdzie stary dom stoj tylko musi się wyprowadzac z gminy

 • Gość - niezalogowany 2018-08-29 00:05:18

  To dopiero skład PORAŻKA.

 • gość 2018-08-29 06:40:02

  Panie Wójcie gm. Garwolin nikt się jeszcze nie pojawił żeby sprawdzić niesprawne hydranty na Koloni Unin. Damy radę to załatwić przed wyborami?

 • Marley - niezalogowany 2018-08-29 08:21:06

  Prawda jest taka, że niektórzy z powodzeniem wygraliby i bez znaczka PiS na plakacie - jak np. Wujcio Marcin. Akurat nad nim ubolewam, że kolejny raz wchodzi w takie układy - a na pewno nie ma to związku z jego przekonaniami politycznymi. Bo o ile liczy (ale się przeliczy), że kiedyś, być może Dyzma-Woźniak mu się odwdzięczy, to na ten moment niepotrzebnie ratuje mu tyłek, tak samo jak reszta kandydatów niby z PiSdu. Najbardziej nieudolny poseł w historii ziemi garwolińskiej musi się po prostu wykazać przed swoją wierchuszką w stolicy, ponieważ (wg dobrze poinformowanego źródła) jego pozycja na listach w najbliższych wyborach parlamentarnych stoi pod dużym znakiem zapytania. No i próbuje... Miernot, które udało mu się namówić nie żal, bo i tak umoczą, ale szkoda, że fajni ludzie dają się wciągnąć w jego gierki, a i tak koniec końców nie będą mogli na niego liczyć. Chętnie przyjedzie, owszem przeciąć wstęgę, podpiąć się pod cudzy sukces - to bardzo chętnie, w tym jest mistrzem - np. poopowiadać bzdety jak to on "buduje" S17 chociaż z całym procesem miał gucio wspólnego, ale nic poza tym. No a "jego" kandydatom zostanie tylko łatka koniunkturalistów. Moim zdaniem dla głosów paru księży i kilku dewot, które zyskają za znaczek, nie warto. A na lokalnym poziomie ludzie w większości nie głosują na partie, a poza tym MYSLĄ. Nie bierzcie ludzi za idiotów, co głosują na znaczki i zdjęcia, bo to się może zemścić. Przez znaczek można też stracić głosy, które teoretycznie były pewne. I nie wiem Marcinie, czy ze mną tak właśnie nie będzie - jeszcze się zastanowię :P

 • Piotr - niezalogowany 2018-08-29 09:57:29

  Ale przecież kandydatem na stanowisko burmistrza Żelechowa z ramienia PiS jest Paweł Tomaszek...? Czyzby zmiana?

 • gość 2018-08-30 09:32:17

  Wie ktoś czy w nadchodzących wyborach na wójta Sobolewa będzie startować Pani Monika Garnek - Owczarczyk?

 • gość 2018-08-30 23:14:28

  Dobra zmiana szykuje się w Parysowie, kandydatka na wójta znakomita, zmiany będą też w radzie gminy, są konieczne.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-31 23:04:21

  W Parysowie potrzebna jest zmiana na stanowisku wójta. Niech stare układy odejdą .

 • gość 2018-09-04 15:51:52

  Bardzo razi mnie ubiór pana Koszutskiego, kiedy go nie widzę to zawsze w dżinsach... no i marynarka też ma dużo do życzenia. Wiem, ktoś zapyta jakie znaczenie ma ubiór. Otóż i ma. Wójt jako osoba reprezentatywna powinien od czasu do czasu wysilić się na założenie pożądnego, eleganckiego garnituru, a nie na okrągło zdarte dżinsy, wymemłana marynarka i przyszarzała koszula.
  Oj bardzo się Pan zasiedział na fotelu wójta i nawet już Pan nie zwraca uwagi na to jak Pan wygląda. A jak widzą tak i piszą!

 • gość 2018-09-21 09:50:05

  A nie ma innego kandydata do gminy Sobolew. Pan Koszutski z całą "ekipą" gminną zasłania się wiecznie brakiem pieniędzy. Od 90 roku sprawuje władzę a dróg jak nie ma tak nie ma. Te co są łatane wiecznie byle jak, po czym dziury zaraz ponownie powstają. Brak własnej inicjatywy, ignorowanie mieszkańców. Kandydat, który chyba jest najgorszym z najgorszych. Zmiany muszą być !!!!

 • Gośćv - niezalogowany 2018-10-14 02:07:07

  Niechaj Parysów sobie przypomni jak wygladalo tu wszystko "za czasów panowania" dawnego wójta. A sama od siebie dodam,ze jak bym byla na miejscu Pani
  Bozeny i wygrala tegoroczne wybory to bym sama osobiscie zalozyla sprawę Pani E. Za oczernianie mnie na forum. Poniewaz Pani Bożena wniosla i zrobila bardzo dużo do gminy kto jest z Tej gminy niech przypomni sobie jak wygladal Parysow za czasów Pana K a jak jest teraz.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"